top of page

19 Mayıs Butik Antep-Urfa-Nemrut Turu

(3 Gece 4 Gün)
PROGRAM:

1.GÜN (19 MAYIS 2022) GAZİANTEP
19 Mayıs Butik Antep Urfa Nemrut Turu için Gaziantep Havaalanında 10:30'da buluşma. Rehberimiz sizi Gaziantep Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra ilk olarak araçla panoramik şehir turu yaparak Antep'i gezmeye başlıyoruz. Sonrasında Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Bey Mahallesinde bulunan 200 yıllık bir geçmişe sahip yöresel Ermeni Konağında çay ve zahterlerimizi yudumlayarak gezimizi tamamlıyoruz  ve otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 
2.GÜN (20 MAYIS 2022) ADIYAMAN - NEMRUT

Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkarak Adıyaman'a hareket ediyoruz. Pere Antik kentini görüp öğle yemeğini Kâhta'da Atatürk Baraj gölü kıyısında alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında dağa çıkış için kullanılan minibüslere binip, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, ve Arsemia'yı takip edip unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme, akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)
 
3.GÜN (21 MAYIS 2022) ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - BİRECİK - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve Atatürk Barajı'nı gördükten sonra Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ve Fırat kıyısında öğle yemeği molası ardından Birecik üzerinden Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'daki otelimize geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde. Dileyen misafirlerimiz  ekstra sıra gecesi programına katılabilirler.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
4.GÜN (22 MAYIS 2022) ŞANLIURFA -GÖBEKLİTEPE

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına ev sahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz.

Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının arasında serbest öğle yemeği molası. Urfa lezzetleri bizi bekler. Öğleden sonra gezi programımızı tamamlıyoruz ve Urfa çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Gümrük Han'da soluklanıp melengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında buluşarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 19:15 itibariyle misafirlerimizi Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:05 - 09:40

Dönüş (22 Mayıs 2022)
PEGASUS HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 21:25 kalkış - 23:15

 

İSTANBUL HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:45 - 10:20

Dönüş (22 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 20:15 kalkış - 22:05 varış (ertesi gün)

 

İZMİR HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
SUN EXPRESS HAVA YOLLARI  İzmir Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 06:20 - 08:00

Dönüş (22 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İzmir Havaalanı (İstanbul aktarmalı)  20:25 kalkış - 03:05 varış (ertesi gün)

 

Tüm gruplar için Gaziantep'te buluşma saati 10:30'dur.
Tüm gruplar için Şanlıurfa Havaalanına bırakış saati 19:15'tir.
Uçuşlar tarifeli uçuşlardaki müsaitliğe bağlı olarak sunulabilecektir. Erken rezervasyon öneririz.
 
Not: Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Gaziantep'e gidiş uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı) (seçilen pakete göre İstanbul veya İzmirden)

 • Şanlıurfa'dan dönüş uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı) (seçilen pakete göre İstanbul veya İzmire)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Gaziantep Grand Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Adıyaman Grand Isias yada Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecek

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • Urfa sıra gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI/PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

 ₺

4
gün

Havale/Eft

Kartlara tek çekim ve taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page