top of page

Yunanistan Turu 

4 gece, 5 gün Bir Başka Yunanistan
PROGRAM:

 

1.Gün 12 Nisan Perşembe İstanbul, Kavala, Selanik

 

Araçla ve Rehberinizle Buluşma Yeri ve Saati
06.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 
06:50 Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü 
07.15 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden hareket 

Tekirdağ’da serbest kahvaltı için mola vereceğiz. İpsala sınır kapısından gümrük ve pasaport işlemleri yaptıktan sonra Yunanistan'a giriş. Xanthi, Komotini, Alexandroupoli güzergahından Kavala’ya varıyoruz. Kavala’da Öğle yemeği ve kent gezisi. Su kemerleri, Liman, 19 yy. Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezileri göreceğimiz yerler arasında. Ardından Selanik’ e geçiyoruz. Selanik gezimizde görülecek yerler; (Makedonya Bakanlık Binası, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “Büyük İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuş bakışı seyri sonrası otelimize geçiyoruz.

Konaklama: Selanik'te. Akşam yemeğimiz Taverna’da                                                                                                 

2.Gün 13 Nisan Cuma Selanik, Meteora, Atina
Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız Atatürk’ün Evi. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuz Meteora’ya devam ediyor. Dev kayalardan oluşan tarihi bir yer olarak bilinen bu muhteşem jeolojik fenomeninin bir özelliği, kayaların üzerinde Bizans sanatıyla donatılmış Manastirlarin bulunması. Bu Manastirlardan birine ziyaretimizi tamamladıktan sonra Atina’ ya doğru yola çıkıyoruz.                                     

Konaklama : Atina                                                                                                                                                       
3.Gün 14 Nisan Cumartesi Atina

Sabah kahvaltısı sonrası şehir turumuza başlıyoruz.

Agora, Zeus Tapınagı, Parlemento Binası, Syntagma, Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Ulusal Galeri, Savaş Müzesi, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi Üniversitesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panoramik turumuzun ardından Dünya Tarihinin en meşhur sit alanlarından biri olan Acropolis'i geziyoruz.   

Konaklama Atina. Akşam yemeğimiz PLAKA’da

4.Gün 15 Nisan Pazar Atina, Korint Kanalı, Rio, Preveze, Parga, Yanya

İlginç ve bir o kadar hikayeli bir gün bizi bekliyor. Sabah kahvaltımızın ardından  Atina’dan Korint Kanali’na doğru yola çıkıyoruz. Korintte Fotograf molası, Pelloponez ,

(Mora) yarımadasını geçip, Antirio’da dünyanın en büyük asma köprüsünden geçerek Preveze Deniz Savaşı' na sahne olan Preveze Şehri’ne varıyoruz. Panoramik şehir gezisi ve öğle yemeği molası. Yemek sonrası Parga’ya doğru güzel manzaralar eşliğinde yol alıyoruz. Bu şehrin tarihini, doğal güzelliklerini ve misafirperverliğini tanıma fırsatı bulacağız. PANAGIA adındaki küçük ada, dar Arnavut kaldırımlı sokaklar, geleneksel çiçekleri ile süslü mahalleleri şehre değişik bir renk verir. PARGA kenti ender bir güzelliğe sahiptir ve amfitiyatrik bir yerleşim şekline sahiptir. Yaz tatili için Yunanistan' ın en popüler yerlerinden biridir. Şehir Venedik Kalesi' nin kenarında inşa edilmiş ve açıkça İyon mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Bu güzel şehirde gezimizi tamamladıktan sonra Konaklama için Yanya’ ya geçiyoruz.

Konaklama : Yanya

 

5.Gün 15 Nisan Pazartesi YANYA – Xanthi (İskeçe) , Komotini (Gümülcine) , Alexandroupoli (Dedeağaç), İstanbul
Sabah Kahvaltımızın ardından şehri keşfe başlıyoruz. Epirus bölgesinin başkenti olan şehir Yunanistan'ın en eski kehanet bölgesi Dodoniye  ait tarihi bulgularla dolu muhteşem bir arkeolojik müzeye sahiptir.Tarihi açık Tiyatro eskiden zamanımıza kalmis en güzel anıtlardan biridir. Loannina şehrinin diğer bir özelliği Pamvotida Gölü’dür. Gölün ortasında çok şirin ve küçük bir adada Kavalalı Mehmet Ali Paşanın kaldığı ev ziyaretçilerin gözdelerindendir. Ayni zamanda adada geleneksel gümüş isletme ve satış imalathaneleri bulunmamaktadır. . Göreceğimiz anıtların arasında Yanya kalesi , Ali Pasa camisi , Osmanlı kütüphanesi ve Fethiye camisi bulunmaktadır. Şehir gezimizi tamamladıktan sonra, İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Küçük Molalarla Kavala,  Xanthi, Komotini , Alexandroupoli  üzerinden  Sınırda freeshoptan alışverişimizi yaparak Türkiye ye giriş yapıp sizleri aldığımız noktalara bırakıp turumuzu bitiriyoruz
 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Tur Boyunca Lux Otobüs ile  Yolculuk 

 • 4 gece 4 yıldız OTEL KONAKLAMA (Merkez oteller)                                                         

 • 4 Sabah Kahvaltısı-4 Akşam Yemeği (1’i Plaka’da ve 1’i Taverna’da)

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

 • Yerel Rehberlik hizmetleri

 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Türsab Zorunlu Sigorta 30.000 € Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası

 

(65 Yaş haddini geçmemiş misafirlerimiz için geçerlidir. Üstü yaşlarda ek prim ücreti talep edilir + 15 €)

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Shengen vizesi ( 125 € )

 • İlk gün yolda sabah kahvaltısı,                         

 • Öğle yemekleri                                             

 • Fix menü akşam Yemeklerinde içecekler ve menü harici ekstralar,                                

 • Müze ören yeri girişleri                                    

 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 ₺)

 

VİZE: Yeşil ve gri pasaportlara vize uygulanmıyor. SHENGEN VİZESİ 125 €
 

UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 • PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

 • ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.                                                                                                                  

 • GeziciYAK , misafirlerimiz ile Vize Firması arasında aracı kurum olup, herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vize vermemesi veya red vermesi  GeziciYAK’ın / Vize Firmasının sorumluluğunda değildir. 

 • Programlarımızdaki vize durumları Türkiye Cumhuriyeti pasaportları bazında verilmektedir. Başka ülke pasaportuna sahip misafirlerimiz vize durumlarını bağlı bulundukları ülkelerin konsolosluklardan kontrol edebilir. 

 • Pasaportların seyahat tarihinin bitimi baz alınarak minimum 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir. 6 aydan az süreyle seyahat eden misafirlerimiz, ülke pasaport polisleri tarafından ülkeye alınmama durumu ile karşılaşabilir. Bu gibi durumlarda sorumluluk pasaport sahibine aittir. 

 • Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını hat firmamızdan kontrol ediniz.  Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir. 

 €

havale/eft

5
gün
 • Gruplara özel

2/3 Kişilik Odalarda Kişi Başı  :  €

KK Tek Çekim :  €

Tüm Bonus ve Garanti Kartlarına

Mail order ile 3 taksit:  €

Odada Tek Kişi Konaklama

Nakit/havale/eft ile ödemelerde :0 €

02-12 yaş  (2 yetişkin yanında geçerlidir.)

 

KK tek çekim ve taksitli fiyatlarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz. Tüm Bonus ve Garanti Kartlarına mailorderla ödeme avantajları

bottom of page