top of page

Kuzey Amerika Güzelleri

New York, Niagara, Şikago, Washington

7-15 Ekim 2023 (Cumartesi-Pazar / 9 gün)

Avatar 95
PROGRAM: Butik turumuz 12 kişi ile sınırlıdır

 

1.Gün   İstanbul - New York

İstanbul Havalimanında saat 04:00'de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından TK003 nolu sefer ile saat 06:45'de Amerika’nın en önemli şehri olan New York'a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 10:45'de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce düzenleyeceğimiz New York Şehir Turu’na çıkacağız. Bu muhteşem şehri tanıtan tur esnasında Manhattan, Birleşmiş Milletler Binası, Madison Square, Central Park, Rockfeller Center, Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize transfer. Dinlenmenin ardından akşam yemeği için serbest vakit. Geceleme otelimizde.  

Konaklama: New York

2.Gün   New York

Sabah kahvaltısından sonra New York Simgeleri turu’nu yapacağız. Metro ile yapacağımız bu tur sırasında ilk önce yeni açılan ve dünyanın en yüksek binalarından biri olan Summit One Vanderbilt’e gidiyoruz. Yüksek hızlı asansörleri ile binanın 310 metre yüksekliğinde bulunan ve 4 tarafı cam olan muhteşem yapıdan muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Daha sonra Tekne ile Özgürlük Heykelinin bulunduğu Liberty Island’a gideceğiz. Burada Osmanlı’nın Süveyş kanalı projesi için yaptırdığı fakat hiç kullanmayıp geri gönderdiği, daha sonra Fransızlar tarafından değişiklik yapılarak Amerika Birleşik Devletleri’ne hediye edilen Özgürlük Heykelinin ve Manhattan’in en güzel fotoğraflarını çekecek, New York’un ve New Jersey Eyaletlerinin bir arada seyrine doyamayacaksınız. Daha sonra tekne ile New York’a dönüp Brooklyn Köprüsünde yürüyüş. Brooklyn Köprüsündeki yürüyüşün ardından metro ile Central Park’a geçiş. Central Park’ta da yürüyüş yaptıktan sonra dinlenmek için bir cafe’ye oturuyoruz. Dinlenmeden sonra yürüyüşümüze devam ediyoruz. Sırasıyla Rockefeller center, Times Square, Grand Central Station ve Bryant Park’ı ziyaret ettikten sonra otele dönüş. Dinlenmenin ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

Not: Empire State binası New York’a geliş akşamı gün batımı ve akşam saati yapılabilir.

Konaklama: New York

3.Gün   New York Buffalo (Niagara)

Sabah New York havalimanına transfer. Amerikan iç hatları ile Buffalo’ya uçuyoruz. Varışımızda havalimanından otelimize transferimiz olacak. Bavulları bıraktıktan sonra Niagara şelalelerini görmek üzere otelden ayrılıyoruz. Şelaleler bölgesinde yapacağımız yürüyüşten sonra Maid of the Mist Teknesiyle Şelalelerin yakınına girip fotoğraf çekeceğiz. Daha sonra otele transfer ve Buffalo Sehrinde serbest zaman. Akşam yemeğini takiben otelimizde geceleme.

Konaklama: Buffalo (Niagara)

 

4.Gün   Buffalo Şikago

Sabah kahvaltının ardından hava alanına transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra Kuzey Amerika’nın iş ve finans merkezi olarak bilinen Chicago’ya varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda, Dünya’nın ilk gökdelenlerinden Hancock ve Sears Kuleleri, Tarihi Grant Park, Buckingham Çeşmesi, halka açık sanat eserleri olan Picasso ve Miro’nun eserleri, Michigan Avenue ve Magnificent Mile görülecek yerler arasında. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra çevreyi gezmek ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Şikago


5.Gün   Şikago

Sabah kahvaltısından sonra Şikago Willis Kulesi ve Tekne Turunu yapacağız. Bu turumuzda gökdelenler şehri olarak adlandırılan Chicago’nun sembolü olarak kabul edilen Willis Kulesinin ziyaretçi merkezine çıkacak, şehrin manzarasını yaklaşık 400 metre yükseklikten seyredeceğiz. Ardından Chicago nehrinde tekne ile yaklaşık 1,5 saat sürecek bir tur yapacak ve bu şehre neden gökdelenler şehri dendiğini daha iyi anlayacağız. Öğleden sonra alışveriş yapmak ve şehri tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Şikago

6.Gün   Şikago Washington DC

Sabah kahvaltının ardından hava alanına transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra ABD’nin başkenti, Washington DC’ye varış. Varışımızda bu muhteşem şehri tanımaya başlıyoruz. Özel statülü, Potomac nehrinin Virginia ve Maryland eyaletleri kısmında kurulmuş bu şehirde birçok farklı devlet kurumu bulunmakta. İlk durağımız, Amerikan Kongre’sini oluşturan, Senato ve Temsilciler Meclisine ev sahipliği yapan, US Capitol. Sonrasında Kongre Binası’nın çok yakınında bulunan, dünyanın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip, Library of Congress(Kongre Kütüphanesi). 1800 yılında kurulmuş içerisinde yaklaşık 18 milyon eser bulunduran, ülkenin en eski federal kurumu olan bu kütüphane, içerisinde birçok tarihi eserin orijinalini barındırıyor. Dünyada sadece 3 adet bulunan orijinal Gutenberg İncil’inin bir tanesi, Sümer Tabletleri de bu kütüphanede bulunan eserlerden. Sonraki durağımız Union Station. Bugün hala kullanılmakta olan hem dışarısı hem içerisi tam bir tarihi eser kıvamındaki bu istasyon sizleri etkilemeye aday. Amerika’nın en güzel istasyonlarından biri olan bu noktamızda aynı zamanda sizlere kimya laboratuvarını andıracak bir ortamda kahve içme şansı bulacağız. Sıradaki durağımız, National Mall isimli, ulusal yürüyüş yolu. Bu durağımızda, Washington DC ve Amerika’nın sembollerinden olan; Lincoln Memorial (Abraham Lincoln Anıtı) ve Washington Monument(George Washington Abidesi). Birbirlerini görecek şekilde mükemmel bir şekilde hizalanmış bu harika alan sizlere üç büyük eseri aynı anda görme imkânı sunuyor. National Mall’daki yürüyüşümüz esnasında Amerika’nın savaşlar esnasında şehit ve gazi olmuş askerlerinin anısına yapılmış anıtı da göreceğiz. Thomas Jefferson Anıtı sonrası belki de gezimiz sırasında en merak edileni olan The White House(Beyaz Saray),Amerikan başkanın resmi konutu olan bu alanın önüne kadar gideceğiz. Ziyaretçilere açık alanda, 7/24 başkanı protesto etmek için biriken insanları ve çatılarda bulunan keskin nişancıları görme şansı yakalayacağız.  Otelimize dönmeden önce M sokağı ve Georgetown Üniversitesi son noktamız olacak. Washington D.C. halkının içine karışma şansı yakalayacağımız bu Merkez cadde üzerinde birçok mağaza, restoran ve café bulabileceğiz. Otelimize varışta dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest vaktimiz olacak. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Washington

7.Gün   Washington DC 

Sabah kahvaltının ardından bu muhteşem şehri ve şehirdeki müzeleri görmek serbest zamanımız olacak. Washington’u gezerek veya Amerika’nın en iyi havacılık müzesi olan National Air and Space Museum’u veya şehirde bulunan diğer muhteşem müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Uzay mekiğinin içine girebileceğiniz ve Hubble Teleskobuyla aya bakabileceğimiz bu müzede geçmişten günümüze birçok uçak ve uzay aracını görme şansı bulacaksınız. Geceleme otelimizde.  

Konaklama: Washington

8.Gün   Washington DC - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılış işlemlerini yapıyor ve Washington içindeki alışveriş merkezine gidiyoruz. Akşama kadar olan süremizi burada alışveriş yaparak değerlendiriyor ve eksiklerimizi tamamlıyoruz. Geziden sonra hava alanına hareket ve Türk Hava Yollarının TK 08 nolu uçuşu ile saat 23:00’de Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Geceleme: Uçakta

9.Gün   İstanbul

Yerel saat ile 15:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – New York / Washington – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

 • Seçilen Amerikan domestik Hava yolu ile New York - Bufallo / Bufallo - Chicago arası ekonomi sınıf uçak bileti

 • New York’ta 4* otelde 2 gece konaklama

 • Niagara’da 4* otelde 1 gece konaklama

 • Chicago’da 4* otelde 2 gece konaklama

 • Washington’da 4* otelde 2 gece konaklama

 • Seçilen otellerde veya dışarıda alınacak kahvaltılar

 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

 • New York’ta 2 tam gün sürecek çok detaylı şehir turu

 • Empire States ve Liberty Island tekne gezileri

 • Niagara’da Maid of the Mist Teknesiyle yapılan Şelale Turu

 • Şikago şehir turu

 • Şikago’da Willis Kuleleri ve Tekne turu

 • Çok detaylı Washington Şehir Turu

 • Tanger Outlet turu

 • Tüm transferler

 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.

 • Türsab zorunlu seyahat sağlık sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğle ve akşam yemekleri (Yaklaşık maliyetler)

 • Kişisel harcamalar

 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)

 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

OTELLER

 • New York’ta 4* Row Hotel veya benzeri bir otelde 3 gece konaklama

 • Niagara’da 4* Sheraton Niagara Falls Otelde veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 • Chicago’da 4*Millenium Knickerbocker Otelde veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 • Washington’da 4* Hyatt Regency Bethesda veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 

Genel Kurallar :

*Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. 

*Program akışı rehber tarafından belirlenir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir

*Program yoğun ve tempoludur. Ülkeden kaynaklı sorunlar, hava şartları, yol, trafik yoğunluğu, ziyaret yerlerindeki yoğunluklar vb. durumlara göre rehber programda değişiklik yapmak konusunda yetkilidir. Gerektiğinde programdan eksiltmeler veya eklemeler yapabilir.

İptal Şartları :

1. Tüketicinin gezisinin başlamasına 35 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda Dış Hat ve Amerika İç Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

2. Tüketici gezinin başlamasına 34 ile 20 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50 ‘si yanar. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

3. Tüketici gezinin başlamasına 19 ile 14  gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80‘i yanar.

4. Tüketici gezinin başlamasına 13 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.

5. GeziciYAK, tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir.

*Uçuşlar Hakkında

Havayolu THY- IST'den Uçuş

TK003 - İstanbul-New York(JFK) 08.05-09.10
TK08 - Washington DC (IAD)-İstanbul 16.10-19.20

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolunun uygulamaları geçerlidir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek rötar, aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kaybı, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

TAVSİYELER & BİLGİLER

 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz

 • Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız. Küçük bir sırt çantanız her zaman olsun. (Birincil malzemeleriniz için, ilaç ,yedek vb.)

 • Uçuştan en az 3 saat önce ilgili havalimanında hazır bulununuz. 

 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz. Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

 • Yürüyüşe uygun ayakkabı, ıslanabilir sandalet / terlik çantanızda mutlaka olması gerekenler. Tedbir amaçlı :) mayonuzu da ince bir pareo ile yanınıza almayı unutmayın. 

 • Yanınızda; yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca palto bulundurunuz. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.

       https://www.accuweather.com/tr/us/newhartfordtown/13413/weatherforecast/2622790

       https://www.accuweather.com/tr/us/washington/20006/august-weather/327659

 • Krem, şampuan, parfüm, kolonya, tıraş köpüğü, makas, tırnak makası vb. gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. 

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Eczaneler, yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız. Bu konuda arkadaş ve rehberinizi bilgilendiriniz.

 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10'luk).         

 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) 

 3999 $

havale/eft

9
n
 • 07-15/10/2023            

2 /3 kişilik odada kişi başı :  3999$

Single Konaklama :  4799 $

Kesin rezervasyon ve ödemeler hakkında:

Ödeme ve taksit alternatiflerini sorunuz.

 

Nakit ödemeler için taksit alternatiflerini sorunuz.

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGE VE BİLGİLER

*Tur tarihine kadar olabilecek değişikler sayfamızda güncellenecek olup kayıt yaptırmış misafirlerimize ayrıca  iletilecektir. 

bottom of page