top of page

Boydan Boya Balkanlar Turu 

8 Ülke 6 Başkent                     

Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan
PROGRAM:

 

1.Gün Cuma İstanbul-Sofya

 

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi,

22:45 Mecidyeköy Ziraat Bankası Önü

23:15 Bakırköy İncirli Ömür Plaza hareket ile İstanbul Edirne yolu üzerinden Kapıkule sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerinden sonra Bulgaristan’a giriş yapıyoruz.

 

2.Gün Cumartesi Sofya-Belgrad (BULGARİSTAN-SIRBİSTAN )
 

Sabah saatlerinde Sofya’ya ulaşıyoruz. İlk olarak sabah kahvaltımızı alıyor ve ardından Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksandr Nevski Katedrali’ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane’nin ve Sofya Üniversitesi’nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası’nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu’nda fotoğraf molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii’yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli’ne bakış ve  Aya Nedelya Kilisesi’nin görülmesi. Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından Belgrad’a Hareket. Belgrad’a varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz  sırasında  Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi,  Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad’ta otelimizde. (Akşam Yemeği yerel bir restoranda müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)

 

3.Gün Pazar Belgrad-Saray Bosna (BOSNA HERSEK)

Sabah Kahvaltımızın ardından Bosna Hersek’in Başkenti Saray Bosna’ya hareket ediyoruz.  Bosna’ya varışımıza istinaden 1992 savaşında Sırp,Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Saray Bosna’da otelimizde.

4.Gün Pazartesi Saray Bosna-Mostar-Neum (BOSNA HERSEK)

 

Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun  ardından ilk olarak , Blagaj Bölgesini 1446 yılın da hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni geziyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımız da bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Neum’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama Neum’da otelimizde.

 

5.Gün Salı Dubrovnik-Kotor-Budva-Podgorica (HIRVATİSTAN,KARADAĞ)

 

Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu,muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındırır. Şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz.Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor’a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'da  Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva’ ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Karadağ’ın başkenti Podgorica’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Podgorica’da otelimizde.

6.Gün Çarşamba Podgorica-İşkodra-Tiran-Ohrid  (ARNAVUTLUK-MAKEDONYA)

 

Sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak. Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını  görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk’un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı  göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri’ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve Meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama Ohri’de Otelimizde. (Akşam Yemeği yerel bir restoranda müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)

7.Gün Perşembe  Ohrid-Resne-Manastır-Kalkandelen-Üsküp (MAKEDONYA)

 

Sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak yol güzergahında Resne’de, Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola(Manastır)’a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, SaatKulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı’dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde 2 saatlik bir otobüs yolculuğun ardından Tetovo ( Kalkandelen )’ e varıyoruz. Kalkandelen‘de Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. Yüzyılda kurulan Bektaşi Harabati Baba Tekkesi’ni ve bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz.  Ardından Üsküp’e hareket. Üsküp’e varış ve panoramic şehir turu. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taşköprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor.  Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy’ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi’ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Konaklama Üsküp’te Otelimizde. (Akşam Yemeği yerel bir restoranda müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)

 

8.Gün Cuma  Üsküp-Selanik  (YUNANİSTAN)

Sabah Kahvaltımızın ardından Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik gezimizde görülecek yerler; Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk’ün Evi, Aristotales Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, B.İskender Heykeli Aristotales Meydanı, Bizans Surları, Eski Selanik, Ana Poli, şehrin kuşbakışı seyri sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama Selanik’te otelimizde. (Akşam Yemeğimizi Yunan Tavernasında Limitli içkili olarak alıyoruz)

9.Gün Cumartesi  Selanik-Kavala-İstanbul  (TÜRKİYE)

Sabah Kahvaltımızın ardından Kavala’ya doğru yola çıkıyoruz. Kavala turumuzda, Su kemerleri, Liman, 19 yy. Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilecek. Gezimiz sonunda İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Sizleri almış olduğumuz noktalara bırakıp bir başka gezimizde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

*** PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 

Konaklama
4* Prag Hotel vb. (Belgrad)(Akşam yemeği Müzik Eğlenceli)
4* Hollyood Hotel vb. (Saray Bosna)(Akşam yemeği Otelde)
4* Grand Neum Hotel vb. (Neum) (Akşam yemeği Otelde)
4* City Hotel vb. (Podgorica)(Akşam yemeği Otelde)
4* Granit Hotel vb. (Ohri)(Akşam yemeği Makedon Gecesi)
5* TCC Grand Plaza Hotel vb. (Üsküp)(Akşam yemeği Makedon Gecesi)
4* Holiday Inn Hotel vb. (Selanik)(Akşam yemeği Yunan Tavernası)

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Tur güzergahı boyunca transfer

 • Tur güzergahı boyunca panoramik turlar

 • Tur güzergahı boyunca Türkçe yerel rehberlik hizmeti

 • Zorunlu Kotor, Dubrovnik ve Belgrad yerel rehber

 • 7 gece belirtilen ve benzeri otellerde oda kahvaltı konaklama

 • Ülkelere ayakbastı vergileri

 • Yurtdışı seyahat sigortası

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Shengen vizesi (120 €)

 • Dahil olduğu belirtilmemiş bütün hizmetler

 • Tekne turu vb.

 • Müze ören yeri girişleri

 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar (tlf, minibar, kuru temizleme vb.)

 • Öğlen yemekleri, yoldaki yemekler

 • Fıx menü akşam yemeklerinde içecekler ve menü harici ekstralar misafire aittir.
   

 • Not: Tekne turu ve müze ören yeri girişleri için 20-25 € ayırmanız yeterlidir.

 
UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

479 €

havale/eft

9
gün
 • 12-20 Mayıs 2017
 • 19–27 Mayıs 2017 
 • 26 Mayıs–03 Haziran 2017

2/3 Kişilik Odalarda Kişi Başı         

 • Garanti kartlarına ve bonus özelliği olan kartlara 5 taksit: 503 €  

 • Tüm kartlara tek çekim: 493

 • Nakit/havale/eft ile ödemelerde İndirimli fiyat: 479 €

Odada Tek Kişi Konaklama

 • Garanti kartlarına ve bonus özelliği olan kartlara 5 taksit: 661 €

 • Tüm kartlara tek çekim: 647 €

 • Nakit/havale/eft ile ödemelerde indirimli fiyat: 629 €

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page