top of page

Fırat Yolu Bingöl-Elâzığ Doğa ve Kültür Turu

(4 Gece 5 Gün)  
PROGRAM:

 

1.Gün: İstanbul-Elazığ Merkez-Harput

Farklı illerden ve İstanbul'dan gelen misafirlerimiz ile Malatya Havaalanı'nda saat 10:00 da buluşuyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Darende’ye doğru yola çıkıyoruz. Kahvaltımızın ardından aracımız ile Malatya trekking turundaki ilk günde yürüyüşe başlayacağımız Tohama Kanyonu’na gidiyoruz. Kanyon yürüyüşü yer yer kolay ve yürüyerek geçebileceğimiz su geçişi içermekte. Kanyon girişinden başlayarak çıkışına kadar yürüyeceğiz. Çıkış noktasına yaklaşırken güzel bir tesis bulunuyor. Burada dinlenip kahve keyif yapıyoruz. Ardından Somuncu Baba ve Kudret Havuzlarını geziyoruz. Tohama Kanyon yürüyüşümüzün ardından aracımız ile otelimize giderek akşam yemeğimizi yiyeceğiz.  
Yürüyüş Parkuru; 6 km 

Konaklama; Malatya 

 

2.Gün: Elazığ - Palu - Palu - Urartu Kaya Mezarları - Palu Kalesi - Tarihi Köprü -

Surp Lusovic Kilisesi - Murat Nehri

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Palu’ya gidiyoruz. Palu tarihi yapıları, doğal güzelliği ile bizi bekliyor. Kadınlar Çarşısı'nı geziyoruz. Bugünkü gezimizde Palu Kalesi, Urartu kaya mezarları, Surp Lesovic Kilisesi, tarihi köprü ve Murat Nehri' nin panoramasını görüyoruz. Akşam yemeğimizin ardından dinlenmeye geçiyoruz.

 

3.Gün: Bingöl - Yelesen Köyü - Metan Gölü - Bingöl Gerendal Gölü

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Bingöl’e geçiyoruz. Elazığ Bingöl yolu arasında bulanan Yelesen Köyü’ne varıyoruz. Köy gezimizin ardından Elazığ ve Bingöl sınırının üzerinden geçtiği kalp şeklindeki göl olan Gerendal Gölü’ne aracımız ile gidiyoruz. Gerendal Gölü' nü fotoğraflıyor ve yaylada geziyoruz. Öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Şansımız varsa yaylacıları fotoğraflıyoruz. Ardından aracımız ile Balpınar Köyü sınırlarında kalan Metan Gölü’ne (Kız Gölü) gidiyoruz. Metan Gölü dağların arasında masmavi bir göl. Burada geziyor ve fotoğraf çekip Bingöl merkeze doğru yola çıkıyoruz. Eski Bingöl ve Yeni Bingöl’ü panoramik olarak geziyoruz. Ardından otelimize geçerek dinleniyoruz.

 

4.Gün: Bingöl Merkez - Kilisek Köyü - Çır Şelalesi - Cafran Göl Mezra - Ilıcalar

Sabah kahvaltımızın ardından aracımız ile Kurtuluş ve Oğuldere Köyleri arasında bulunan Kilisek Köyü' ne doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Yeni oluşmaya başlamış Bunan Peri Bacaları’nı görüyoruz. Burası yangından sonra terk edilmiş ve köy halkı yeni yerleşim yerine taşınmıştır. Oğuldere Köyü yakınındaki terkedilmiş yerleşim yerini gezdikten sonra aracımız ile Kilisek Köyü’ne giderek köyü geziyor ve bol bol fotoğraf çekiyoruz. Tahta köprü, yayla evleri ve bol bol çiçekler bize güzel fotoğraf kareleri sunuyor. Ardından aracımız ile devam ederek Çır Şelalesi'ni görmeye gidiyoruz. Burası doğal kayaç yapısı ile mevsimsel akan bir şelale. Bu mevsimde şelale fotoğraflamak için çok güzel oluyor. Şelale gezisinden sonra Cafran Göl Mezra’ya gidiyoruz. Yolumuz üzerinde kantaron çiçekleri ile bezeli alanları fotoğraflıyoruz. Cafran Göl Mezra görseli ile etkileyici bir alana sahip. Göl ve kenarındaki evleri fotoğraflayıp, göl etrafında yürüyoruz. Köy evinde yöresel çorba ve ürünlerden oluşan yemeğimizi yiyoruz. Ardından gezimize devam ediyor.  Aracımızla Ilıcalara gidip doğal gözeleri görüyor ve ayaklarımızı sıcak suya sokuyoruz. Ardından Bingöl merkeze otelimize dönüyor


5.Gün: Bingöl - Yüzen Adalar - Yukarı Can Kuzu Göl Başı Doğa Gezisi-Bingöl Havalimanı

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında aracımız ile hareket ederek Esence deresini görerek Yüzen Adalar'a gidiyoruz. Yüzen Adalar doğal oluşumu ile etkileyici bir bölge. Burada seyir noktasına çıkarak fotoğraf çekiyor ve çaylarımızı içiyoruz. Fotoğraf çekimi ve gezi ardından aracımız ile devam ederek Göl Tepesi Köyü’ne gidiyoruz. Köyün üzerindeki Şeyh Ahmed Türbesi’nde gezimize başlıyoruz. Burada Bingöl’ün muhteşem coğrafyasını panoramik olarak görüyoruz. Kısa bir yürüyüş! Sonrasında göllere varıyoruz. Bu gezimizde bizi iki doğal göl ve bir tanede baraj gölü bekliyor. Yukarı Can Kuzu Gölü ve Göl Başı Gölü'nü geziyor, bol bol fotoğraf çekiyoruz. Ardından aracımıza doğru iniyoruz. Bu güzel göl gezisinin ardından Bingöl Havalimanı'na transferimizi yapıyoruz. Saat 15:00 uçağı ile İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

 
FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • 4 Gece Otel Konaklama (3 gece 4*otel, 1 gece 3*otel)

 • 4 Kahvaltı

 • 4 Akşam Yemeği

 • Rehberlik

 • Seyahat Sigortası

 • Tur Esnasındaki Ulaşım

 • Milli Park Araç Giriş Ücretleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN :
 • Ana Ulaşım / Uçak Bileti

 • İlk gün kahvaltı

 • Tüm öğlen yemekleri 

 • Müze ve Ören Yeri Girişleri

 • Her türlü kişisel harcama ve ekstralar 

 

TURLARIMIZDA:
 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda

 • değişiklik yapabilir.

 ₺

Havale/Eft

5
gün
 • Bu turumuzu istenilen  tarihlerde gruplara özel düzenleyebiliyoruz.

.: Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.​

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı müsaitlik durumuna göre belirtilir.

bottom of page