top of page

İFTARDA MEHTAPLA TEKNE TURU

 Günübirlik
 
PROGRAMI:

 

19. yüzyıllardaki tatlı bahar günlerinde, saatlerin akşamüzerine yaklaştığı vakitlerde güneşinin batışı, özellikle de mehtaplı gecelerin güzelliği ile şairlere, yazarlara ve ressamlara ilham vermiş İstanbul… O yıllarda Boğaz kıyılarında oturan yalı eşrafı, saz ve söz ustalarının musiki âlemleri yaptığı ahenk kayıklarına binip mehtabı izlemeye çıkarmış. Boğaziçi koylarının, körfezlerinin yankı oluşturma özelliği de bu müzikli eğlenceleri teşvik edermiş. Bugünkü Boğaz köyleri, şehrin kalabalık ve gürültülü semtlerine inat, dingin atmosferiyle İstanbul’un huzur vahaları olmayı sürdürüyor.

Bu tarihi gerçekten hareketle kadim şehrin eşsiz silüeti, kıpır kıpır yakamozların gümüş pırıltıları ve ayın ışıltılı harelerine döndüğünde, zaman İstanbul’a bakmak, onu dinlemek ve kıyılarında gezinmek zamanıdır. Zaten saçlarında yedi tepe, göğsünde masmavi bir hazine, kollarında iki yakanın sayısız güzelliği, hikâyesinde ise Diyojen’den Süleyman’a, Katarina’dan Hürrem’e sayısız hükmedenin imzasını taşıyan bir şehre, mehtabın romantik pırıltılarından daha çok ne yakışabilirdi ki? 

Bizi içine çeken modern zaman tuzaklarına düşüp, çoğu kez fark edemediğimiz bu efsanevi güzellik için bir es vererek romantik bir nostaljiye kendinizi bırakmaya ve İstanbul’u “gerçekten” yaşamaya var mısınız? Gökyüzü ve mavi enginliğin birleştiği noktada, Bizans’ın kudretli imparatorluk maceraları gözünüzde canlanacak, cihan hükümdarı Osmanlı’nın saray ve köşklerinden gelen kandil ışıklarının yüzünüzü aydınlattığını hissedeceksiniz. Şehrin koynunda, Boğaziçi’nde ay ışıkları yolculuğumuzu bir yakadan diğerine taşırken, tüm tarihi ve masalları ile üzerinde yaşadığımız toprakların tınısını belki de ilk kez tüm notaları ile hissedebileceksiniz. 

Şehrin sizi ağırlayacağı, mehtapla dolup taşan denizinde paylaşacağı onlarca heyecan, anlatacağı sayısız mum kokulu hikâye var. Eminiz, bu çok özel dinletiyi kaçırmak istemezsiniz… Bir görenin bir daha vazgeçemeyip her fırsatta aramaya çıktığı, şarkılara konu olmuş mehtaplı geceleriyle “Aydan Yansıyan İstanbul”, güneşli ve güzel bir bahar gününde sizinle buluşmayı bekliyor. Gelin bu keyifli günü birlikte yaşayalım, Ramazan ayının ışıltısıyla taçlanan mehtap gezimizi bol çeşitli iftar soframızla zenginleştirelim.  


Güzergah

Boğaziçi’nin Avrupa kıyıları üzerinden Yeniköy’e doğru seyrimizi gerçekleştiriyoruz. Anadolu Yakası Beykoz kıyılarını izleyerek Üsküdar İskelesi ve ardından Eminönü iskelesine ulaşıyoruz.

 

Gezi programında belirtilen saatte teknemiz hareket edecek ve grubumuz tura başlayacaktır. Buluşma noktasında hareket saatinden 15 dakika önce bulunmanız önemle rica olunur. Geç kalınması durumunda sorumluluğun firmaya ait olmadığını belirtmek isteriz. Gezi programlarımız dönem koşullarına en uygun ziyaret noktaları seçilerek açık havada daha fazla zaman geçireceğimiz şekilde düzenlenmiştir.

İptal Koşulları

Rezervasyonun kesinleşmesi için tur katılım bedelinin tamamının ödenmesi gerekmektedir.

Tur tarihine 5 gün kala yapılan iptallerde, tur bedelinin %50’si iade edilir. Son 3 gün yapılan iptallerde, katılımcının hakkı saklı kalır ve herhangi bir iade yapılmaz.

Tur tarihine 3 günden az zaman kalan durumlarda ise herhangi bir iade yapılmaz ve geçerliliğini yitiren ödeme, katılımcıya herhangi başka bir tur için hak kazandırmaz. Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden GeziciYAK Turizm sorumlu tutulamaz.

Günübirlik turlarımızda 07-12 yaş grubu için indirim uygulanmamaktadır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
  • Uzman rehberlik

  • Teknede alınacak iftar yemeği

  • Çay ikramı

  • Tur notları

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  • Ekstralar, her türlü kişisel harcama.

 795 ₺

havale/eft

1
gün
KK Tek Çekim: 816 
Taksitli fiyatlarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
BULUŞMA YERİ VE SAATİ:

​17.00 Eminönü Boğaziçi Yol Tur İskelesi önü

bottom of page