top of page

19 Mayıs Butik Urfa-Göbeklitepe-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)

3.499 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:

1.GÜN (19 MAYIS 2022)  HASANKEYF - MİDYAT- DEYRÜL ZAFERAN MANASTIRI
19 Mayıs Butik Urfa Göbeklitepe Mardin Turu için Batman Havaalanında 10:30'da buluşma. Rehberimiz sizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra ilk durağımız Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği (ekstra) molamızı Midyat'ta verdikten sonra tarihi sokaklarda gezmeye başlıyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde tarihi sokaklarda yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında günün son durağı Deyrül Zaferan Manastırı. Mardin’in 4 kilometre doğusunda, Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan manastırın içinde tarihi bir Süryanice İncil ve kutsal taş bulunmakta. Manastırı gezdikten sonra akşam saatlerinde Mardin'deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

2.GÜN (20 MAYIS 2022) MARDİN- ZERZEVAN KALESİ

Kahvaltı sonrası yürüyerek Mardin sokaklarını gezmeye başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, tarihi Mardin'in abbaralı dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler (Kaburga dolması tavsiye olunur) Yemek molasından sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesini gezdikten sonra Mardin programımızı tamamlayarak Şanlıurfa'ya hareket ediyoruz. 2020'de Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmiş olan, Doğu Roma dönemi eserlerinden Zerzevan Kalesini de ziyaret ederek ikinci gün programızı tamamlıyor ve Şanlıurfa'daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Arzu eden konuklarımız, otantik konuk evinde düzenlenen Sıra Gecesi programlarına katılabilirler.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

3.GÜN (21 MAYIS 2022) GÖBEKLİTEPE - HALFETİ - BİRECİK 
Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz, ilk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ve Fırat kıyısında öğle yemeği molası ardından Birecik üzerinden Şanlıurfa'ya dönerek Şanlıurfa Müzesini geziyoruz. Sonrasında otele dönüş. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)
 
4.GÜN (22 MAYIS 2022) ŞANLIURFA -HARRAN
Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Harran. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının arasında serbest öğle yemeği molası. Urfa lezzetleri bizi bekler. Öğleden sonra gezi programımızı tamamlıyoruz ve Urfa çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Gümrük Han'da soluklanıp melengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında buluşarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 19:15 itibariyle misafirlerimizi Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.  

İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman Havaalanı 08:20 - 10:10

Dönüş (22 Mayıs 2022)
PEGASUS HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 21:25 kalkış - 23:15

 

İSTANBUL HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Havaalanı - Batman Havaalanı 06:45 - 08:35

Dönüş (22 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 20:15 kalkış - 22:05

 

İZMİR HAVAALANINDAN UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (19 Mayıs 2022)
SUN EXPRESS HAVA YOLLARI  İzmir Havaalanı - Diyarbakır Havaalanı 05:50 - 07:45
(İzmir misafirlerimiz Diyarbakır Havaalanında karşılanarak Batman'a geçilecektir)

Dönüş (22 Mayıs 2022)
TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İzmir Havaalanı (İstanbul aktarmalı)  20:15 kalkış - 03:05 varış (ertesi gün)

 

Tüm gruplar için Batman Havaalanında buluşma saati 10:30'dur.
Tüm gruplar için Şanlıurfa Havaalanına bırakış saati 19:15'tir.
Uçuşlar tarifeli uçuşlardaki müsaitliğe bağlı olarak sunulabilecektir. Erken rezervasyon öneririz.
 
Not: Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Batman'a gidiş uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı) (seçilen pakete göre İstanbul veya İzmirden)

 • Şanlıurfa'dan dönüş uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı) (seçilen pakete göre İstanbul veya İzmire)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 •  Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecek

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • Urfa sıra gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentemiz sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

Kredi kartı tek çekim ve taksitli fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page