top of page

19 Mayıs Butik Antep-Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)

 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:

1.GÜN (19 MAYIS 2022) HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN

19 Mayıs Butik Antep Urfa Göbeklitepe Mardin Turu için Anadolu Jet  Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Batman'a uçuyoruz. 08:20 kalkış / 10:10 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz. Gezi programımızda ilk durak Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda dizi ve film çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde tarihi sokaklarda yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

2.GÜN (20 MAYIS 2022) MARDİN - HARRAN

Kahvaltı sonrası erken saatte otelden ayrılarak Mardin sokaklarını keşfetmeye başlıyoruz. Tarihi Mardin'i yürüyerek gezeceğiz, abbaralı sokaklardan geçerek yapacağımız bu gezi programı esnasında Kırklar Kilisesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları görülecek olup Mardin'in geleneksel mimarisinden, tarihinden, efsanelerinden ve ünlülerinden bahsedeceğiz. Ardından aracımızşa Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki  Deyr-ül Zeferan Manastırını ve takiben etkileyici hikayeleri ve tarihçesi ile bilinen Kasimiye Medresesi'nin ziyaret ederek Mardin programımızı tamamlayacağız. Öğle yemeği molamız Mardin'de. Eşsiz Mardin lezzetleri bizi bekler. Arzu ederseniz yörenin meşhur yemeği kaburga dolmasını tadabilirsiniz. Yemekten sonra yaklaşık dört saatlik yolculuk yaparak Şanlıurfa Harran'a ulaşacağız. Akşam üzeri ulaştığımız Harran'da Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görüldükten sonra Şanlıurfa'da konaklayacağımız otele geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.

Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

3.GÜN (21 MAYIS 2022) ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - HALFETİ 

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz ve dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra bir sonraki durağımız Tarihi Urfa merkezi. Mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programımızı yürüyerek gerçekleştireceğiz. Sonrasında lezzetli Urfa kebaplarından tadabileceğiniz üzere öğle yemeği molası veriyoruz. Birecik patlıcanından yapılan patlıcan kebabı tavsiye olunur. Öğle yemeği molası sonrası Halfeti'ye hareket ediyoruz. Birecik Köprüsü'nden geçerek ulaştığımız Halfeti son yıllarda pek çok dizi ve filme plato olmuş eşsiz bir güzellik. Halfeti'de isteğe bağlı ekstra tekne turu ardından Gaziantep'e hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

4.GÜN (22 MAYIS 2022) GAZİANTEP

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Gaziantep'i gezmeye başlıyoruz. Araçla yapacağımız panoramik Antep şehir turu ardından, Zeugma'dan çıkarılan göz alıcı mozaiklerin sergilendiği Mozaik Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Artık kıyma kebabı mı desek, simit kebabı mı desek, küşleme mi desek. Lezzetli kebaplardan seç seçebilirsen. 

Öğle yemeği molası ardından Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezimizi yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşarak Havalanına geçiyoruz. 20:00 itibarıyla misafirlerimizi Gaziantep Havaalanına bırakarak bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle 21:10'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına.

 

UÇUŞ  BİLGİLERİ

Gidiş (19 Mayıs 2022)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Batman Havaalanı 08:20 kalkış - 10:10 varış

 

Dönüş (22 Mayıs 2022)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Gaziantep - İstanbul Sabiha Gökçen H. 21:10 kalkış - 22:45 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

HATIRLATMALAR

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan, rötar olması halinde oluşacak kayıplardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: S.Acentesi yetkilisi/rehberi/Lideri , hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle program günlerinde, içerikde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapmaya yetkilidir

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Anadolu Jet İstanbul Sabiha Gökçen H. - Batman uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Anadolu Jet Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen H. uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Mardin'de 5* Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa  5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece Gaziantep 5* Grand Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği (otellerde set menü)

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri / online check in koltuk seçimi ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBİRLERİ

**Turlarımız T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilimsel Danışma Kurulu iş birliği ile hazırlanan COVID-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin kapsamında gerçekleştirilmektedir. 
 

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

.: Uçak fiyatlarındaki  değişiklikler ve olası beklenmeyenin üstündeki akaryakıt fiyatları artışı ücrete yansıtılır.

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page