top of page

KUTSAL TOPRAKLAR VE KUDÜS - KÜLTÜR TURU
Kudüs, El-Halil, Yafa, Tel Aviv, Betlehem, Eriha, Taberiye, Nasıra, Hayfa, Akka, Lut Gölü

Avatar 95
PROGRAM: Butik tur

 

1.Gün  Sabiha Gökçen Havalimanı - Tel Aviv Ben Gurion Havalimanı-Kudüs

Sabiha Gökçen  Dış Hatlar Gidiş Terminali  Pegasus Havayolları Tel Aviv kontuarı önünde uçuş saatinden 3 saat önce buluşma.(05.00). Uçuşumuz Pegasus  PC 795 (08.05-09.10) bilet ve bagaj işlemleri sonrası yaklaşık 2 saatlik uçuşla Tel Aviv'e varış. Aracımızla buluşma Kudüs’e geçiş. Kudüs Şehrinde ilk ziyaret noktamız şehrin en yüksek (800 m) ve bir o kadar önemli Zeytin Dağı. Kudüs’ü panoramik olarak göreceğimiz önemli noktalardan biri. Selman-ı Farisi, (İslamiyet'i kabul eden İran asıllı ilk sahabe) ve Rabiatü'l Adeviyye, (Basralı ünlü Müslüman kadın sufi) Türbeleride burada. Ardından Zeytin Dağı’nın yamacında Gethsemane’ye devam ediyoruz. Yapımı 1924 Tamamlanan Tüm Milletler Kilisesi’ni ziyaretimizin ardından Zion Tepesine çıkıp Kudüs’ün kurucusu Hz. Davud’un Mezarını ziyaret ediyoruz. Yine Zion Tepesinde Hz. İsa’nın havarileri ile son yemeğini yediği Son Yemek Odasını da gördükten sonra Eski Kudüs’e yöneliyor ve Kanuni Sultan Süleyman’ın yaptırmış olduğu Sur Kapılarından eski şehre giriyoruz. Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarını gördükten sonra Mescid’ül Aksa, Ömer Camii ve Kubbet’üs Sahra’yı, ziyaret ediyoruz. Muallak Taşı’nı, Burak Mescidi, Mervan Camii'ni gördükten sonra, Hz. İsa’nın eziyetli son yürüyüşünü yaptığı Via Dolorasa (Çile Yolu) yolundan geçerek, Hristiyan aleminin en kutsal kilisesi sayılan Holy Sepulcher (Kıyamet) Kilisesi ziyaretlerimizle Eski Şehirde'ki ziyaret alanlarımızı tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde açık büfe.

Konaklama: Kudüs

2.Gün Kudüs-El Halil (Hebron)-Betlehem (Beytüllahim)-Kudüs

Sabah kahvaltımızın ardında aracımızla Filistin Ulusal Yönetimine ait bölgeye geçerek yaklaşık bir saatlik yolculukla El Halil’e varacağız. Halilurrahman Camii’nde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf Peygamberlerin ve hanımlarının kabirlerini ziyaret edeceğiz. Ardından yine Filistin Ulusal Yönetim bölgesinde yer alan Betlehem’e geçiyoruz. Burada Hz. İsa’nın doğduğu mağaranın bulunduğu Kutsal Doğuş Kilisesi ve Aziz Katerina Manastırını ziyaret ediyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra Kudüs’e dönüyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde açık büfe. Akşam isteyen misafirlerimiz Mamilla veya Eski Tren İstasyonu bölgesinde keyifli vakit geçirebilir. (Taksi ile 2-4 km mesafede)

Konaklama: Kudüs

3.Gün Kudüs-Ölü Deniz (Lut Gölü)-Eriha (Jericho/Ceriko)-Taberiye (Tiberias)-Nasıra (Nazareth)
Sabah kahvaltımızın ardından aracımızla Yehuda Çölü güzergahında Ölü Denize hareket ediyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa Külliyesini ziyaret ettikten sonra aracımızla Dünya tarihinin en eski şehirlerinden biri Eriha’ya varıyoruz. Eriha hakkında alacağımız bilgiler sonrasında Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesine hareket. Deniz seviyesinden 400 m. aşağıda bulunan, Lut kavminin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin helak olup altında kaldığı anlatılan Lut Gölünün seyir terasından rehberimiz tarafından anlatımının ardından, İsteyenlerle yüzmek için plaja iniyoruz (Hava Müsaitse). Değişik bir deneyim bizleri bekliyor.(Rehberimizin belirlediği Serbest zamanda arzu edenler kafelerde vakit geçirebilir, alış veriş yapabilir). Lut Gölünden ayrıldıktan sonra Kuzeye Doğru yolculuğumuz Ürdün Vadisi’ne paralel olarak vadi sınırı boyunca Yaklaşık iki saat sürecek. Hz. İsa’nın peygamber olduğu ve ilk mucizelerin yaşandığı Taberiye şehri ve Taberiye Gölü'ne (Galilee / Cemile denizi) varıyoruz. Tiberiye şehrinde kısa bir gezinti yapıyor ardından Hz. İsa’nın Havarilerine vaaz verdiği Sonsuz Mutluluk Tepesi’ne çıkacağız. Buradan tüm bölgeyi panoramik olarak görme şansımız olacak. Gezilerimizin ardından Nasıra’ya geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde açık büfe olarak alınacak . Akşam isteyen misafirlerimiz Nasıra merkezde vakit geçirebilir. (Taksi ile 3-4 km mesafede)

Konaklama: Nasıra

 

4.Gün Nasıra-Hayfa-Akka-Tel Aviv

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Nasira’da Meryem Ana’ya Melek Cebrail’in Hz. İsa’ya hamile olduğu müjdesinin verildiği Meryem’in Evi’nin üzerine inşa edilen ve doğunun en büyük kilisesi olan Müjde Kilisesi''ni ziyaret edeceğiz. Nasira gezimizin ardından Hayfa Şehrine geçiyoruz. Burada ilk durağımız Bahai Bahçeleri ve Tapınağı. 19.yy da İran’da Bahaullah tarafından kurulan insanlığın kutsal birliğine odaklanan Tek Tanrılı Dinin Kurucusu Bahaullah İran’dan sürgün edilince Osmanlı’ya sığınmıştır. Oğul Abdul Baha’nın önderliğinde gelişen dinin en güzel eserleri burada bulunmaktadır. Buradaki ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Akka’ya doğru yola çıkıyoruz.

Hz. Ömer dönemi (636) İslam topraklarına katılan Akkâ 'da, Akka Kalesi, Haçlı seferlerinden kalma tüneller, Osmanlı döneminde kalma olan El Cezar Camii, Osmanlı Kalesi, Han el-Umdan ve yüzlerce çeşit baharatların satıldığı Türk Çarşısı'nı göreceğiz. (Şehirde Camii ve diğer eserler o dönemdeki müsaitlik durumuna göre ziyaret edilebiliyor.) Gezimizi tamamladıktan sonra Nasıra'ya otelimize geçiyoruz. 

Konaklama: Nasıra 


5.Gün  Nasıra -Tel Aviv-Yafa-İstanbul

Otelde kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Tel Aviv'e doğru yola çıkıyoruz.  Varışta turumuza başlıyoruz. Unesco Listesindeki Beyaz Tel Aviv evleri,1930’lu yıllarda modern akım etkisi ile inşa edilen Bauhaus mimarisi evleri, Tel Aviv’in en ünlü caddesi Rotschild, 1906’da ilk kurulan mahallesi Neve Tsedek, Osmanlı döneminden kalma Hicaz yolu üzerindeki tren istasyonu, göreceğimiz noktalar. Tel Aviv turumuzun ardında Eski Yafa ’ya geçiyoruz. Yaklaşık 5000 yıllık bir tarihe sahip tarihi şehrin sokaklarını keşfederken, Abdülhamit saat kulesi, Valilik Sarayı, Tarihi Liman, Çarşı ve eski evler gezi noktalarımız olacak.  Havalimanı transfer. 13.00 varış. Pegasus  PC-784  (16.10 -19.20) (Uçuş Süresi 2.15) Uçağıyla dönüşe geçiş

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • PEGASUS  İstanbul saw-Tel Aviv-İstanbul saw  gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergiler  

 • Bölgede havalimanı transferleri

 • 2 gece Kudüs..................Otel vb. konaklama (YP açık büfe, Eski Kudüs’e yürüme mesafesinde)

 • 2 gece .............................................(Merkezde)

 • Programdaki tüm turlar

 • Giriş ücretleri

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Günlük kişi başı 0.5 lt.1 şişe su

 • Türkçe tur lideri ve yerel rehberlik

 • Seyahat sigortası

 • Vize (Yeşil pasaport ve vize muafiyeti olan pasaport sahipleri .........$ eksik ödeme yaparlar)

 • Tüm bahşişler

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR :

 • Kişisel harcamalar

 • Otel ekstraları (Telefon, oda servisi, kuru temizleme vb)

 • Yurt dışı çıkış harcı (........................TL. Güncellenecek)

 • Yemeklerde alınacak her türlü kapalı içecekler

 • Turlarda öğle yemeği

 • Lut gölünde plaj girişi

 • Kudüs'te yeterli zamanımız ve uygunluk olursa Aksa Tünellerini ziyaret (ekstra)

OTELLER

KUDUS 2 GECE KONAKLAMA : 
NEW CAPITOL HOTEL Vb. https://www.booking.com/hotel/il/new-capitol.tr.html  

NASIRA 2 GECE KONAKLAM: 
DANHOTELS MARYSWELL NAZARET HOTEL https://www.danhotels.com/NorthHotels/MarysWellNazarethHotel

Genel Kurallar :

*Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilmez. 

*Program akışı rehber tarafından belirlenir.

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir

*Program yoğun ve tempoludur. Ülkeden kaynaklı sorunlar, hava şartları, yol, trafik yoğunluğu, ziyaret yerlerindeki yoğunluklar vb. durumlara göre rehber programda değişiklik yapmak konusunda yetkilidir. Gerektiğinde programdan eksiltmeler veya eklemeler yapabilir.

*Seyahate ................gün kalan iptallerde tur ücreti vize ücreti hariç iade edilir.

*Acentemiz tura .........gün kala turu yeterince katılımcı olmaması veya beklenmedik pandemi, mücbir sebep vb. durumlarda turu erteleyebilir veya iptal edebilir.

 

*Uçuşlar Hakkında

Havayolu PEGASUS- SAW'dan Uçuş 

              PC795 - İstanbul-TelAviv    08.05-09.10
              PC784 -Tel Aviv-İstanbul    16.10-19.20
 

Uçak ile ilgili bölümlerde havayolunun uygulamaları geçerlidir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek rötar, aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kaybı, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acentemiz sorumlu tutulamaz.

*TAVSİYELER & BİLGİLER

 • Pasaportunuzu havalimanına gelirken unutmayınız. Gezi süresince pasaportunuzu yanınızda bulundurunuz

 • Valizinizi bir gün önceden hazırlayınız. Küçük bir sırt çantanız her zaman olsun. (Birincil malzemeleriniz için, ilaç ,yedek vb.)

 • Uçuştan en az 3 saat önce SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI  Dış Hatlar Tel Aviv kontuarı önünde hazır bulununuz. 

 • Otele varışta otel kartviziti alınız ve yanınızda bulundurunuz. Serbest zamanlar dışında gruptan kopmayınız ve tur görevlilerini takip ediniz. Zaruret halinde tur görevlisine bilgi veriniz.

 • Yürüyüşe uygun ayakkabı, ıslanabilir sandalet / terlik çantanızda mutlak olması gerekenler. Tedbir amaçlı :) mayonuzu da ince bir pareo ile yanınıza almayı unutmayın. Seccade (kullanacaklar için) bulundurunuz. 

 • Yanınızda; yaz aylarında ceket, kış aylarında ayrıca palto bulundurunuz. Hava sıcaklığı Türkiye’ den 2-3 derece fazladır. Akşam-sabah serindir. Sonbahar ve Kış aylarında yanınızda şemsiye veya yağmurluk bulundurunuz.

 • Mescid-i Aksa girişlerinde hanımlar ayak topuklarına kadar uzanan kıyafetler ve baş örtüsü bulundurmalıdırlar. Diğer inançlara mensup mekanlarda da kıyafet kurallarına uyulmalıdır 

 • Krem, şampuan, parfüm, kolonya, tıraş köpüğü, makas, tırnak makası vb. gibi eşyanızı bagaj valizinize koyunuz. Çok büyük olmamak kaydıyla video kamera ve fotoğraf makinası bulundurabilirsiniz. Havalimanında ve başka yerlerde İsrail asker ve görevlilerinin fotoğraflarını çekmeyiniz. Havalimanı giriş ve çıkışlarda görevlilerin soru sorması halinde sakin ve sabırlı cevaplar veriniz. 

 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

 • Eczaneler, yerel doktor reçetesi olmadan aspirin dahil ilaç vermediğinden, kullanmakta olduğunuz ilaçlar varsa yanınıza alınız. Bu konuda arkadaş ve rehberinizi bilgilendiriniz. Yanınızda Amerikan Doları bulundurun (1-5 ve 10'luk).            * 1 Usd = 3.56  İsrail Şekeli (Güncellenir) (Döviz büfeleri serbest kuru biraz daha yüksek olabilir.) 

 • Telefonunuz yurtdışından aramalara açıksa orada da kullanabilirsiniz (Tüm operatörler için geçerlidir. Arama fiyatlarını operatörünüzden öğreniniz.) 

 • T.C Kudüs Başkonsolosluğu telefon no: 0097225910555

 • T.C. Tel Aviv Büyükelçiliği telefon no: 0097235241101

 $

havale/eft

5
gün

2 /3 kişilik odada kişi başı :  $

KK Tek çekim: $

KK 3 taksit:  $

KK 6 taksit:  $

Single Konaklama  $

KK Tek çekim:  $

KK 3 taksit:  $

KK 6 taksit:  $

Kesin rezervasyon ve ödemeler hakkında:

Ödeme ve taksit alternatiflerini sorunuz.

 

Nakit ödemeler için taksit alternatiflerini sorunuz.

İç uçuş ve mil kullanarak uçak bileti alımı için sorunuz.

VİZE İÇİN GEREKLİ BELGE VE BİLGİLER *Kesin Kayıtta tarafınıza PASAPORT VİZE FORMU (TÜRKÇE) iletilecektir.    *Pasaportun fotoğraflı sayfasının görüntüsü (en az 7 ay geçerlik süresi olmalıdır.) tarafımıza doldurulmuş olan formla beraber iletilmelidir.

* PASAPORT VİZE FORMU’nun doldurulup acentemize ulaştırılması gerekmektedir

* 18 Yaş altı yolcular yanlarında ana veya baba olmaksızın giriş yapamayacaklardır

* Yeşil pasaportlar en az 4 ay, normal pasaportlar en az 7 ay geçerlilik süresi istenmektedir.

* Yeterli süresi varsa eski/yeni pasaport fark etmemektedir.

* Süresi dolmuş pasaport sahipleri mevcut pasaportun numarasını (U.........) iletmiş olduğumuz forma yazdıktan sonra emniyete müracaat etmeli, seyahate çıkarken süresi dolmuş olan pasaportu da yanında bulundurmalıdır.

* AB üyesi ülke pasaportları ve yeşil pasaportlar (yukarıda açıklanmıştır) yeterli süresi olması kaydıyla vizeden muaftırlar. Ancak iletmiş olduğumuz formu doldurmalıdırlar.

* T.C Kimlik numaraları ve doğum tarihleri seyahat sigortası ve uçak için gerekmektedir.

* Cep telefonu ve e-posta bilgileri acentemizle katılımcı arasındaki iletişim içindir.

* Liste vizesi alındığından pasaportlara vize ve giriş-çıkış kaşesi vurulmamaktadır

 

**Turlarımız; T.C. Sağlık Bakanlığı ve Bilimsel Danışma Kurulu iş birliği ile hazırlanan COVID19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinin kapsamında gerçekleştirilmektedir.

COVID-19 ZİYARET KURALLARI ve ZİYARETÇİ DÜZENLEMELERİ (güncellenir) 

* İsrail'e seyahat edecek tüm yabancıların gitmeden önce ve varışta test yaptırma zorunlulukları kalkmıştır.

* İsrail'e seyahat edecek tüm yabancıların aşı zorunlulukları kalkmıştır.

* Türkiye’den İsrail' e giriş yapacak olan tüm ziyaretçilerin İsrail’e olan uçuştan 48 saat veya daha öncesinde

https://corona.health.gov.il/en/flights sitesindeki giriş formunu doldurmaları gerekmektedir. Bu form acentemiz tarafından doldurulacaktır.

*Uçak firmalarının ayrıca isteyebileceği formlar konusunda bilahare bilgi verilecektir.

*Tur tarihine kadar olabilecek değişikler sayfamızda güncellenecek olup kayıt yaptırmış misafirlerimize ayrıca  iletilecektir. 

bottom of page