Hızlı Tren ile Şeb-i Arus Turu

(1 Gece 2 Gün) 
1/9

1.199 ₺

2
gün

Havale/Eft

PROGRAM:

1. Gün İstanbul'dan Hareket, Konya, Mevlana, Alaaddin Cami, Şeb-i Arus Töreni

Bakırköy Tren İstasyonunda buluşarak bizleri bekleyen 07.00 hareket saatli Hızlı Trenimize biniyor ve Söğütlüçeşme, Bostancı ve Pendik Tren istasyonundan da misafirlerimizi alarak yaklaşık 5 saat  sürecek olan keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. 12.30 civarlarında Konya Garı'na ulaşarak bizleri bekleyen aracımıza biniyor ve Konya turumuza başlamadan önce öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Konya'ya gelip de Etli Ekmek yemeden olmaz diyerek sizler için seçtiğimiz restoranımıza giderek güzel lezzetler tatma imkanı buluyoruz. Sonrasında sırasıyla; Mevlana Hazretleri, Alaaddin Cami, Alaaddin Tepesi, İnce Minareli Camii ve Medresesi, Karatay Medresesi, Şems-i Tebrizi Türbesi ve Mescidi gezerek otelimize yerleşiyor ve akşam yemeğimizi alıyoruz. Akşam yemeğimiz sonrası 20.00’da başlayan Şeb-i Arus Törenlerine katılmak üzere Mevlana Kültür merkezine geçiş yapıyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan tören sonrası otelimize dönüş yapıyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. (Tren Hareket Saati: 07:00 Bakırköy Garı / 07:32 Söğütlüçeşme Garı / 07:43 Bostancı Garı / 08:06 Pendik Garı)
(Biletler tur öncesi e-mail ile iletilecektir, trene biniş misafirlerimizin sorumluluğundadır, misafirlerimizin hareket saatinden en az 20 dakika öncesinde biniş yapacağı garda olacak şekilde planla yapmasını önemle hatırlatırız)
Konaklama: Konya - 5* Bayır Diamond Hotel

 

2.Gün Meram Bağları, Tavus Dede Türbesi, Sille Köyü, Kelebekler Bahçesi

Sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonrası Meram Bağları ve Tavus Dede Türbesi gezilerimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkıyoruz. Sonrasında ise Konya Sille Köyü'ne gidiyor ve köy içerisinde yürüyüş yaparak Kiliseyi geziyor, rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sille Köyü'nden ayrılarak 2016 yılında açılmış olan Kelebekler Bahçesini gezmeye gidiyoruz. Onlarca çeşit kelebekleri görüyor ve bilgi ediniyoruz. Ardından Meram Bağları ve Tavus Dede Türbesi ziyaretlerimizin ardından şehir merkezinde serbest zaman. Sonrasında buluşarak Konya Garı'na geçiyoruz ve 17.30'da hareket edecek olan trenimize binerek İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. 5 saate yakın yolcuğunun ardından İstanbul'a ulaştığımızda Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme yada Bakırköy garlarından birinde inebilirsiniz. Bir başka turumuzda buluşmak temennisiyle vedalaşıyoruz.

 

Hatırlatma: Trende koltuklarımız sabittir. Gidişte düz giden misafirlerimiz, dönüşte ters; gidişte ters giden misafirlerimiz ise dönüşte düz yönde oturarak yolculuk yapacaklardır

Grup İndirimi:
11-12 Aralık tarihli tur dışında aşağıdaki grup indirimleri uygulanır:

Tura katılacak en az 6 kişilik gruplara kişibaşı 50 TL indirim

Tura katılacak en az 12 kişilik gruplara kişibaşı 75 TL indirim

Tura katılacak en az 18 kişilik gruplara kişibaşı 100 TL indirim

Grubunuza özel tur talepleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

 

Not: Hızlı Tren ile Şeb-i Arus turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Hızlı Tren ile Şeb-i Arus turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • 1 gece Konya Konya - 5* Bayır Diamond Hotel konaklama

 • Konaklanan otelde 1 kahvaltı ve 1 akşam yemeği

 • Yüksek Hızlı Tren ile Gidiş - Dönüş Ekonomi Sınıfı Tren Bileti

 • Şeb-i Arus Töreni Giriş Bileti

 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

 • Konya'daki ulaşımlar

 • Trenle gidiş esnasında kahvaltı ikram paketi

 • Zorunlu seyahat sigortası..

 • Program dahilindeki geziler

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Dönüşteki akşam yemeği

 • Oteldeki akşam yemeğinde alınacak içecekler

 • Öğle yemekleri

 • Otellerdeki ekstralar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA

Bölgedeki ulaşımlar kişi sayısına göre değişen klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.

- 19 Kişilik: Volkswagen Crafter & Mercedes Sprinter
- 27 Kişilik: Otokar Sultan Maxi & Isuzu Novo Lux
- 46-54 Kişilik: Temsa Safir & Mercedes Travego

 

KONTENJAN
Bu turumuz promo kategorisinde olup kontenjanı her tur için 45 kişidir.

 

TUR ÖZETİ
Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih" ( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

PCR TESTİ ZORUNLULUĞU BİLGİLENDİRMESİ

20.8.2021 tarihli İçişleri Bakanlığı Genelgesi uyarınca 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu gelmiştir. Bu çerçevede bu turumuzda araca biniş öncesi HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) sorgulaması yapılacak veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi talep edilecektir. 

Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. 

 

DAHA ÖNCE COVİD-19 GEÇİRDİYSENİZ;

Trene biniş esnasında HES KODU sorgulaması yapılacaktır. Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreyi sağlıyorsanız negatif pcr testi talep edilmeyecektir.

 

AŞI YAPTIRDIYSANIZ;

Trene biniş esnasında HES KODU sorgulaması yapılacaktır. Aşılama sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreyi sağlıyorsanız negatif pcr testi talep edilmeyecektir.

 

AŞI YAPTIRMADIYSANIZ;

Tur hareketinden azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeniz gerekmektedir.

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle trene binilememesi ve tura katılanamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentemiz sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

HATIRLATMALAR

 • Kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç var ise mutlaka yanınıza alınız.

 • Aralık döneminde Konya'daki düşük hava sıcaklıklarını da dikkate alarak yanınıza kalın kıyafetler getirmeyi unutmayınız.

 • Yağmurluk ve şemsiye alınız ve tur başlangıcından itibaren yanınızda bulundurunuz.

 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)

 • Bu tura katılmadan önce Mevlana - Şems ve Mevlevilik ile ilgili ufak da olsa bir araştırma yapınız.

 • GeziciYAK  Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.​

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır