top of page

GÜNEY KORE-JAPONYA

Keyifli, Huzurlu, Bol Güneşli

 $

havale/eft

8
gün
PROGRAM:

 

1. Gün

Asiana Air 17:30 uçağı ile Seoul’e hareket.

 

1. Gün –08.10.2016 Cumartesi Seoul (Kore)-Osaka (Japonya)

Seoul’e Varış: 08.10.2016 Cumartesi 09:20

Asiana Air 14:10 uçağı ile Osaka’ya hareket 15.50 Osaka Kansai Havaalanına varış.

Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yerel rehberimizle buluşma. Akşam yemeğinin ardından otele giriş ve dinlenme.

KONAKLAMA: OSAKA

 

2. Gün - OSAKA

Osaka şehri Japonya’nın Tokyo’dan sonra 2. Büyük şehri . Osakaya ayrıca geleneksel yiyeceklerin “Gurme Yiteceklerin Başkenti”  de deniyor. Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından il durağımız “Osaka Kalesi” Kale, 1585 - 1598 yılları arasında Japonya'ya hükmeden, ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş... Bugün ki gezimizin ikinci durağı “Umeda Sky Gökdeleni”. iki kuleden oluşan gökdelen Japonya’daki modern yapılara en iyi örnek. Gökdelenin Terasından bütün şehri gözlemlemek mümkün. Ayrıca dünyanın en uzun yürüyen merdiveni yine bu binada bulunmakta. Yerel restoranda alacağımız yemeğin ardından dünyanın en büyük akvaryumlarından olan “Kaiyukan Akvaryumu” na gidiyoruz. 580 tür su canlısını burada görmemiz mümkün.Akşam yemeği öncesinde “Dotonbori Area”’da 1 saatlik serbest zamanımız var. Dotonbori alışveriş  ve eğlencenin merkezi. Kalabalık sokaklar, bir çok restaurant ve tiyatronun olduğu bir bölge. Umezu Nehri’ nin ikiye böldüğü Dotonbori bölgesi karşılıklı iki sokağı birleştiren köprülerden oluşuyor.akşam yemeğinin ardından. Dinlenmek isteyenler otele dönüş yapabilir. Yorun olmayanlar için gece devam ediyor.

KONAKLAMA: OSAKA

 

3. Gün - OSAKA-KYOTO-OSAKA

Otelde sabah kahvaltısının ardından Kyoto’ya geçiş. Kyoto İmparatorluk Japonyası’nın 1868’ kadar başkentiydi. İlk durağımız“Ryoanji Tapınağı  ve Zen Bahçesi”  UNESCO'nun Dünya Miras Yeri olarak Antik Kyoto Tarihi Eserleri'nin bir parçasıdır. Tapınak Zen Budizm’inin Rinzai kolunun Myōshinji okuluna aittir. İkinci durağımız yine Rinzai Budizimine ait olan “Kiyomizu Tapınağı” tapınak bölgede görülmesi gereken tarihi yapılardan biri. Öğle yemeğinin ardından “Nijo Kalesi”ne doğru yola çıkıyoruz. Kyoto Nijo Kalesi Tokugawa Leyasu, Edo Dönemi'nin ilk Şogun Kyoto ikametgahı olarak 1603 yılında inşa edilmiştir. Kyoto'nun doğusunda bulunan bağımsız bir budist tapınağıdır.Turumuzun ardından Osaka’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve Otele varış ve Serbest zaman

KONAKALAMA:OSAKA

 

4. Gün - OSAKA-KUSİMOTO-WAKAYAMA

Bu sabah, 2 günlük yetecek kadar eşyamızı küçük bir çantaya koyduktan sonra kahvaltımızı yapıyoruz ve Büyük bagajlarımız ’da Tokyo’ya hareket ediyor. ( Japonya’da otobüslerin Kanunen günde 500 km den fazla yol yapması yasak. Gün içerisinde tekrar Osaka’ya dönemeyeceğimiz için geceyi Wakayama’ da geçireceğiz. Ayrıca ertesi gün Hızlı trenle yapacağımız yolculukta kalabalık gruplar için bagaj kısıtlaması var.) Kushimota’da öğle yemeğimizi yedikten sonra Ertuğrul Gemisi müzesine doğru yol alıyoruz. Yerel Halkın müzeyi ziyaret eden Türkler ile ilgili bir inanışı var. Şimdi bunu söylemeyeceğiz. Sadece mendillerimizi hazırlayalım. Duygu yüklü bir tur bizi bekliyor. Akşam yemeğinin ardınan otele yerleşme ve serbest zaman.

KONAKLAMA: WAKAYAMA

 

5. Gün - OSAKA-MİSHİMA-FUJİ-HAKONE

Sabah kahvaltısından sonra Osaka’ya dönüp hızlı tren ile Mishima’ya geçiyoruz. Yerel rehberimizle buluşup öğle yemeğin ardından  “MT. Fuji” ye hareket ediyoruz. Hava şartları  müsait ise Fuji Dağı’nın bizlerin çıkabileceği en üst noktası olan 5. İstasyona ulaşıyoruz. Daha sonra 8 harika göle sahip “Oshino Köyü”nde turumuz devam ediyor. Bu masalsı köye gerçekten hayran kalmamak mümkün değil. Akşam yemeğinin ardından Hakone’deki otelimize yerleşme ve serbest zaman.

KONAKLAMA: HAKONE

 

6. Gün - HAKONE-TOKYO

Kahvaltı sonrası Korsan Gemisi eşliğinde Ashi Gölü turumuz var. Tur sonrasında yaklaşık 2 saat otobüs yolculuğu ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Yorgunluğumuzu “Tokyo Tower “da şehir manzarası ile atıyoruz. “Meijijingu Shrine” Bu tapınak İmparaor Meiji ve İmparatoriçe Shoken’e adanmıştır. Japon tarihi İmparator Meiji’nin 19. Ve 20.yüzyıllarda Japonya’yı modernize ettiğini söyler.(Tapınakta şansımız varsa Japon geleneksel düğünü görebiliriz.) Öğle yemeğinin ardından İmparatorluk sarayını geziyoruz.??? Bugün 5. Durağımız Asakusa Tapınağı. Tapınak Tokyo’nun en eski ve gösterişli tapınağı diyebiliriz. Turumuzun son durağı Akihabara teknoloji cenneti. Japon teknolojisinin tüm ürünlerini burada bir arada görmek mümkün. Akşam yemeğinin ardından otele varış ve serbest zaman.

KONAKLAMA: TOKYO

 

7. Gün - TOKYO-SEOUL

Sabah Kahvaltısın ardından havaalanına hareket. Asiana Air 09:00 uçağı ile Seoul’e hareket.

Yerel saat ile 11:30 Seoul Incheon Havaalanı’na varış . Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından yerel rehber ile buluşma ve Seoul’e hareket. Blue House (Başbakanlık Sarayını) dışarıdan ziyaret ettikten sonra turumuza Gyeongbok Palace ve National Folk Museum ile devam ediyoruz. Seoul’de bulunan 3 saraydan biridir. Orta büyüklükteki saray ve müze Kore tarihini ve Kültürünü en yi yanıştan yerlerden biridir. Akşam yemeğinden önce N.Seoul tower’a çıkıyoruz. Kule tüm şehir manzarasına hakim. Akşam yemeğinin ardından otele yerleşme ve dinlenme. Yorgun olmayanlar için gece serbest zaman.

KONAKLAMA: SEOUL

 

8. Gün - SEOUL

Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra. G.Kore-K.Kore sınırında bulunan DMZ Bölgesini ziyaret ediyoruz. Savaştan sonra yapılan antlaşmayla askerden arındırılmış tampon bölgede, 3.Tünel, Dora Rasathanesi, Dorasan İstasyonu, Limjngok Parkı ve Özgürlük köprüsü burada göreceğimiz yerler.

Seoul’a döndükten sonra Jogyesa Temple ve Insadong Antikacılar sokağını ziyaret ediyoruz. “Korea House Performance” ve akşam yemeğinden sonra otele transfer ve serbest zaman.

KONAKLAMA: SEOUL

 

9. Gün - SEOUL-İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havaalanına transfer. Asiana Air 10:20 uçağı ile İstanbul’a hareket. Varış 16.10.2016 Pazar Türkiye yerel saati ile 16.05

Başka turlarda görüşmez üzere.

 

*Turumuz asgari min 20 kişi ve üstü katılımda geçerlidir.

*Japonya ve Güney Kore Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Asiana Air ile İSTANBUL-OSAKA ve TOKYO-SEOUL-İSTANBUL UÇUŞLARI

 • Bölgede Bütün transferler

 • Osaka-Mishima arası hızlı tren

 • 8 gece konaklama

 • Otelde 7 kahvaltı,­ 7 öğle yemeği, 8  akşam yemeği

 • Tüm müze ve ören yeri girişleri

 • Seyahat& Sağlık sigortası

 • Yerel rehber ve Şoför Bahşişleri

 • Tüm rehberlik hizmetleri (Türkçe İstanbul’dan  –İngilizce)

 • Türkçe rehberimiz, İstanbul’dan itibaren tüm tur boyunca gruba hizmet vermektedir

 • Programda belirtilen tüm turlar

 • Uçak ücreti ve Single ücreti hariç

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Yemeklerde içecekler

 • Otel ekstraları(telefon,minibar vb..)

 • Yurtdışı çıkış harcı

 • Her türlü kişisel harcama

UNUTMAYIN:
 • Otel odaları küçüktür ve frenchbed kapasitesi düşüktür.

 • Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

 • Belirtilenlerin dışındaki harcamalar 

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

Bu turlarımızı değişik tarihlerde gruplara ve kişiye özel düzenleyebiliyoruz. Lütfen özel isteklerinizi bize ayrıca iletiniz.
 • Kredi Kartı Tek Çekim: $

 • Kredi Kartı Taksit: $

 • (Bonus Karta 5 taksit, diğer kartlar için sorunuz)

 • Single farkı :  $

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page