Uçak İle Butik Kars Erzurum Turu

(2 Gece 3 Gün) (Uçakla Kars'a gidiş / Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum (yaklaşık 4,5 saat) / Uçakla Erzurum'dan dönüş)
1/7
PROGRAM:

 

BU TURUN ARTILARI

:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde 4,5 saat gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı gün ışığında görme şansımız olacak.

:: Doğu'nun üç güzeli Kars, Sarıkamış ve Erzurum bu turda.

:: Diğer doğu ekspresi turları en az 4 gün sürerken bu turumuz 3 günlüktür. Daha kısa sürede Doğu Ekspresi yolculuğu deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.

:: 4,5 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu pulman vagonda yaptığımız için turumuzun fiyatı daha uygun.

:: En fazla 25 kişilik butik tur konsepti, az kişiyle gezme ayrıcalığı

1.GÜN / CUMARTESİ KARS-SARIKAMIŞ 

Uçakla Butik Kars Turu için uçakla Kars'a uçuş.

Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 07:20 kalkış / 09:20 varış)

Rehberimiz misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor.

(Ankara'dan gelmek isterseniz; Gidiş için tarife uygunluğu bulunmamaktadır, İstanbul'a gelerek, İstanbul Sabiha Gökçen-Kars uçuşu ile tura katılabilirsiniz)

(İzmir'den gelmek isterseniz; Tarife uygunluğuna bağlı olarak İzmir'den 10:00 kalkışlı Sun Express tarifeli direkt İzmir-Kars seferi ile gelebilirsiniz, tura 3 saat geç katılmak durumunda kalırsınız, Sarıkamış'ı göremezsiniz, Kars Havaalanında karşılanarak Kars merkeze transferiniz sağlanır ve Kars'ta grupla buluşarak öğle yemeğinde gruba katılırsınız, oluşacak fiyat farkını lütfen sorunuz)

Kars havaalanında karşılama ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'a ulaştığımızda Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret edip meşhur Katerina Köşkü'nü dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Kars merkeze dönerek öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel lezzetlerle tanışma zamanı (ekstra). Yemek molası sonrası yürüyerek Kars'ı geziyoruz.

Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.

Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.

Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. 

Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.

Kars gezisini tamamladıktan sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. 

Akşam yemeği set menü olarak otelde servis edilecektir.

Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.

 

2.GÜN / PAZAR ANİ HARABELERİ-ÇILDIR GÖLÜ-ŞEYTANKALESİ

Otelde kahvaltı ardından Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı yolculuğumuz, Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.

Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları; Surlar ve Aslanlı Kapı, Manucehr Camii, Aziz Gregor Kilisesi, Surp Kirkor Kilisesi, Keçel Kilise, Büyük Katedral.

Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)

Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)

Çıldır programızı tamamladıktan sonra kartal yuvasını andıran görkemli görüntüsü ile zamanından ipek yolu üzerinde önemli bir koruyucu mevki olan Şeytankalesi'ne gidiyoruz. Kaleyi dıştan göreceğiz, karlı zamanlarda görüntüsü ekstra güzel.

Günün sonuna doğru hava karardıktan sonra Kars'a dönerek alışveriş molası vereceğiz. Geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar ve gravyer peynirinden de satın alabilirsiniz. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otele dönüş. Akşam yemeği set menü olarak otelde servis edilecektir. Dilerseniz rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili yöresel kaz eti menülü akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz (ekstra)

Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.


3.GÜN / PAZARTESİ DOĞU EKSPRESİ İLE KARS-ERZURUM / ERZURUM

Sabah Kars Garı'na transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Meşhur, fenomen Doğu Ekspresi'nin Kars-Erzurum kısmındaki yolculuğumuz başlasın! Pulman koltuklu kompartımanda yolculuk yaparak Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat boyunca doğu coğrafyasının muhteşem manzaraları bizi bekliyor.

Saat 12:30 civarlarında Erzurum Garı'na varış ve bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz. İlk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra) Tabiki Cağ Kebabçısına gidiyoruz. Cağ kebabı, Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir. Öğle yemeği sonrası Erzurum' geziyoruz. Erzurum'da göreceğimiz yerler:

Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.

Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.

Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.

Erzurum Tabyaları ve Nene Hatun Kabri:  Tabyalar19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiştir. Şehrin çevresinde, görüş açısı yüksek tepelere inşa edilen bu stratejik yapıların sayısı 22'yi bulmaktadır. Ayrıca Rus işgaline karşı direnişin öncüsü, Anadolu'nun kadın kahramanlarından Nene Hatun'un kabri de buradadır.

Şehir turunun tamamlanmasının ardından çarşıda serbest zaman ve Erzurum Havaalanına transfer.

20:00 itibarıyla misafirlerimizi Erzurum Havaalanından uğurlayarak vedalaşıyoruz. Dönüş 21:15 hareketli Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile. 23:10 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve Uçakla Butik Kars turumuzun sonu.

 

(Ankara'ya dönmek isterseniz; tarife uygunluğu bulunmamaktadır)

(İzmir'e dönmek isterseniz; Tarife uygunluğuna bağlı olarak Pegasus Havayolları 20:20 Erzurum- İstanbul Sabiha Gökçen / 23:35 İstanbul Sabiha Gökçen-İzmir aktarmalı uçuşları ile dönebilirsiniz, fiyat farkını sorunuz)

 

UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.

Not: Tarife değişikliği yada sefer iptali halinde Pegasus Hava Yolları yerine Anadolu Jet uçuşları ile ulaşım sağlanabilir.

 

Bilgilendirme
Rehber grubu Kars Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check  in işlemi için, uçuşunuzu gerçekleştirecek havayolu firmasının kontuarına başvurmanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz. Tren seferlerin iptali yada gerçekleşmemesi halinde Kars-Erzurum arası yolculuk karayolundan tur aracımızla gerçekleştirilir. .

 

Not:

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • İstanbul Sabiha Gökçen - Kars uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Erzurum - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

 • Otelde 2 kahvaltı

 • Otelde set menü 2 akşam yemeği

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Doğu Ekspresi Kars-Erzurum arası pulman (koltuklu vagon) bileti

 • Program dahilindeki geziler (Kars, Ani Harabeleri, Sarıkamış, Çıldır Gölü, Şeytan Kalesi, Erzurum)

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

 • Kişisel harcamalar     

Avatar 95

2.599₺

Havale/Eft

3
gün
Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

​.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg