top of page

Boydan Boya Balkanlar Turu 

8 Ülke 6 Başkent                      

İstanbul Sofya - Filibe - İstanbul arası ( YATAKLI TREN İLE YOLCULUK )
Bulgaristan, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan
Sofya, Belgrad, Saray Bosna, Mostar, Dubrovnik, Kotor, Budva, Tiran, Ohrid, Manastır, Üsküp, Selanik,
Trenle Balkanlar Turu

  650       

havale/eft

9
gün
Turumuzda ekstra tur yoktur.
Akşam yemekleri (4 akşam restoranlarda müzik eğlenceli, 3 akşam otelde alınacaktır.)
 
PROGRAM:

1.Gün Cuma İstanbul Sofya
İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Expresi trenimizde kompartımanımıza yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Sofya’ya harekete ediyoruz. Geceleme trende yataklı kompartımanımızda.

2.Gün Cumartesi Sofya Belgrad
Sabah saatlerinde Sofya'ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra  Belgrad'a Hareket. Belgrad'a varışımızla şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Bayraklı Camii, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, akşam üzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Belgrad'ta otelimizde. Akşam yemeğini  (Müzik eğlenceli olarak yerel bir restoranda alıyoruz.) Geceleme otelimizde.

3.Gün Pazar Belgrad, Saray Bosna
Sabah Kahvaltımızın ardından Bosna Hersek'in Başkenti Saray Bosna'ya hareket ediyoruz. Bosna'ya varışımıza istinaden 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan şehirde turumuzu yapıyoruz. Meşhur Baş Çarşı, Tarihi Osmanlı Hanı, Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğimiz Ferhadiye Caddesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Saray Bosna otelimizde.

4.Gün  Pazartesi Saray Bosna, Mostar, Tribinje
Sabah kahvaltımızın ardından, Mostar'a doğru hareket ediyoruz. Mostar gezimizde Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar turumuzun ardından ilk olarak, Blagaj Bölgesini 1446 yılın da hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna'nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi'ni geziyoruz. Bosna Hersek'te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel'I ziyaret ederek 16.yy.'da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Gezilerimizin ardından Tribinje’ye hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tribinje 'de otelimizde.

5.Gün Salı Dubrovnik Kotor Budva Podgorica
Sabah Kahvaltımızın ardından Dubrovnik Şehir Turumuzu yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından Dubrovnik uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu, muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran şehirde, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Kotor'a doğru yola çıkıyoruz. Korunaklı konumu sayesinde Osmanlılar tarafından ele geçirilemeyen Kotor'a geçiyoruz. Eski Şehir, Tarihi Saat Kulesi, Aziz Tripun ve Nicola Kiliseleri göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Kısa bir yolculuğun ardından Budva' ya varıyor ve şehir turumuzu yapıyoruz. yapacağımız yürüyüş turunda StariGrad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Ardından Zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra Karadağ'ın başkenti Podgorica'ya hareket ediyoruz.Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün Çarşamba Podgorica İşkodra Tiran Ohrid
Sabah kahvaltımızın ardından ilk olarak, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multi milyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırılma aşamasında olan muhteşem Sveti Stefan adasını görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molasından sonra 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi Arnavutluk'un başkenti Tiran'a hareket ediyoruz. 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehirdeki kısa panaromik turumuzda; Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Ohri'ye doğru yola çıkıyoruz. Varış saatimize göre Ohri Şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO'nun Kültür Mirası Listesi'ndeki şehirde; Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, Ayasofya, Antik Tiyatro, Hacı Turgut Camii ile Türk Çarşısını geziyor ve meşhur sedef takılarından alışveriş yapıyoruz. Konaklama otelimizde (Akşam yemeği yerel bir restoranda müzik eğlenceli olarak alınacaktır.)

7.Gün  Perşembe Ohrid Resne Manastır Selanik
Sabah Kahvaltımızın ardından ilk olarak yol güzergahında Resne'de, Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı ziyaret ediyor ve burada fotoğraf molası veriyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Bitola ( Manastır )'a varıyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz. Şirok sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni'nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Osmanlı'dan kalan Orduevi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz bitiminde Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik gezimizde görülecek yerler; (Makedonia Bakanlık Binası, Atatürk'ün Evi, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Mekadonia Tiyatro Binası, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, “B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Bizans surları, Eski Selanik, “Ana Poli”, şehrin kuşbakışı seyri sonrası konaklama Selanik'te otelimizde.  (Akşam yemeğimizi Tavenada alıyoruz.)

8.Gün Cuma Selanik Üsküp
Sabah Kahvaltımızın ardından  ilk durağımız Üsküp.Üsküp'e varış ve panoramik şehir turu.Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı,Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk veYahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk çarşısı'na gidiyor ve Türk Çarşısı'ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz .Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşumlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp‘te günümüzde 3 han binası kalmıştır.15.yy'ın 2 yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaretlerin ardından Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16.yüzyılda inşa edilmiş saat kulesi'ni, 14. Yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii ‘ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz. Konaklama otelimizde. (Akşam yemeğini yerel bir restoranda müzik eğlenceli olarak alıyoruz.)

9.Gün Cumartesi Üsküp, Sofya, İstanbul
Sabah Kahvaltımızın ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Sofya turumuzu yapıyoruz. Turumuzda öncelikle iç ve dış mimarisi ile çarpıcı özelliklere sahip olan ve Balkanların en büyük kilisesi olan Aleksander Nevski Katedrali'ni görüyoruz. Daha sonra, Balkanların en büyük kütüphanelerinden biri olan Milli Kütüphane'nin ve Sofya Üniversitesi'nin görülmesi, Mimari özellikleri ile ilgi çeken Merkez Bankası'nın binasının yanından geçerek, neo klasik stilde inşa edilmiş olan Milli Bulgar Tiyatrosu'nda resim molası veriyoruz. Günümüzde Arkeoloji Müzesi olarak kullanılan Ulu Camii'yi görüp, şehrin simgesi Sofya Heykeli'ne bakış ve Aya Nedelya Kilisesi'nin görülmesi. Banyabaşı Camii (Seyfullah Efendi Camii) ziyareti. Turumuzun ardından verilecek serbest zamanın ardından arı trenimize transfer ve Sofya Ekspresi treni ile İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.

10.Gün Pazar İstanbul
Sabah saatlerinde İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

 
*** PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
 

Konaklama 

4* Center Ville Hotel vb. / Podgorica
4* Granit Hotel vb. / Ohrid
4* Holiday İnn vb. / Selanik
4* Hollywood Hotel vb / Saraybosna
4* Nar Hotel vb. / Tribinje
4* Prag Hotel vb. / Belgrad
5* TCC Grand Plaza Hotel vb. / Üsküp

 
FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Sofya Ekspresi Yataklı Vagon ile İstanbul Sofya – İstanbul Arası Yataklı Vagonda konaklama

 • İlk gün Lunch Box Sabah Kahvaltısı

 • Ülkeler arası Lux Otobüs ile Yolculuk

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

 • Zorunlu Belgrad, Dubrovnik, Kotor Yerel Rehbber

 • Belgrad, Ohri, Üsküp’te Yerel Restaurant ta Müzikli Akşam Yemekleri

 • Selanik’te Taverna (Limitli İçecek)

 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah - Akşam Yemekleri

 • Zorunlu Seyahat ve 30000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Çok Girişli Shengen Vizesi (120 €)

 • Yurtdışı çıkış harcı (50 ₺)

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Öğle Yemekleri

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

 
Buluşma Yeri ve Saati

İstanbul Halkalı Tren istasyonu saat 21.30’de buluşma. Saat 22:40’ da Sofya Ekspresi trenimizde odalara yerleşme ve Kapıkule sınır kapısına doğru hareket.

 
UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 •             2020

2/3 kişilik odalarda kişi başı         

Kredi kartı tek çekim: 667 €

 

Odada tek kişi konaklama : 950 €

Kredi kartı tek çekim: 975 €

02-12 yaş: 600 €

Kredi kartı tek çekim: 616 €

 

Taksit imkanları için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

bottom of page