top of page

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞ TURU (Uzun Program) 

(8 Gece 9 Gün) Gruplarınız için sorunuz 
Avatar 95
PROGRAM:

1. Gün DALAMAN, KAYAKÖY
LİKYA YOLU (Kayaköy - Ölüdeniz Parkuru)

Likya Yolu Yürüyüşü Turu için Dalaman Havalimanı’nda saat 10:15'teki buluşmanın ardından aracımızla Kayaköy’e (Karmylasoss) gidiyoruz.

(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Anadolu Jet'in 08:45 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Dalaman'a uçuş)

1922 yılındaki mübadeleye kadar Rum’ların ikamet ettiği yerleşime o tarihten sonra yerleşenler buranın yaşam tarzlarına uygun olmaması sebebi ile daha sonra terk etmişlerdir.  Bu nedenle, zamanla bakımsızlıktan evlerin çatıları ve dayanıksız bölümleri çökmüş fakat evler ayakta kalmıştır. Ve şimdi bir çeşit açık hava müzesi ve SİT alanı olan Kayaköy eşsiz görselliği ile bugünkü yürüyüş parkurumuzun başlangıç noktası olacak.  Önce Kayaköy'ün içini, Kilisenin olduğu bölümü gezip fotoğraflıyoruz. Burada geçen yaklaşık 1 saatlik zamanın ardından Ölüdeniz'e olan yürüyüşümüz için köyün batı tarafına doğru yükseliyoruz. Patika genelde orman içinde geçiyor. Birkaç km yürüdükten sonra Ölüdeniz manzarasını da görmeye başlıyoruz. Ve yürüyüşümüz koyda bitiyor. Deniz mevsimindeki turlarda, Ölüdeniz veya Kıdrak plajlarından birine gidip deniz sefası yapabiliriz. 7 km’lik harika bir ilk gün yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra Faralya’daki otelimize yerleşiyoruz.

Yürüyüş Parkuru: 7 km (350 mt çıkış / 300 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 2 saat

Konaklama: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow)

Yemek: Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 

2. Gün Ovacık-Babadağ-Faralya Parkuru

Kahvaltının ardından kısa bir transferle Ovacık mevkiine geliyoruz. (ilk gün bıraktığımız yer diyelim). 15 km’lik yürüyüşümüz Antik Roma yolunu takiben muazzam Ölüdeniz ve Babadağ manzarasıyla süslü. Özellikle patikanın Ölüdeniz Koyunu gördüğü kısımları "Bastığım yere mi bakayım yoksa manzaraya mı?" diye düşüneceğiniz güzellikte. Patikada su kaynağı çok az bu nedenle yanınızda bol miktarda su bulundurun. Ovacık’tan başlayıp Babadağ’ın eteklerine oradan da Kelebekler Vadisi’nin üstünde yer alan Faralya Köyü’ne iniyoruz.

Yürüyüş Parkuru: 15 km (800 mt çıkış / 570 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 5 saat

Konaklama: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
3. Gün Kabak Koyu Parkuru

Kahvaltının ardından Kabak Koyu’na doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Fethiye’nin en güzel koylarından olan Kabak Koyu’na yapacağımız yürüyüş yine enfes doğa manzaralarıyla süslü.Aynı zamanda köy hayatından izler de göreceğimiz yürüyüşümüz 3 saatte son bulsa da isteyenlerle vadideki şelaleye devam edebiliriz. Gidiş dönüş 2 saat daha eklenecek bu rota opsiyoneldir. Yürüyüşe katılmak istemeyenler koyun tadını çıkarabilirler.

Yürüyüş Parkuru: 10 km (310 mt çıkış / 420 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 3+2 saat

Konaklama: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow)

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
4. Gün Alınca Köyü - Gey Köyü Parkuru

Kahvaltının ardından otelden ayrılıp oldukça dik bir tırmanışla 650 metrede yer alan Alınca Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. 8 km’lik ilk etap en sevdiğimiz rotalardandır. Biraz sert ama bir o kadar da güzeldir. Alınca’ya varınca kısa bir mola verip kısa da bir araç transferiyle yürüyüşün 2. kısmı olan Gey Köyü’ne doğru yola koyuluyoruz.

6 km’lik bu parkur sürekli sağımızda kalan akdeniz manzarası, koyları ve turizmden uzak köy hayatıyla müthiş güzelliktedir.

Yürüyüşün ardından Likya Yolu Batı Rotasına katılan misafirlerimizi uğurluyoruz ve biz Kaş'a hareket ediyoruz. Kaş'a varış ve otele yerleşme.

Yürüyüş Parkuru: 14  km (600 mt çıkış / 510 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 5 saat

Konaklama: Kaş Linda Beach Hotel

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
5. Gün Kaş-Limanağzı-Üzümlü İskelesi Parkuru

Bugün Likya Yolunun en beğenilen parkurlarından biri olan Kaş – Limanağzı – Üzümlü İskelesi Parkuru ile güne başlıyoruz. Parkur boyunca muazzam manzaralar bizi bekliyor olacak. Bir tarafta deniz diğer tarafta yeşil bitki örtüsü. İnişli çıkışlı rotadaki koylar gözleri doyuruyor. Bunların herhangi birinde durup kısa bir deniz keyfi yapmak da mümkün. Rota boyunca birkaç nokta ipli kayalık geçişler var. Kayalıklar genel olarak tehlikeli değil ancak kesinlikle dikkatli olmak gerekli. Sonrasında hafif çıkışla patika devam ediyor. Bitki örtüsü pek sık değil ama bol taşlı. Bu rotada her deniz kıyısına geldiğinizde bilin ki sonrasında bir çıkış patikası olacak. Sonraki koy Çoban Koyu. Ardından hafif bir taşlı çıkış ve koy manzaralı iniş sonrası rotanın 10. km’sinde bulunan Ufakdere Mevkii bulunuyor. Kumanyalarımızı yiyeceğimiz mola ardından 5 km daha yürüyerek Üzümlü İskelesi'ne ulaşıyoruz. Bazı noktalarda eğim yüksek ve taşlık. Üzümlü İskelesine varış ardından araçla buluşma ve parkurun sonu. Boğazcık’ta bulunan Ali's House restorana varış, öğle yemeği ve sundurmasında dinlenme ardından aracımızla otelimize dönüş.

Yürüyüş Parkuru: 15  km (710 mt çıkış / 420 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 5 saat

Konaklama: Kaş Linda Beach Hotel

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
6. Gün Boğazcık-Kılınçlı-Aperlai-Üçağız (Kekova)-Teimiussa Parkuru

Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 

Bugün Boğazcık’tan yürüyüşümüze başlıyoruz.  Biraz toprak yoldan ilerledikten sonra bol taşlı yollar patikalardan geçiyoruz. Nadir olarak yüksek ağaçların altında, iğne yaprakların kapladığı halı gibi patikalar da var. Tarihi kalıntıların çok yoğun olduğu bu parkur adeta bir ressam tarafından çizilmişçesine harika manzaralara tanık ettiriyor. Denize yaklaşırken Aperlai kalıntılarını görmeye başlayacağız. Aperlai, minik bir liman kenti. M. Ö. 4. yüzyılda kurulduğu tahmin ediliyor. Antik şehrin adının bir anlamı da “boğaz geçidi”. Antik şehrin nekropol tarafındaki mezarlar iyi durumda denilebilir. Aperlai sonrasında deniz seviyesine inildiğinde suyun altında kalmış ve kıyıdaki antik kalıntıları göreceğiz. Ardından buradaki salaş restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek molası sonrası Kekova’ya doğru rotaya devam ediyoruz. Teimiussa Antik Şehri kalıntılarını göreceğiz. Günümüze daha çok Likya dönemi lahitleri kalmış. Rotada birkaç düzlük alan var. Bunun dışında bol bol kayalık var; Bunların arasından, üstünden geçerek eğlenceli şekilde yürüyüş bitiyor. 

Üçağız'a varışta Kekova Tekne turu. Batıkkent ve Kaleköy’ün görülmesi ardından Kaş’taki otelimize dönüş. 

Yürüyüş Parkuru: 15,5  km (180 mt çıkış / 470 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 5 saat

Konaklama: Kaş Linda Beach Hotel

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

 
7. Gün Karaöz-Korsan Koyu- Gelidonya Feneri- Adrasan Parkuru

Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 

Bugün ve yarın yürüyeceğimiz parkur, Akdeniz’in sonsuz maviliğine tanıklık edeceğiniz Likya Yolu’nun en güzel manzaralı parkurlarından biri. Güzele ulaşmak kolay değil elbet, bu rota aynı zamanda Likya Yolu’nun en zorlu parkurlarından biri. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Karaöz Köyü’nden başlayan rota Gelidonya Feneri, Adrasan, Olimpos ile devam edip Çıralı’da son buluyor. Bu parkuru iki günde yürüyeceğiz. 

İlk gün önce Karaöz’den Gelidonya Feneri’ne yürüyoruz. Bu kısım yaklaşık 7 km. 

Gelidonya’nın ilk ismi aslında Kaledonya’dır. Likya dilinde Kaledonya,  kırlangıç anlamına gelmektedir. Bölgenin bu ismi alma sebebi ise göçmen kuşlar olan kırlangıçlar Mısır’dan göç ederken bölgede dinlendiklerinden bölgenin adını da Kaledonya günümüzdeki ismiyle Gelidonya olarak almıştır.  Bir hikayeye göre kırlangıçlar,  gece göç esnasında göremediklerinden  dolayı denize düşüp boğulurlarmış.  Ali Kaptan adlı bir denizci,  Gelidonya’ya ve karşısında bulunan 5 Adalar’a kırlangıçlar görebilsinler diye  fener yerleştirirmiş. Burada uzun bir fotoğraf  ve kumanya yeme molası verdikten sonra Adrasan’a doğru 11 km daha yürüyoruz. Bu parkurda sadece kıyıyı takip etmiyoruz, zaman zaman sarp yamaçlara çıkıp sonrasında kumsallara ya da limanlara iniyoruz.  Öğleden sonra Adrasan Koyuna ulaşıyoruz ve burada aracımızla buluşarak Çıralı’da konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Yürüyüş Parkuru: 17,5  km (880 mt çıkış / 910 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 6,5 saat

Konaklama: Olimpos Koala Bungalows

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

8. Gün Çıralı-Olimpos-Musa Dağı-Adrasan Parkuru

Güzel bir güne gözlerimizi açıyoruz ve kahvaltı sonrası Likya Yolu’nda sekizinci günümüze başlıyoruz. Rotamıza Çıralı kumsalından başlayıp, Olimpos antik şehri kalıntılarına yöneliyoruz. Olimpos şehrinde tarihin içinde kısa bir yürüyüşten sonra harabeler arasından çam ormanlarının kendine özgü kokusunu doyasıya soluyarak parkurumuza devam ediyoruz. Yürüyüşümüzün ilerleyen zamanlarında ağaçlar değişiyor ve bize Sandal ağaçları ile kaplı müthiş bir orman eşlik etmeye başlıyor. Hedefimiz dağlar arasındaki gizli bir geçit. Ancak önce Yukarı Olimpos şehri harabeleri karşılaşacağız. Geçitten sonra bir çoban kulübesinde yemek molası veriyoruz. Çavuşköy (Adrasan) manzaralı bu noktada bir de sevimli pınar mevcut. Yemek sonrası rotamız artık hep iniş aşağı. İzleyeceğimiz orman içi patika, enfes kanyon ve dağ manzaraları eşliğinde bizi Adrasan’a kadar götürecek. 

Adrasan’a varışta aracımızla buluşma ve Çıralı’da konaklayacağımız otele geçiyoruz.

Yürüyüş Parkuru: 17,5  km (800 mt çıkış / 770 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 6,5 saat

Konaklama: Olimpos Koala Bungalows

Yemek: Kahvaltı ve Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.

9. Gün Göynük Yayla- Göynük Parkuru

Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktası olan Göynük Yayla Doğa Kamping’e transfer. 

Buradan son gün parkurumuza başlıyoruz. Bugün kanyona gireceğiz. Arazinin bazı bölümlerinde heyelan, çökme ve benzeri durumlar olduğu için özellikle yan geçiş yapılan yerlerde dikkatli ve acele etmeden davranmak önemli. Kanyona inip bir müddet ilerledikten sonra sağ tarafta bir patika girişine yönelerek orman içerisinde yol almaya başlıyoruz. Bir müddet ilerledikten sonra bir dere yatağına ulaşıyoruz.. Dere yatağını geçtikten sonra patika üzerinde yükselmeye başlıyoruz. Tepenin diğer tarafına bir sırttan geçiyoruz. Bu noktadan sonra Göynük Milli Parkı girişine doğru inişe geçiliyor. Patika stabilize yola kadar devam ediyor. Yaklaşık 4,5 saatlik yürüyüşü tamamlayarak Göynük Kanyonundaki macera parkında zipline, body rafting, yüzme vb. aktiviteler için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Antalya Havaalanına hareket. 19:00 itibarıyla sizleri Antalya Havaalanında uğurluyor ve bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 20:00 ve sonrasında Antalya kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz.

(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Anadolu Jet'in 20:05 kalkışlı tarifeli seferi ile Antalya'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na uçuş)

Yürüyüş Parkuru: 13  km (600 mt çıkış / 1200 mt iniş)

Tahmini yürüyüş süresi : 4,5 saat

Yemek: Kahvaltı otelimizde alınacaktır.

Not: Anadolu Jet tarifelerinde dönemsel değişikler olabilmektedir, böyle bir durumda Pegasus uçuşları alternatif olarak sunulabilir. 

 

KONAKLAMA

1. Gün: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow) vb.

2. Gün: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow)

3. Gün: Montenegro Hotel / Faralya (Bungalow)

4. Gün: Kaş Linda Beach Hotel vb.

5. Gün: Kaş Linda Beach Hotel 

6. Gün: Kaş Linda Beach Hotel 

7. Gün: Çıralı Olympos Yavuz Hotel vb.

8. Gün: Çıralı Olympos Yavuz Hotel

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:
 • İstanbul Sabiha Gökçen-Dalaman uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

 • Antalya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 3 gece Faralya Montenegro Hotel vb. otelde bungalowda konaklama

 • 3 gece Kaş Linda Beach Hotel vb. otelde konaklama

 • 2 gece Çıralı Olympos Yavuz Hotel vb. otelde konaklama

 • 8 kahvaltı

 • 8 akşam yemeği

 • Tüm geziler

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Milli park giriş ücretleri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Gidiş-dönüş uçak biletleri (uçak bileti hariç paket tercih edilirse)

 • Öğle yemekleri

 • Son gün akşam yemeği

 • Yemeklerde alınacak içecekler

 • Müze, ören yeri giriş ücretleri

 • Göynük Kanyonu macera parkı aktiviteleri

 • Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

KONTENJAN

Turumuz 8-18 kişi arası katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

 

BU TURDA NE VAR?

:: Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurunda 9 günlük yürüyüş rotası

:: Ölüdeniz, Faralya, Kabak Koyu, Babadağ, Gey Köyü, Alınca Köyü, Gelidonya Feneri, Limanağzı, Kekova, Kaleköy, Kaş, Olimpos, Adrasan, Göynük Kanyonu

:: Likya Medeniyeti'nin toprakları

:: İnanılmaz güzellikteki koylar

:: Antik kentler ve yollar arasında orta seviyeli yürüyüşler

:: Doğa ve tarih bir arada

 

Uçak Biletini Kendisi Alacak  Misafirlerimize HATIRLATMA !!! 
Eğer uçak bileti hariç paket satın alıyorsanız, lütfen tur hareketinden 14 gün öncesinde bizden kesin hareket teyidi aldıktan sonra uçak biletinizi  satın alınız  veya onaylayınız.-  Pandemi nedeniyle olabilecek tur iptalleri sonucu  olası ilgili uçak firmasının uygulamalarından doğabilecek olumsuz durumları ( iptal,iade,ceza gibi) minimize etmiş olursunuz.

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

ZORLUK SEVİYESİ

Likya Yolu yaklaşık 550 km'lik uzun bir rota. Bu rotada birçok parkur var. Eğer siz günde 30-40 km. arası yürürseniz elbette yorucu olur. Ama biz turumuzun planlamasını yaparken, gün içinde en fazla 20 km yürüyüş olacak şekilde parkurları seçtik. Hatta ortalama günde 15 km. yürüyoruz diyebiliriz. Orta seviyede bir kondisyona sahip, trekking konusunda deneyimli bir kişi zaman zaman iniş ve çıkışlı, dikkat gerektiren ve zorlayıcı bu parkurlarda yürüyebilir. Yorulacakmısınız, evet. Yürüdüğümüz rotalarda, zaman zaman kayalıklı yollar,  dik çıkışlar, atlamalı zıplamalı yerler var. Genel parkura baktığımızda ilk üç gün orta zorluğa yakın, sonraki günler orta zorluk ve zor seviyesinde rotalardan oluşuyor. Biz katılımcılarımızın muazzam manzaralarıyla görsel bir şölen sunan bu rotanın keyfini yaşayabilmeleri için gün içerisindeki yürüyüş sürelerini 6,5 saati, parkur uzunluğunu da 20 km'yi geçmeyecek şekilde belirledik. Araç bizi parkur başlangıcında bırakacak, parkur bitiş noktasından alacak. Siz arada parkuru yürüyün ve tadını çıkarın, gerisini bize bırakın. Sonuç olarak kolay değil ama yapılmaz da değil. Kaldı ki bu muazzam deneyim için kendinizi motive edeceğinizi ve günden güne de kondisyonunuzun artacağını unutmayın.

Yürüyüş boyunca rehberimizin komut ve uyarılarını dikkate aldığınız, eğimli yerlerde iniş yaparken zikzaklar çizerek yürüdüğünüz ve kayaların arasından geçerken kaymaya ve ayağınızın sıkışması ihtimaline karşın dikkatli olduğunuz sürece sakatlanma, yaralanma riski minimum seviyede.

 

Astım yada kalp damar rahatsızlığı, obezite rahatsızlığınız varsa bu tura katılımınız uygun olmayacaktır.

UNUTMAYIN:
 • Doğa yürüyüşü yapacağız. Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin.

 • Teknemizde kamara bulunmamaktadır. Uyku tulumu getirmeniz tavsiye olunur.

 • Yazın dereye inilebilir. Kışın dere yol kesebilir :)

 • Mevsim ve koşullar uygunsa dileyen derede yüzebilir. Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın.

 • Mevsim koşullarını düşünerek giyinin (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)

 • Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)

 • Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, çamur, su vb.). Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur

 • Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)

 • Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın

 • Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz

 • Varsa ilaçlarınız ve vitamin, güneş kremi, nemlendirici

 • Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil vb. almayı unutmayın.

 

TURLARIMIZDA:
 • Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır. Her aşamada yardımlaşılır.

 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 ₺

Havale/Eft

9
gün

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page