Butik GAP Turu

(3 Gece 4 Gün)
1/5
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN MARDİN - HARRAN

Butik Gap Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Mardin seferi. 06:40 kalkış / 08:35 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Mardin Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bir gün önce Batman'dan geziye başlayan Güneydoğu Turu grubumuza katılarak (bu turu satın alan misafirlerimiz 5 gece 6 günlük güneydoğu turunun 4 günlük kısmına katılıyorlar) Mardin gezi programımıza başlıyoruz.  Yürüyerek yapacağımız gezi esnasında Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları görecek tarihi Mardin sokaklarını arşınlayacağız. Sonrasında Mardin lezzetlerini tadabileceğimiz serbest öğle yemeği molasının ardından dizilerden, kliplerden hatırlayacağınız etkiliyici yapı, Kasımiye Medresesi'ni gezerek Mardin programımızı tamamlıyoruz. Ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa'ya varmadan önce Harran'da mola veriyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri, şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'daki otelimize yerleşme. Urfa'da Akşam yemeği hariç olup gönlünüze göre tercihte bulunabilirsiniz.

Arzu eden konuklarımız, konuk evlerinde düzenlenen “Sıra Gecesi” programlarına katılabilir. (ekstra)

Konaklama: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

2.GÜN GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA - ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrası hareketle gün içindeki ilk gezi noktamız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Urfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programını gerçekleştirdikten sonra serbest öğle yemeği molası vererek Adıyaman'a doğru yola çıkıyoruz. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia'yı görerek 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Burada etkileyici heykelleri gördükten sonra güneşi batırarak Adıyaman'daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde set menü.

Konaklama: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

3. GÜN   ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - GAZİANTEP

Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkıyoruz.  İlk durağımız Atatürk Barajı. Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan baraj hakkında bilgi alıp sonrasında Siyah Gülü, Birecik Baraj Gölünün suları altında kalan köyleri ile ünlenen Halfeti'ye ulaşarak burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek olan tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra nehir kıyısında öğle yemeği molası verip Birecik üzerinden Gaziantep’e geçiş yapıyoruz. Gaziantep'e varışta panoramik şehir turu ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde set menü.

Konaklama: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

4.GÜN GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız yöresel bir lezzet olan Katmerin en lezzetlilerinden birini tadabileceğimiz pastane. Dileyen misafirlerimiz burada katmer yiyebilirler. Sonraki durağımız Mozaik Müzesi. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra  öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından tur grubumuz ve rehberimiz Antakya'ya devam ederken biz programızı tamamlayarak grubumuzdan ayrılıyoruz. Transfer aracımızla çarşıda buluşmaya kadar çarşıda alışveriş için biraz zamanının olacak. Ardından aracımızla Gaziantep Havaalanına transfer. Pegasus Havayolları 18.50 uçuşuyla İstanbul’a dönüyoruz. 20:35 İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

Not: Rehber grubu Mardin Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır. 
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

 

HATIRLATMALAR

 1) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
2) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
3) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
4) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
5) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Mardin uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 1 gece Şanlıurfa'da 5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece Adıyaman'da 4* Bozdağan yada Grand Isias hotelde konaklama

 • 1 gece Gaziantep'de 4* Dedeman Park Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Konaklanan otellerde 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşım ücreti

 • Halfeti tekne turu

 • Zorunlu seyahat ve sağlık sigortası   

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Urfa'daki akşam yemeği

 • Sıra Gecesi

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

BU TURUN FARKI

* Turumuz en az 10 en fazla 25 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Butik tur konseptinde az kişiyle gezme keyfi ve ayrıcalığı yaşarsınız. 

* Koştur koştur değil, kıvamında yoğunlukta ve doyurucu bir program sunuyoruz. 

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve 40-50 kişilik kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Ayrıca standart otellerden ziyade 4-5 yıldız standardında otellerle çalışıyoruz. Turlarımız en ucuz değildir ancak içerik kalitesi konusunda iddialıyız. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 45-50 kişilik bir tura göre, sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir. Az kişi = gidilen yerlerde daha hızlı hareket, daha kolay toplanma, daha kısa süreli yemek molaları, daha doya doya gezebilme imkanı.

* Turumuzda 4-5 yıldızlı konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup rezervasyonlarımızı son dakikaya bırakmıyoruz.

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş bölge uzmanı rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz.

5 GECE 6 GÜNLÜK GÜNEYDOĞU TURUMUZ İLE ARASINDAKİ FARKLAR

* Butik Güneydoğu Turumuz 5 gece 6 günlük yani 2 gün daha uzun bir program. O turda bu tura ek olarak Hasankeyf, Midyat, Anıtlı Köyü ve Antakya var. 

* O turda Mardin çevresine 2 gün ayrılırken bu turda Mardin merkez gezilerek Şanlıurfa'ya geçilecektir. 

* O turda gidiş ve dönüşte İstanbul'da servis dahilken bu turda dahil edilmemiş, buna bağlı olarak servis maliyeti fiyata yansımamıştır.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

2.599 ₺

4
gün

Havale/Eft

Uçak Bileti Hariç katılım halinde 700 TL düşülür

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır