top of page

Likya Yolu Treking (Doğu Parkuru)

(3 Gece 4 Gün)
PROGRAM:

 

1.Gün:LİKYA YOLU  Antalya-Arkeoloji Müzesi-Ulupınar-Çıralı 

Sabah 10.00 de Antalya’da buluşmamız var. Uçak biletlerinizi buna göre almanız gerekmekte. Aracımızla buluştuktan sonra Antalya Arkeoloji Müzesi‘ne gidiyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeği yiyoruz ve Phaselis Antik Kenti'ne gidiyoruz. Phaselis’i detaylıca gezdikten sonra ilk yürüyüşümüz için Ulupınar‘a gidiyoruz ve 8 KM lik bir yürüyüş ile Yanartaş üzerinden konaklama yapacağımız Çıralı’ya varıyoruz. İlk günün yorgunluğunu denize girerek atıyoruz. Akşam yemeğini pansiyonumuzda alıyoruz.

Yürüyüş: 4 saat
Araç: 2,5 saat

 

2.GÜN LİKYA YOLU Çıralı-Çamlıburun-Olympos

Sabah kahvaltının ardından tesisimizden yürüyüşe başlıyoruz. Sahil boyunca yürüyüp Olympos Antik Kenti'ne gidiyoruz. Kenti gezdikten sonra kısa bir geri dönüş ile öğle yemeğimizi alacağımız restorana gidiyoruz. Burada deniz molasından bahsetmemize gerek yok herhalde  Yemek sonrası sahilden tekrar Olympos’a doğru devam ediyoruz ve gizli bölge Çamlıburun’a yürüyüş yapıyoruz. Aynı patikadan geri dönüp pansiyonumuza dönüyoruz.

Yürüyüş: 4.5 saat
Araç: Yok

3.GÜN LİKYA YOLU  Adrasan Koyu - Musa Dağı Geçişi - Olympos

Sabah kahvaltımızın ardından yürüyüşümüzü Likya Yolu’nun en büyüleyici parkurlarından birinde, Olympos antik kentinin bulunduğu Musa Dağı’nı aşarak Olympos sahilinde noktalıyoruz. Araç ile Adrasan’a hareket edip patikaya buradan giriyoruz. Adrasan sahilini kuş bakışı göreceğimiz Kız Kalesi’ne hava ve grup durumuna göre çıkabiliyoruz. Yaklaşık 16 KM lik parkurumuzda dik çıkış ve inişler olsa da doğanın güzelliği, göreceğiniz manzaralar tüm yorgunluğumuzu alıyor. Bugün öğle yemeğimizi kumanya şeklinde alıyoruz. Yürüyüş sonu Çıralı sahilinde bira/patates keyfi yapıyoruz. İlk 3 gün Olympos ve çevresinin altını üstüne getiriyoruz.

Yürüyüş: 5.5 saat
Araç: 30 dk

 

4.GÜN LİKYA YOLU  Maden Koyu - Dönüş

Sabah kahvaltı sonrası direk pansiyonumuzun önünden yürüyüşe başlıyoruz. Sahil boyunca ilerleyerek Maden koyuna doğru inişli çıkışlı yaklaşık 2.5 saat süren bir yürüyüş yapıyoruz. Bu sefer sağ tarafımızdaki manzaramızda isimsiz ve küçük koylar var. Maden koyuna vardığımızda deniz keyfi yaparak kumanyalarımızı yiyoruz. Dinlenme sonrası Çıralı’ya geri dönerek dönüş için hazırlanıyoruz. Belirlenen saate de havaalanına doğru yola çıkıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 3 gece Çıralı'da Bungalowda konaklama 

 • 3 kahvaltı

 • 3 akşam yemeği

 • Tüm geziler

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Milli park giriş ücretleri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Türkiye’nin herhangi bir yerinden Antalya’ya ulaşım ve  geri ulaşım

 • Öğle yemekleri

 • Yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze, ören yeri giriş ücretleri (Müzekart önerilir) 

 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

TURLARIMIZDA:

 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı Treking rehberi tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda

 • değişiklik yapma yetkisine sahiptir.

KONAKLAMA

Çıralı’ da pansiyonda duş/tuvalet içinde olan bungalow tarzı ahşap evlerde konaklıyoruz.

ULAŞIM

Turumuz  Uçakla gelecekler için Antalya Havaalanı'nda başlar ve biter. Türkiye'nin her yerinden katılım yapabilirsiniz.

Geliş: Antalya Havaalanı'nda en geç 10.00 da olacak şekilde uçak biletinizi almanız gerekmektedir. Otobüs ile gelecek misafirlerimizi otogardan alabiliyoruz. Ama erken gelenleri Antalya Müzesi'ne bekliyoruz 

Dönüş: Antalya Havaalanı'ndan 19.00 ve sonrası biletler uygundur.

 

HATIRLATMA

Rehber grubu Antalya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanında, havayolu şirketinin check in noktasından işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ İÇİN İDEAL DÖNEM NE ZAMAN?

Likya Yolu, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Akdeniz kıyı şeridinde yer alıyor. Kış aylarının yumuşak geçtiği bu bölge yaz döneminde oldukça sıcak oluyor. Yılın 11 ayı rahatlıkla yürünebilecek bir rota olan Likya Yolu’nu yürümek için en ideal dönem hem kış yağmurlarının ardından canlanan doğanın renk harmonisini hem de karlı tepelerin manzarasını bir arada görebileceğiniz Nisan ve Mayıs ayları. Mayıs'ın sonuna doğru sıcaklar başlıyor. Yaz ayları ve Eylül'ün ortasına kadar bölge sıcak ve nemli. Bu aylarda yürüyecekseniz, rotada kıyıya ulaştığınız her fırsatta Akdeniz'in sularına kendinizi bırakıp serinlemek iyi olacaktır. Nemin giderek azaldığı Ekim-Kasım dönemi ise ideal sıcaklık açısından en tercih edilebilir dönem. Kasım ayının ortasından şubat ayına kadar çok yağış oluyor. Mart'tan itibaren yağışlar azalıyor. Sonuç olarak Nisan-Mayıs-Ekim-Kasım ayları en ideal dönemdir diyebiliriz.

 

ZORLUK SEVİYESİ

Likya Yolu yaklaşık 550 km'lik uzun bir rota. Bu rotada birçok parkur var. Eğer siz günde 30-40 km. arası yürürseniz elbette yorucu olur. Ama biz turumuzun planlamasını yaparken, gün içinde en fazla 20 km yürüyüş olacak şekilde parkurları seçtik. Hatta ortalama günde 15 km. yürüyoruz diyebiliriz. Orta seviyede bir kondisyona sahip, trekking konusunda deneyimli bir kişi zaman zaman iniş ve çıkışlı, dikkat gerektiren ve zorlayıcı bu parkurlarda yürüyebilir. Yorulacak mısınız? Evet. Yürüdüğümüz rotalarda, zaman zaman kayalıklı yollar, dik çıkışlar, atlamalı zıplamalı yerler var. Genel parkura baktığımızda orta zorluk ve zor seviyesinde rotalardan oluşuyor. Biz katılımcılarımızın muazzam manzaralarıyla görsel bir şölen sunan bu rotanın keyfini yaşayabilmeleri için gün içerisindeki yürüyüş sürelerini 6,5 saati, parkur uzunluğunu da 20 km'yi geçmeyecek şekilde belirledik. Araç bizi parkur başlangıcında bırakacak, parkur bitiş noktasından alacak. Siz arada parkuru yürüyün ve tadını çıkarın, gerisini bize bırakın. Sonuç olarak kolay değil ama yapılmaz da değil. Kaldı ki bu muazzam deneyim için kendinizi motive edeceğinizi ve günden güne de kondisyonunuzun artacağını unutmayın.

Yürüyüş boyunca rehberimizin komut ve uyarılarını dikkate aldığınız, eğimli yerlerde iniş yaparken zikzaklar çizerek yürüdüğünüz ve kayaların arasından geçerken kaymaya ve ayağınızın sıkışması ihtimaline karşın dikkatli olduğunuz sürece sakatlanma, yaralanma riski minimum seviyede.

Astım yada kalp damar rahatsızlığı, obezite rahatsızlığınız varsa bu tura katılımınız uygun olmayacaktır.

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

:: Yürüyüş botu (sert tabanlı, bilekleri saran) *

Yürüyüşler genelde patikalarda geçiyor. Sert bitki örtüsü, kayalık yapı mevcut. Bu nedenle sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. Hatta almak zorundasınız. Çünkü bütün vücudunuzun ağırlığını ayaklar taşıyor ve bozuk zeminde yürümek için tasarlanmış ayakkabılar olmadan yürümek tüpsüz dalışa benzer.

:: 25-30 Lt. küçük sırt çantası

:: Baton (varsa çift yoksa tek)**/yoksa ağaç dalı

:: Panço yada yağmurluk varsa öncelik groteks

:: Tshirt (birkaç tane)

:: Yürüyüş için uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos yada matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü ve şapka

:: Mayo, terlik ve havlu (deniz mevsiminde)

:: Deniz ayakkabısı (tavsiye)

:: Powerbank (tavsiye)

:: Sinek kovucu

:: Tozluk (tavsiye)

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

 

BÜYÜK SIRT ÇANTASI İLE Mİ YÜRÜYECEĞİZ ?

Hayır. Her gün 25-30 Lt' lik küçük bir sırt çantası ile yürüyeceksiniz. Büyük çantanız (bavulunuz) otelde kalır.

Yürürken taşıyacağınız küçük sırt çantasına sadece o günkü yürüyüş esnasında ihtiyacınız olabilecek günlük ihtiyaçlarınızı koyacaksınız. (matara, yedek tshirt, mayo, havlu, terlik, sinek kovucu, atıştırmalıklar, ıslak mendil, powerbank gibi )

Her gün araç bizi o gün yürüyüş yapacağımız parkurun başlangıç noktasına bırakacak, yürüyüş sonunda parkur bitiş noktasından alarak otele götürecek. 

 

BATON KULLANIMI

Batonların başta dizler olmak üzere eklemlere bindirdiği yükü %25 azalttığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda bu ekipman dengenizi güçlendirir ve doğa yürüyüşü kazalarının en büyük sebebi olan kaymaları azaltır.

Baton Kullanımının Faydaları:

:: Dengeli ve stabil bir yürüyüş sağlar

:: Omurilik düzleminin sağlıklı bir şekilde dik tutulmasını sağlar

:: Sırtta taşınan kamp yükünün hafifletilmesini sağlar

:: Ayak bilekleri ve dizlere binen yükü azaltır

:: Olası denge kaybında tekrardan dengenin kurulmasını sağlar

:: Yukarı tırmanışları kolaylaştırır

:: Aşağı inişlerde eklemlere binen şokları azaltır

:: Dağcılarda sık rastlanan menüsküs, bağ kopması gibi fiziksel yaralanmaları önlemeye yardımcı olur

:: Ritimli şekilde ilerlemeyi sağlar (nefes/adım koordinasyonunu sağlar)

:: Ancak tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın.

UNUTMAYIN:
 • Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

 • Yazın dereye inilebilir. Kışın dere yol kesebilir :)

 • Mevsim ve koşullar uygunsa dileyen denizde  yüzebilir. Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın.

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)

 • Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

 • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur

 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)

 • Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın

 • Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz

 • Varsa ilaçlarınız ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici

 • Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. almayı unutmayın.

7.450₺

Havale/Eft

4
gün

.:​Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.​

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page