Uçakla Şeb-i Arus Turu 1  THY

(1 GECE 2 GÜN) 
1/9

... ₺

2
gün

Havale/Eft

PROGRAM:

1. GÜN / CUMARTESİ    ALÂEDDİN CAMİİ – İNCE MİNARE – KARATAY MEDRESESİ – ŞEMS TÜRBESİ – MEVLANA MÜZESİ

Uçakla Butik Şeb-i Arus Turu için Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Konya tarifeli uçuşu ile 07:20'de Konya'ya uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 15 dk. sonra Konya Havaalanına inmiş oluyor.  Rehberimiz 08:45'te misafirlerimizi Konya Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra gezimize başlıyoruz. İlk gezi noktamız 1.Alâeddin Keykubat'ın tamamladığı Alâeddin tepesi üzerindeki Alâeddin Camii çevresinde otobüsle yapılan tur sonrası Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinde önemli yeri bulunan, Mevlana Celaleddin Rumi ile yoldaşı Şems-i Tebriz'inin ders verdikleri Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesini ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Selçuklu Sultanlarından 2. İzzettin Keykavus devrinde Vezir Sahip Ata Fahreddin Ali tarafından hadis ilmi okutturulmak üzere yaptırılan İnce minare Medresesi (Taş ve Ahşap Eserler Müzesini) ziyaret ediyoruz. Konya'nın otantik yemeklerini bulabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Gezimizin devamında Mevlana Müzesinin hemen arkasında Üçler Türbesi ve 16 Dilimli Yeşil Kubbe (Kubbe-i Harda), Selimiye Camii, Mevlana Hazretleri ve babası Sultan-ül Ulema Bahaddin Veledin bulunduğu Mevlana Türbesi, Mevlevi Giysileri, Müzik Aletleri, Sofra Düzeni, Mevlevi Dergâhı, Nisan Tası, El Yazma Eserler ve Çile Haneler gibi bölümleri geziyoruz. Sonrasında, Mevlana'yı Mevlana yapan içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz Türbesi ziyaretlerini takiben, Koyunoğlu Etnografya Galerisi gezimizi yapıyoruz. Ardından otele yerleşme ve akşam yemeği. Akşam yemeğinden sonra aracımız ile hareketle Büyük İslam Düşünürü ve Mutasavvufu Hz. Mevlana'nın Vuslat Yıldönümü anma törenleri dâhilindeki Mevlevi Törenlerini izlemek üzere salona gidiyoruz. Semazenlerin ve izleyenlerin kendinden geçtiği Sema Töreninin ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
Konaklama: Konya 5* Anemon Hotel


Not: Salon müsaitliğine göre sema gösterisine 20:00 seansı yerine 14:00 seansında gidilebilir. Akşam seansı konusunda garanti veremiyoruz. Öğlen seansına gidilmesi halinde rehberimiz düzenleme yapacak olup, programda herhangi bir eksilme olmayacaktır.

 

2. GÜN / PAZAR   SİLLE – AYA ELENA KİLİSESİ – MERAM – ATEŞBAZ VE TAVUS BABA TÜRBELERİ – ARKEOLOJİ MÜZESİ – AZİZİYE CAMİİ

Sabah kahvaltı sonrası belirtilen saatte hareket ile ilk olarak Konya'nın en ilginç yerlerinden biri olan Sille'ye gidiyoruz. Sille'nin sizlere ilk çağrıştırdığı şey Kapadokya olacaktır. Özellikle volkanik kayaç yapısı ve tüm yamaca hâkim mağaralar kendinizi Kapadokya'da sanmanıza sebep olacaktır. Sizlerle birlikte Sille'de yapacağımız gezi sırasında Aya Elena Kilisesi gezimizi yapıyoruz. Sille Konakta vereceğimiz çay kahve molasının ardından Konya'nın doğası en güzel yerlerinden biri olan Meram Bağları ve Mevlana Hazretleri'nin devamlı ziyaret ettiği zamanın bilgini ve psikologu I. Alâeddin Keykubat Devrinde Konya'da ölmüş olan Şeyh Tavus Mehmet-el Hindi'ye ( TAVUS BABA ) ait olan cami ve türbeyi geziyoruz. Sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Konya'ya dönüyoruz. Öğle yemeğimizde bu gün etli ekmek yeme imkânı bulabiliriz. Yemekten sonra ilk ziyaret edeceğimiz mekân ise Konya Arkeoloji Müzesi oluyor. Müzenin yanında bulunan Taç Kapı ise görülmeye değer. Özellikle bu bölgeye has Siderama Lahit çeşitliliği ile dikkatinizi çekecek müze gezisi sonrasında Aziziye Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Aziziye Camii çevresindeki çarşıda bir süre serbest zaman vererek günümüzü sonlandırıyor ve havaalanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. 16:05'te kalkan Türk Hava Yolları uçağı ile Konya – İstanbul Yeni Havaalanı uçuşumuzu yapıyor ve bir başka turumuzda tekrar görüşmek ümidi ile vedalaşıyoruz.
17:45'te İstanbul Yeni Havaalanına varış.
 
NOT: Rehber grubu Konya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı-Konya gidiş dönüş uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Konya 5* Anemon Hotel vb. otelde 1 gece konaklama

 • 1 sabah kahvaltısı

 • 1 akşam yemeği

 • Şeb-i Aruz tören bileti

 • Müze giriş ücretleri

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • İlk gün sabah kahvaltısı

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeğindeki içecekler

 • Kişisel harcamalar

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA
Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanmaktadır.       

 

HAREKET
Turumuz kesin hareketli olup kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.


TUR ÖZETİ
Turumuz Tasavvufun eri Mevlana Celaleddin-i Rumi felsefesini derinlemesine anlamaya ve anlatmaya çalışan bir kültür gezisidir. Bu geziyi Mevlana'nın güzel sözü " Fi hi Mafih"

( Ne arasan kendindedir ) özetliyor. Sizlere şehrin curcunası ve hayatın karmaşasından uzaklaşarak bir süre kendimizi dinleme imkanı veren özel bir gezi alternatifi sunmaya çalıştık...

HATIRLATMALAR

 • Kullanmak zorunda olduğunuz bir ilaç var ise mutlaka yanınıza alınız.

 • Aralık döneminde Konya'daki düşük hava sıcaklıklarını da dikkate alarak yanınıza kalın kıyafetler getirmeyi unutmayınız.

 • Yağmurluk ve şemsiye alınız ve tur başlangıcından itibaren yanınızda bulundurunuz.

 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)

 • Bu tura katılmadan önce Mevlana - Şems ve Mevlevilik ile ilgili ufak da olsa bir araştırma yapınız.

 • GeziciYAK  Rehberi; hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.​

14-15 Aralık tarihi İçin 2 kişilik odada kişibaşı

Havale/Eft :

KK Tek Çekim:

 

Single Katılım : (Havale/Eft)

KK Tek Çekim:  ₺

02-12 Yaş 

Havale/Eft : ₺

KK Tek Çekim:  ₺

 

Kredi kartlarına taksitli fiyatlarımızı sorunuz

 

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir. 

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır