top of page

Baştanbaşa Balkanlar Turu 

8 gece 9 gün                     

Trenle Balkanlar Turu

455 €

havale/eft

9
gün

Tur Hakkında

Sofya'dan  başlayan gezimiz bölgenin neredeyse tüm önemli şehirlerinde konaklayarak tarihi, kültürel, mutfağı ile ilgili size detaylı bilgiler verilecektir.Diğer yandan yakın zamanda çok büyük acılar yaşayan bu kentlerde savaşın bıraktığı tahribatın izlerini de sürüyoruz. Kısacası geçmişin büyük ve özenli tarihini; yakın zamanın acıları ile harmanlamış bir yanı buruk bu toprakları her yönü ile tanıma fırsatı buluyoruz.

 
PROGRAM:


1.Gün 25 Haziran 2018 Pazartesi İstanbul, Sofya

Kadıköy Evlendirme Dairesi saat 22:00, Mecidyeköy Ziraat Bankası Önü saat 22:45, Bakırköy İncirli saat 23:15 hareket ile İstanbul Edirne yolu üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan' a giriş yapıyoruz.
 

2.Gün 26 Haziran 2018 Salı Sofya, Belgrad

Sabah saatlerinde Sofya'ya ulaşıyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı alıyor ve ardından Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan AleksandrNevski Katedrali'ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane'nin ve Sofya Üniversitesi'nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası'nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu'nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii'yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli'ne bakış ve  Aya Nedelya Kilisesi'nin görülmesi. Bteanyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından Belgrad'a Hareket. Belgrad'a varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Bayraklı Camii, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad'ta otelimizde. 4* Prag Otel vb.
 

3.Gün 27 Haziran 2018 Çarşamba Belgrad, Saray Bosna

Sabah Kahvaltımızın ardından Bosna Hersek'in Başkenti Saray Bosna'ya hareket ediyoruz. Bosna'ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasında   Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz.Konaklama Saray bosna otelimizde 4* Hollywood Hotel vb. 
 

4.Gün 28 Haziran 2018 Perşembe Saray Bosna, Vrelo Bosna, Mostar, Blagay Tekkei Poçitel, Neum

Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun  ardından ilk olarak , Blagaj Bölgesini 1446 yılın da hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni geziyoruz. Bosna Hersek'te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'I ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Neum'a hareket ediyoruz. Konaklama Neum'da otelimizde. 4* Grand Neum Hotel vb.

 

5.Gün 29 Haziran 2018 Cuma Dubrovnik Kotor Budva  Podgorica

Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva' ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ'ın başkenti Podgorica'ya hareket ediyoruz.Yol üzerinde Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını  görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra konaklama otelimizde 4* Centerville Hotel vb.
 

6.Gün 30 Haziran 2018 Cumartesi Podgorica İşkodra Tiran Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama Otelimizde Ohri 4* Granit Hotel vb.

Ohrid Tekne Turu  10 Euro

 

7.Gün 01 Haziran 2018 Pazar Ohrid Resne Manastır Kalkandelen Üsküp

Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak yol güzergahında Resne'de, Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola ( Manastır )'a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni'nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı'dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde 2 saatlik bir otobüs yolculuğun ardından Tetovo ( Kalkandelen )' e varıyoruz.  Kalkandelen‘de Alaca cami ve Kanuni'nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi'ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii'yi ziyaret ediyoruz.  Ardından Üsküp'e hareket.Üsküp'e varış ve panoramic şehir turu.Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk veYahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı' nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısındaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor.  -Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘ te günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15. yy' ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı ziyaretlerin ardından Üsküp' ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi'ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni ziyaretediyoruz. Konaklama Otelimizde Üsküp 5* TCC Grand Plaza Hotel vb.

 

8.Gün 02 Temmuz 2018 Pazartesi Üsküp, Selanik

Sabah Kahvaltımızın ardından Selanik'e doğru yola çıkıyoruz. Selanik gezimizde görülecek yerler; (Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk'ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpoİnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, AristotelesMeydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrasıkonaklama Selanik'te otelimizde.)4* Holiday Inn Hotel vb.
 

9.Gün 03 Haziran 2018 Salı Selanik, Kavala, Drama, Flibe, İstanbul

Sabah Kahvaltımızın ardından Kavala'ya doğru yola çıkıyoruz.Kavala turumuzda. Su kemerleri, Liman, 19 yy. Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri sonunda İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıp bir başka gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 
*** PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 

Konaklama 4* Prag Hotel vb. (Belgrad) (Akşam yemeği Müzik Eğlenceli)
4* Hollyood Hotel vb. (Saray Bosna) (Akşam yemeği Otelde)
4* Grand Neum Hotel (Neum) (Akşam yemeği Otelde)
4* City Hotel (Podgorica) (Akşam yemeği Otelde)
4* Granit Hotel (Ohri) (Akşam yemeği Makedon Gecesi)
5* TCC Grand Plaza Hotel (Üsküp) (Akşam yemeği Makedon Gecesi)
4* Holiday Inn Hotel (Selanik) (Akşam yemeği Yunan Tavernası)

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Tur Boyunca Lux Otobüs ile Yolculuk

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

 • Zorunlu Belgrad, Dubrovnik, Kotor Yerel Rehber

 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Belirtilen  4 ve 5 yıldız Ve benzeri  Otellerde (Merkez veya merkeze yakın)  Kahvaltı dahil  konaklama 

 • 7 Akşam yemeği ;  4 Akşam (Belgrad, Ohri, Üsküp, Selanik Müzikli Eğlenceli),

       3 Akşam Otelde

 •  Zorunlu Seyahat ve 30000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası

 •  Selanik  Müzikli  Taverna  - Limitli içkili

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Çok Girişli Shengen Vizesi ( 120 EURO )

 • Programda Yazmayan Öğlen Yemekleri

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

 • Ohrid tekne turu  (10 EURO)

 • Fix Menü Akşam Yemeklerinde içecekler ve Menü Harici Extralar. Selanik Taverna hariç!)

 

Buluşma Yeri ve Saati


22:00,Kadıköy Evlendirme Dairesi  Otopark Önü
22:45 Mecidyeköy Ziraat Bankası Önü 
23:15 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden hareket 

 
UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 • 25 Haziran-03 Temmuz 2018

2/3 Kişilik Odalarda Kişi Başı         

Kredi kartı tek çekim: 467 

Odada Tek Kişi Konaklama : 635 €

Kredi kartı tek çekim: 652 

,

Kredikartı taksit imkanları için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page