top of page

Butik Antakya Turu

(2 Gece 3 Gün)
PROGRAM:

1. Gün İstanbul-Hatay(Antakya)

Siz değerli misafirlerimiz ile Hatay Havalimanı’nda buluşup bizi bekleyen aracımıza geçiyoruz. (İsteğe bağlı ekstra olarak kahvaltı yapılabilir)

Antakya yolculuğumuza başlarken bölge tarihi ile ilgili bilgi alıp gezimize ilk olarak dünyada eşi benzeri olmayan bir yapı ile gezimiz başlıyor. Bu yapı şu an The Museum Hotel olarak biliniyor. Otel inşaatı esnasında tesadüfi olarak bulunan yer altındaki kayıp Antakya şehrini ziyaret ediyoruz.

Müze Otel gezisinin ardından dünyanın en büyük Mozaik Müzesi ile gezimiz devam ediyor. Müze içinde yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek bir tarih yolculuğu yapıyoruz.

Müze gezimizden sonra turumuz Dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesi ile devam ediyor. Kilise içinde, kutsal vaftiz kuyusu, Aziz Pierre heykeli ve kürsüsünü gördükten sonra, öğle yemeğine geçiyoruz.

Öğle yemeğimiz Antakya’da. Lezzetli Antakya yemekleri bizi bekler.

Öğle yemeğinden sonra gezimiz Dünya'nın ışıklandırılmış ilk caddesi olan Herod Caddesi üzerindeki panoramik eski Antakya ile devam ederken Ezan, Çan, Hazan seslerinin duyulduğu Sarımiye Camii’ni, Cami duvarına bitişik Katolik Kilisesi ve hemen caminin karşısındaki Sinagogu göreceğiz.

Rehberimiz eşliğinde eski Antakya sokakları arasında küçük bir yürüyüş yapacağız. Antakya’da ortalama 180 yıllık avlulu evleri ziyaret ederek, eski zenginler mahallesi görüp, sokaklarını keşfedeceğiz.

Sokağın bitiminde Antakya’nın meşhur yöreye özgü ürünlerinin satıldığı Uzun Çarşı’ya geçip burada nar ekşisi, peynir, defne sabunu gibi yöresel ürünleri görecek ve ardından ipeğini görmek üzere Hatay’ın ilk ipekçilerini ziyaret edeceğiz. Antakya’ya özgü kültürel ürünleri tanımak için verilecek serbest zaman içinde keyifli bir alışveriş imkanı bulacağız.

Çarşı içinde yapacağımız gezinti esnasında gerçek el yapımı közde künefe yemek üzere küçük bir mola vereceğiz.Günün sonunda otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.
Konaklama

2. Gün / Antakya-Vakıflı Köyü-Samandağ

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Hatay’ın sahil kenti olan ve bir zamanlar Süveydiye olarak bilinen Samandağ ilçesi ile gezimize başlıyoruz.

Samandağ'ındaki turumuz ilk olarak Dünya’nın 8. harikası olarak bilinen ve insan emeği ile oluşturulan 1380 m uzunluğundaki Vespasianus-Titus Tüneli’ni gezeceğiz. Yürüyüş esnasında kayaya işlenmiş mezar odalarından en devasa olanını, Beşikli Mağara’yı göreceğiz. Hemen sonrasında Kur-an’ı Kerim’de konu edilen Hz. Musa ile Hz. Hızır’ın tanışmış olduğuna inanılan Hızır Türbesi’ni ziyaret edeceğiz.

Turumuz Hıdırbey Köyü ile devam ediyor. Köy içinde H.Z. Musa'nın Asa'sı olarak bilinen Çınar ağacını ziyaret edeceğiz. Yaklaşık 1.5 dönümlük arazi üzerine yayılan gölgesinde H.Z. Musa'nın içmiş olduğu Ab-ı Hayat Suyu'ndan içip çaylarımızı kahvelerimizi bu ağacın altında yudumlayacağız.

Hıdırbey Köyü'nün ardından Türkiye’de başka bir örneği olmayan ve bir köy yerleşimi şeklinde toplu halde yaşayan tek Ermeni köyü, Vakıflı Köyü’nü ziyaret edeceğiz.

Öğle yemeğimiz Samandağ’da.

Öğle yemeğinde sonra Terk-i Dünya tarikatının Antakya’daki kurucularından St. Simon’un inşaa ettirdiği VI. Yüzyıl Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonrasında programımızı tamamlayarak otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.

Konaklama

 

3. Gün Antakya (Hatay)-İstanbul

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Antakya’nın gizli kalmış hazinelerinden biri olan Şenköy (Şıh Köy)’ü ziyaret ediyoruz. Bir zamanlar Şıhköy olarak bilinen bu köyün içinde Şenköy Camii, restore edilmiş eski taş ev ve sokakları gezeceğiz. Köyün meşhur bardakta yoğurdunu da tadıp Harbiye’ye gidiyoruz.

Defne ile Apollon’un aşk öyküsünün konu olduğu Harbiye Şelalelerini gezip, burada çay kahve molası veriyoruz.

Öğle yemeğimiz Harbiye’de.

Öğle yemeğinin ardından aslen bir Lübnan tatlısı olan Haytalı’nın ve çifte kavrulmuş Antakya Kahvesi’nin tadına bakmak üzere Affan Kahvesine geçeceğiz. 

Kahvelerimizi yudumladıktan sonra Anadolu’nun ilk camisi olan ve Kuran-ı Kerim’de Yasin Suresi’ne konu olan Habib-i Neccar adına inşa edilen Cami’yi ziyaret ediyoruz.

Turumuzun sonunda siz değerli misafirlerimizle vedalaşıp bir başka turumuzda tekrar görüşmeyi dileyerek havaalanı transferini gerçekleştiriyoruz.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

NOTLAR

Rehber grubu Hatay Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçağınızın kalkacağı İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi kendiniz tamamlamanız gerekmektedir. 

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı-Hatay uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları Hatay-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 4* Antakya Grand Boğaziçi Hotel'de konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği (set menü)

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri 

 • Akşam yemeğinde set menü haricindeki siparişler

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar

 • Otel ekstraları


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 ₺

Havale/Eft

3
gün

Kartlara tek çekim ve taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page