top of page

Kuzey Amerika Güzelleri

New York, Niagara, Şikago, Washington

2024 Programları (Cumartesi-Pazar)

Avatar 95
PROGRAM: Butik turumuz 12 kişi ile sınırlıdır

 

1.Gün İstanbul - New York

İstanbul Havalimanında saat 04:00'de buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından TK003 nolu sefer ile saat 06:45'de Amerika’nın en önemli şehri olan New York'a hareket. Yaklaşık 10 saatlik bir uçuştan sonra saat 10:45'de New York’a varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımız ile otelimize transfer olmadan önce düzenleyeceğimiz New York Şehir Turu’na çıkacağız.

Turumuza Manhattan'ın uptown bölgesindeki Harlem'le turumuza başlıyoruz. James Brown, Aretha Franklin, The Jackson 5 gibi dunya yildizlarinin kariyerlerine başladığı Apollo Theater’ı gördükten sonra tipik İngiliz mimarisi binaların bulunduğu sokak aralarından geçerek Central Park'a ulaşıyoruz. 

Meşhur Beşinci cadde (5th Avenue) ve Musemus Mile üzerinden geçerken Central Park'ı, New York şehrinin en pahalı apartman dairelerini, Metropolitan Müzesi'ni göreceğiz. Şehrin batı yakasına geçip Central park içerisinde Starwberry Field ve göl kenarında kısa bir mola vereceğiz.

Midtown bölgesinden geçerken Columbus circle, Trump Hotel, The Plaza Hotel, ikonik Apple Store, Trump Tower, st. Patrick katedrali, Rockefeller Center, New York halk kütüphanesi, Flatiron binası, Madison Square park ve Eataly görülecektir. 

Turumuz devam ettikçe şehrin en canlı bölgelerinden bir başkası olan Greenwich Village’de meşhur Washington Square Park ve New York Üniversitesi (NYU)’ni göreceğiz. Turumuz un ilerleyen bölümlerinde ise SoHo’dan geçerek Civic Center ve finans bölgesine ulaşacağız. Finans dünyasının merkezi olan Wall street ve Dünya ticaret merkezi bölgelerinden geçeceğiz. Hudson nehri boyunca ilerleyip tekrar şehir merkezine ulaşacağız. Son durağımız olan Times Meydanı'ndan sonra otelimize dönüyor, odaların dağılımından sonra kısa bir dinlenme molası ve devamında Central Park’a yürüyerek veya metro ile gidiyoruz. Parkta yapacağımız keyifli bir yürüyüşün ardından, Apple mağazasında kısa bir mola ve otelimize dönüyoruz.

Geceleme otelimizde. 

Konaklama: New York

2.Gün New York

Turumuza katılmayan misafirlerimiz için serbest zaman. Tura katılan misafirlerimiz ile New York Simgeleri turuna çıkıyoruz. İlk olarak New York’un en önemli simgesi olan Empire States Binası'na gidiyoruz. Anten yüksekliği 443 metre olan bu binanın 86. katındaki açık hava gözlem terasından New York'un dört bir yanını kuşbakışı görebileceğiz. King Kong başta olmak üzere sayısız filme sahne olmuş bu binada kendinizi o filmlerin içinde hissedeceksiniz. Daha sonra New York metrosunu kullanarak şehrin Downtown bölgesine ulaşıyoruz. Burada New York'un ve Amerika’nın en önemli simgesi sayılan Özgürlük Anıtı'nı yakından görmek için bir tekne gezisi yapıyoruz.

gezi sırasında Özgürlük Adası'nın (Liberty Island) önünde fotoğraf çekiliyoruz, şehrin doğusundan ve batısından geçerek Manhattan Skyline manzaralarına tanık oluyoruz.

Bir başka önemli noktamız ise Dünya Ticaret Merkezi (World Trade Center). Burayı da detaylı gezdikten sonra dünya para piyasalarına yön veren New York borsasının bulunduğu Wall Street'e gidiyoruz. Daha sonra Dumbo bölgesine metroyla geçip Manhattan’a bir de Brooklyn’den bakıyoruz. Dumbo plajında Amerika’nın en eski asma köprüsü olan Brooklyn Köprüsü'nün hikayesini dinliyoruz.

En sonunda ise Washington Street üzerinde fotoğrafımızı çektirip otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

Konaklama: New York

3.Gün New York Buffalo (Niagara)

Sabah New York havalimanına transfer. Amerikan iç hatları ile Buffalo’ya uçuyoruz. Varışımızda havalimanından otelimize transferimiz olacak. Bavulları bıraktıktan sonra Niagara şelalelerini görmek üzere otelden ayrılıyoruz. Şelaleler bölgesinde yapacağımız yürüyüşten sonra Maid of the Mist Teknesiyle Şelalelerin yakınına girip fotoğraf çekeceğiz. Daha sonra otele transfer ve Buffalo Sehrinde serbest zaman. Akşam yemeğini takiben otelimizde geceleme.

Konaklama: Buffalo (Niagara)

 

4.Gün Buffalo Şikago

Sabah kahvaltının ardından hava alanına transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra Kuzey Amerika’nın iş ve finans merkezi olarak bilinen Chicago’ya varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan önce bu güzel şehri tanıtan panoramik bir tur yapacağız. Bu turumuzda, Dünya’nın ilk gökdelenlerinden Hancock ve Sears Kuleleri, Tarihi Grant Park, Buckingham Çeşmesi, halka açık sanat eserleri olan Picasso ve Miro’nun eserleri, Michigan Avenue ve Magnificent Mile görülecek yerler arasında. Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra çevreyi gezmek ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Şikago


5.Gün Şikago

Sabah kahvaltısından sonra Şikago Willis Kulesi ve Tekne Turunu yapacağız. Bu turumuzda gökdelenler şehri olarak adlandırılan Chicago’nun sembolü olarak kabul edilen Willis Kulesinin ziyaretçi merkezine çıkacak, şehrin manzarasını yaklaşık 400 metre yükseklikten seyredeceğiz. Ardından Chicago nehrinde tekne ile yaklaşık 1,5 saat sürecek bir tur yapacak ve bu şehre neden gökdelenler şehri dendiğini daha iyi anlayacağız. Öğleden sonra alışveriş yapmak ve şehri tanımak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Konaklama: Şikago

6.Gün Şikago Washington DC

Sabah kahvaltının ardından havaalanına transfer. Yaklaşık 2 saatlik bir uçuştan sonra ABD’nin başkenti, Washington DC’ye varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşma ve otele transfer. Bugünü Washington’un müzelerini gezerek geçireceğiz.

Konaklama: Washington

7.Gün Washington DC 

Sabah kahvaltısının ardından bu muhteşem şehri tanımaya başlıyoruz. Özel statülü, Potomac nehrinin Virginia ve Maryland eyaletleri kısmında kurulmuş bu şehirde birçok farklı devlet kurumu bulunmakta. İlk durağımız, Amerikan Kongre’sini oluşturan, Senato ve Temsilciler Meclisine ev sahipliği yapan, US Capitol. Sonrasında Kongre Binası’nın çok yakınında bulunan, dünyanın en büyük kütüphanesi olma özelliğine sahip, Library of Congress (Kongre Kütüphanesi). 1800 yılında kurulmuş içerisinde yaklaşık 18 milyon eser bulunduran, ülkenin en eski federal kurumu olan bu kütüphane, içerisinde birçok tarihi eserin orijinalini barındırıyor. Dünyada sadece 3 adet bulunan orijinal Gutenberg İncil’inin bir tanesi, Sümer Tabletleri de bu kütüphanede bulunan eserlerden. Sonraki durağımız Union Station. Bugün hala kullanılmakta olan hem dışarısı hem içerisi tam bir tarihi eser kıvamındaki bu istasyon sizleri etkilemeye aday. Amerika’nın en güzel istasyonlarından biri olan bu noktamızda aynı zamanda sizlere kimya laboratuvarını andıracak bir ortamda kahve içme şansı bulacağız. Sıradaki durağımız, National Mall isimli, ulusal yürüyüş yolu. Bu durağımız, Washington DC ve Amerika’nın sembollerinden olan; Lincoln Memorial (Abraham Lincoln Anıtı) ve Washington Monument (George Washington Abidesi). Birbirlerini görecek şekilde mükemmel bir şekilde hizalanmış bu harika alan sizlere üç büyük eseri aynı anda görme imkânı sunuyor. National Mall’daki yürüyüşümüz esnasında Amerika’nın savaşlar esnasında şehit ve gazi olmuş askerlerinin anısına yapılmış anıtı da göreceğiz. Thomas Jefferson Anıtı sonrası belki de gezimiz sırasında en merak edileni olan The White House(Beyaz Saray),Amerikan başkanın resmi konutu olan bu alanın önüne kadar gideceğiz. Ziyaretçilere açık alanda, 7/24 başkanı protesto etmek için biriken insanları ve çatılarda bulunan keskin nişancıları görme şansı yakalayacağız.

Otelimize dönmeden önce M sokağı ve Georgetown Üniversitesi son noktamız olacak. Washington D.C. halkının içine karışma şansı yakalayacağımız bu Merkez cadde üzerinde birçok mağaza, restoran ve café bulabileceğiz. Otelimize varışta dinlenmek ve alışveriş yapmak için serbest vaktimiz olacak.

Geceleme otelimizde.

Konaklama: Washington

8.Gün Washington DC - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılış işlemlerini yapıyor ve Washington içindeki alışveriş merkezine gidiyoruz. Akşama kadar olan süremizi burada alışveriş yaparak değerlendiriyor ve eksiklerimizi tamamlıyoruz. Geziden sonra hava alanına hareket ve Türk Hava Yollarının TK 08 nolu uçuşu ile saat 23:00’de Istanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

Geceleme: Uçakta

9.Gün İstanbul

Yerel saat ile 15:45’de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – New York / Washington – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

 • Seçilen Amerikan domestik Hava yolu ile New York - Bufallo / Bufallo - Chicago arası ekonomi sınıf uçak bileti

 • New York’ta 4* otelde 2 gece konaklama

 • Niagara’da 4* otelde 1 gece konaklama

 • Chicago’da 4* otelde 2 gece konaklama

 • Washington’da 4* otelde 2 gece konaklama

 • Seçilen otellerde veya dışarıda alınacak kahvaltılar

 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

 • New York’ta 2 tam gün sürecek çok detaylı şehir turu

 • Empire States ve Liberty Island tekne gezileri

 • Niagara’da Maid of the Mist Teknesiyle yapılan Şelale Turu

 • Şikago şehir turu

 • Şikago’da Willis Kuleleri ve Tekne turu

 • Çok detaylı Washington Şehir Turu

 • Tanger Outlet turu

 • Tüm transferler

 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti.

 • Türsab zorunlu seyahat sağlık sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

 • Öğle ve akşam yemekleri

 • Kişisel harcamalar

 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika'da günlük kişi başı 5$ önerilir)

 • Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)

OTELLER

 • New York’ta 4* Sheraton Times Square veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 • Niagara’da 4* Sheraton Niagara Falls Otelde veya benzeri bir otelde 1 gece konaklama

 • Chicago’da 4*Millenium Knickerbocker Otelde veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 • Washington’da 4* Hyatt Regency Bethesda veya benzeri bir otelde 2 gece konaklama

 

Genel Kurallar :

*Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. 

*Program akışı rehber tarafından belirlenir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir

*Program yoğun ve tempoludur. Ülkeden kaynaklı sorunlar, hava şartları, yol, trafik yoğunluğu, ziyaret yerlerindeki yoğunluklar vb. durumlara göre rehber programda değişiklik yapmak konusunda yetkilidir. Gerektiğinde programdan eksiltmeler veya eklemeler yapabilir.

İptal Şartları :

1. Tüketicinin gezisinin başlamasına 30 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Bazı turlarımızda Dış Hat ve Amerika İç Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

2. Tüketici gezinin başlamasına 34 ile 20 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50 ‘si yanar. Amerika İç hat biletlerinin iadesi yoktur. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

3. Tüketici gezinin başlamasına 19 ile 14  gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80‘i yanar.

4. Tüketici gezinin başlamasına 13 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.

5. GeziciYAK, tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir. Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir.

6. Sözleşmeden dönülmesi halinde, Tüketiciye yapmış olduğu ödeme Türk Ticaret Kanunda belirtildiği şekilde kendi para cinsinden geri iade edilir. TL yapıldı ise aynı TL miktarı, USD yapıldı ise aynı USD miktarı iade edilir. USD kurundaki olası yükselişlerden etkilenmek istemeyen misafirlerin USD olarak ödeme yapmalarını tavsiye ediyoruz.

*Uçuşlar Hakkında

Havayolu THY - IST'den Uçuş 

 • TK003 - İstanbul-New York(JFK)              08.05-09.10

 • TK08   -Washington DC (IAD)-İstanbul    16.10-19.20 

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolunun uygulamaları geçerlidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek rötar, aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kaybı, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

TAVSİYELER & BİLGİLER

 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz

 • Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız. Küçük bir sırt çantanız her zaman olsun. (Birincil malzemeleriniz için, ilaç ,yedek vb.)

 • Uçuştan en az 3 saat önce ilgili havalimanında hazır bulununuz. 

 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz. Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

 • Yürüyüşe uygun ayakkabı, ıslanabilir sandalet / terlik çantanızda mutlaka olması gerekenler. Tedbir amaçlı :) mayonuzu da ince bir pareo ile yanınıza almayı unutmayın. 

 • Yanınızda; yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca palto bulundurunuz. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.

       https://www.accuweather.com/tr/us/newhartfordtown/13413/weatherforecast/2622790

       https://www.accuweather.com/tr/us/washington/20006/august-weather/327659

 • Krem, şampuan, parfüm, kolonya, tıraş köpüğü, makas, tırnak makası vb. gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. 

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Eczaneler, yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız. Bu konuda arkadaş ve rehberinizi bilgilendiriniz.

 • Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10'luk).         

 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) 

 4.099 $

Havale/Eft

9
n

2 /3 kişilik odada kişi başı :  4099$

Single Konaklama :  4980$

Kesin rezervasyon ve ödemeler hakkında:

Ödeme ve taksit alternatiflerini sorunuz.

 

Nakit ödemeler için taksit alternatiflerini sorunuz.

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGE VE BİLGİLER

*Tur tarihine kadar olabilecek değişikler sayfamızda güncellenecek olup kayıt yaptırmış misafirlerimize ayrıca  iletilecektir. 

bottom of page