|| Trenli Turlar || Yazdır | AnaSayfa | AylıkProgram || Rezervasyon || Facebook'ta Paylaş   
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik Sorularınız ve/veya Katılmak için ARAYIN:  
+90212 238 51 08 (pbx)  
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik, tcdd, raytur
Özel Tren ile Balkanlar Turu
Program
GeziciYAK | ÖZEL YATAKLI TREN İLE BALKANLAR TURU

Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar

Yunanistan - Makedonya - Sırbistan – Bosna Hersek - Hırvatistan

Drama - Kavala - Selanik(1) - Bitola(Manastır) - Ohrid(1) - Üsküp(2), Tetovo(Kalkandelen), Belgrad, Saraybosna(2), Mostar(1), Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik(1)


Tarih:: 08 - 22 Nisan 2011

1.Gün İSTANBUL (SİRKECİ GAR) – YUNANİSTAN
İstanbul Sirkeci Tren istasyonu saat 22.00' de buluşma. Saat 23:00' de trenimizle bizi büyüleyecek doğal güzellikleriyle resim tablosunu oluşturan balkan turumuza çıkıyoruz.İlk gecemizi trende geçiriyoru
2.Gün DRAMA – KAVALA – SELANİK
Sabah saatlerinde Drama'ya varışımıza istinaden trende kahvaltımızı aldıktan sonra Kavala'ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turunda Eski ve Yeni şehir, su kemerleri, Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala kalesi, 28 Ekim meydanı görebileceğimiz yerlerdir. Serbest zamanın ardından, Kavala'nın meşhur balıkçılarında öğle yemeğimizi yeme imkânı. Sonrasında Philipion Antik kalıntıları gezip konaklama yapacağımız Selanik şehrine transfer. Geceleme Selanik'te ki otelimizde.
3.Gün SELANİK – MAKEDONYA
Selanik'te otelimizde yapacağımız kahvaltıdan sonra panoramik İzmir'i anımsatan Selanik turumuzda kordon boyunca ilerleyip Beyaz kule&Bizans müzesi ulaşacağız, Selanik kalesi, Atatürk'ün evi Aya Dimitros Katedrali, Makedonya&Trakya Bakanlık binası, Şadırvan, Makedonia tiyatro binası, Büyük İskender, E.Venezelos, P.Konstantin heykelleri görülecek başlıca yerlerdir. Alışveriş için serbest zaman ve trenimize transferden sonra 20.00'da Selanik'ten Makedonya'ya doğru hareket ediyoruz. Geceleme trenimizde.
4.Gün BİTOLA (MANASTIR) - OHRİD
Erken saatte Manastır şehrine varışımızın ardından kahvaltımızı trende alıyoruz. Makedonca'da da Manastır anlamına gelen 'Bitola' adıyla anılan tarih ve kültür cenneti bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır'da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk'ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi'ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Turumuzun sonunda UNESCO'nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi'ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında sınır oluşturan, muhteşem Ohri Gölü'nün Doğu kıyısındaki Ohrid şehrine varış ve otele yerleşme. İsteyen misafirlerimiz rehberleri eşliğinde akşam saatlerinde Ohrid'in meşhur çarşısında yürüyüş yapabilirler. Geceleme Ohrid'te ki hotelimizde.
5.Gün OHRİD – STRUGA - ÜSKÜP
Sabah erken saatteki kahvaltımızın ardından Osmanlı'nın Balkanlar'daki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid'de panoramik turumuz, Yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma antik tiyatro, Aziz PantAlemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyerek göl kıyısındaki diğer bir şehir olan Struga'ya ulaşıyoruz. Müslüman Arnavutların nüfusun çoğunluğunu oluşturduğu bu şehirdeki turumuzda, Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsü, Şairler Parkı, bu parkta 1974 yılında ünlü şair Fazıl Hüsnü Dağlarca tarafından dikilen dilek ağacı, Çarşı ve Hasan Baba Tekkesi göreceğimiz yerler arasındadır. Serbest zamanın ardından ise Makedonya'nın başkenti Üsküp'e transfer. Otelimize varışımızdan sonra oda dağılımı ve geceleme otelimizde.
6.Gün ÜSKÜP
Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu şehir olan Üsküp'ü tanıtan panoramik bir tur yapacağız. ilk öncelikle Üsküp'e yukarıdan bakmak için Vodno tepesine çıkacağız. Bursa'mızı andıran bu şehre baktıktan Üsküp Kalesinden başlayacak turumuzda gezilecek yerler arasında Eski Tren Garı, Üsküp doğumlu hayırsever Rahibe Teresa'nın anıtı ve evi, Taş Köprü, , Osmanlı döneminden kalma Eski Şehir,16.yy dan Taşköprü, Çarşı ve Osmanlı'nın Balkanlar'daki en güzel mimari mirasları arasında yer alan Mustafa Paşa, Sultan Murad ve Gazi İsa Bey Camileri, Davud Paşa Hamamı, Kapan, Sulu ve Kurşunlu Hanlar bulunmaktadır. Şehir turumuz sırasında Türk Çarşısı olarakta bilinen Eski Çarşı'da alışveriş yapmamız için serbest zamanımız olacak. Daha sonrasında ise otelimize transfer. Geceleme Üsküp'te ki otelimizde.
7.Gün ÜSKÜP – TETOVA (KALKANDELEN) – SIRBİSTAN
Sabah otelimizde alınacak kahvaltıdan sonra Üsküp'e 1 saat mesafedeki Arnavut nüfusunun hakim olduğu Kanuni Sultan Süleyman döneminde yapılmış şirin bir kasaba-şehri olan Kalkandelen'e geçiyoruz. Dönemin buradaki Bektaşî merkezi Harabati Baba Tekkesi'ni ve Renkli (Alaca) Cami'yi gezeceğiz.daha sonrasında ise trenimize transfer ve Eski Yugoslavya'nın lokomotifi olan Sırbistan'a doğru yola çıkıyoruz.Geceleme trenimizde.
8.Gün BELGRAD – BOSNA & HERSEK
Trende alınacak kahvaltıdan sonra, Eski Yugoslavya'nın başkenti ve şuanda da Sırbistan'nın başkentliğini yapan kültür ve spor ruhu yüklü Belgrad panoramik turumuzda, Trg,Republike (cumhuriyet meydanı), Kalemegdan, Skadarlija, Sv.Makro Kilisesi, Bayraklı camii ve Türbe görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için ise İstiklal caddesini anımsatan meşhur dükkan ve kafeleri ile ünlü Knez Mihoilova caddesinde serbest zaman. Sonrasında trenimize transfer. Bosna Hersek'e doğru yola çıkıyoruz. Ve geceleme trende.
9.Gün SARAYBOSNA
Trende alınacak kahvaltıdan sonra iki asır boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından buarada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik bir tur yapacağız. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz Ferhadiye Caddesi ve içinde modern Bosna-Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzet Begoviç'in mezarının da bulunduğu şehitlik görmeyi planladığımız yerlerden bazıları. Ziyaretimizden sonra otelimize transfer. Geceleme Saraybosna'da ki otelimizde.
10.Gün SARAYBOSNA
Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Saraybosna turumuza devam ediyoruz. Yakın tarihin en kanlı savaşlarından birinin cereyan ettiği Savaş Tüneli, Bosna nehri kaynaklarında fayton gezisi. Başçarşıya transfer ve meşhur Boşnak mutfağı yemeklerinden tatma imkanı (Börek, Çepapçiç, sahan). Sonrasında alışveriş için Başçarşı'da serbest zaman. Otelimize transfer ve geceleme Saraybosna'da ki otelimizde.
11.Gün SARAYBOSNA – KONİZ(KONJAC) – JABLANİCA - MOSTAR
Otelde alınacak kahvaltıdan sonra Saraybosna'dan Mostar'a doğru hareket edeceğiz.Yol üzerinde Konyalıların kurduğu Koniz kasabasında 1682 yapımı olan Osmanlı köprüsünü ziyaret edeceğiz. Sonrasında kuzu çevirmesi ile meşhur Jablanica kasabasında yemek yeme şansı. Devamında ise Doğal güzellikleriyle ünlü olan Buna Nehri'nin kaynağına ulaştıktan sonra dev kayalık oluğuna inşaa edilmiş Blagaj Tekkesi'ni ziyaret edeceğiz ve sonrasında, Mostar'a 10km'lik yolculuktan sonra varıyoruz. Mostar'ı tanıtan yürüyüş turunu gerçekleştireceğiz. Bu turda 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam, Tabakhane ve Karagöz Camileri ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerlerden.Daha sonrasında otelimize yerleşme.İsteyen misafirlerimiz rehberlerinin eşliğinde Mostar köprüsünü akşam saatlerinde ışıklanmış şekildeki güzelliğinde,köprünün büyüsüne kapılmak için otelimizden köprüye yürüyüş.Ve sonrasında geceleme Mostar'da ki otelimizde.
12.Gün MOSTAR - POÇİTEL - DUBROVNIK
Mostar'da ki otelimizde alınacak kahvaltının ardından, Mostar'dan Hırvatistan'a doğru hareket edeceğiz. İlk durağımız Osmanlı köyü Poçitel olacak. Sokakta gezen küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köydeki Tarihi camii,hamamı ve Türk çay molası.Sonra Bosna-Hırvat sınırından geçerek yol üzerinde bulunan sempatik Neom tatil beldesini görme imkanı.Kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e varış. Geceleme Dubrovnik'te ki otelimizde. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazıları. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman.Sonrasında otele transfer ve geceleme Dubrovnik'te ki otelimizde.
13.Gün DUBROVNIK – MOSTAR
Dubrovnik'te ki otelimizde alınacak kahvaltının ardından, Mostar'da ki trenimize transfer ve geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.
14.Gün DÖNÜŞ YOLCULUĞU
Trende kahvaltının ardından yolculuğumuza devam ediyoruz. Öğle, Akşam yemeği ve Geceleme trende.
15.Gün YUNANİSTAN - SİRKECİ
Trende sabah kahvaltısının ardından Sirkeci'ye varış. Turumuzun sonu başka turlarımızda buluşmak üzere vedalaşma.

Not:
.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.
.: Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
   nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Bu Geziye Gelirken:
.: Programda yürüyüşler yer alacak.
.: Bölgede hijyen koşulları standartlarınıza uygun olmayabilir. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.
.: İsterseniz çocuklar için yanınıza (defter, kalem vb.) işlevsel hediyeler alabilirsiniz (kesinlikle para vermeyiniz)
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz
.: Varsa ilaçlarınız
.: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil

GeziciYAK Turizm,
TCDD Vakfı- RAYTUR'un İstanbul'da tek yetkili seyahat acentasıdır.

Ödeme Bilgileri
Tur Fiyatı

:: İki kişilik odalarda kişi başı: 2375 € (= 4.665.00-TL)
:: Tek kişilik odada               : 2725 € (= 5.355.00-TL)

EURO FİYATLARIMIZ GÜNLÜK KUR BAZ ALINARAK HAZIRLANMIŞTIR. KAYIT ESNASINDAKİ KUR GEÇERLİDİR.

.: Tüm kartlara tek slipte ödeme olanağı
.: Bankaların uyguladığı vade farkı vardır
    (Kampanyalar hariç)

..: Ödeme Formu Peşin | Taksitli

:: Banka Bilgilerimiz için tıklayın
Fiyata Dahil Olanlar
.: Sirkeci gidiş - Sirkeci dönüş özel yataklı tren ücreti
.: Türkçe yerel rehber hizmeti (Sırpça, makedonca, Yunanca, türkçe, Boşnakça),
.: Programda belirtilen güzergah boyunca lüks otobüs,
.: Ülkelere ayakbastı vergileri,
.: Kalınacak (4 ve 5*) otellerde yarım pansiyon konaklama,
.: trende seyahat sırasında programda belirtilen kahvaltı ve akşam yemekleri,
.: Güzergah boyunca alınacak öğlen yemekleri.
Fiyata Dahil Olmayanlar
.: Kültürel ve Müze girişleri,
.: Yemeklerde alınan içecekler ve otellerdeki ekstralar

.: YUNANİSTAN LACİVERT PASAPORTA
  VİZE İSTEMEKTEDİR. VİZE ÜCRETİMİZ 120 €'DUR.

GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik
GeziciYAK Trenle Balkanlar Turu, Özel yataklı tren, Balkan Ekspress ile Baştan Başa Balkanlar, Yunanistan, Makedonya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Drama, Kavala, Selanik, Bitola, Manastır, Ohrid, Üsküp, Tetovo, Kalkandelen, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Blagaj Tekkesi, Poçitel, Dubrovnik

| GeziciYAK.com | +90 212 238 51 08 (pbx) | | Rezervasyon |

Yaşama Anlam Kat

GeziciYAK Adres
Okul, Şirket, Dernek, Arkadaş vb. GRUPLAR için organizasyonlarımızı ayrıca sorunuz.

GeziciYAK Turizm | TÜRSAB Üyesi A-4520 No.lu Belgeli Seyahat Acentası

:: Katılım için: TIKLAYIN Ya da aşağıdaki iletişim kanallarından birini kullanarak bize isteğinizi iletebilirsiniz.

Düzenli bilgi almak için iletişim bilgilerinizi bize iletin: İletişim İletisi

Adres
Tel.
Faks
GSM
Facebook
Twitter
Msn
E-posta
: Receppaşa C. 14/10 Elmadağ, Beyoğlu, Ístanbul, TR
: +90 212 238 51 07 • +90 212 238 51 08
: +90 212 238 44 37
: +90 544 316 05 02
: www.facebook.com/GeziciYAK
: www.twitter.com/GeziciYAK
: geziciyak
AnaSayfa | BuAy | GelecekAy | Günübirlik | Haftasonu | UzunTur | Yurtdışı | Doğasporları | Foto/Hobi | E-posta | Yukarı

[Olası yazım hataları ve güncel olmayan bilgi bağlayıcı değildir]

© 1999-2011 GeziciYAK
www.geziciyak.com sitesi
ve matbuu evrakları içerisinde yer alan
tüm metin, resim ve içeriklerin telif haklari -aksi belirtilmedikce-
GeziciYAK SEYAHAT ACENTASI'na aittir.
Hiçbir sekilde basili veya elektronik bir ortamda
izinsiz kullanilamaz ve kopyalanamaz.


Buradan aşağıda bir şey yok.