top of page

Butik Hakkari Turu

(2 Gece 3 Gün)
PROGRAM

1.GÜN / YÜKSEKOVA - ŞEMDİNLİ TAŞ KÖPRÜ - KAYME SARAYI

Butik Hakkari Turu için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Havaalanı - Hakkari seferi. 09:05 kalkış / 11:10 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Hakkari Havaalanında karşılıyor ve ardından aracımıza yerleşerek Şemdinli'ye hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızı mahalli bir lokantada verdikten sonra Şemdinli'de iki gezi noktamız olacak. İlk olarak 1898 yılında Şeyh Muhammed Sıddık tarafından yaptırılan ve 11 metre yüksekliği bulunan Şemdinli Taş Köprü'yü daha sonra da 1909 yılından kalma Kayme Sarayı'nı göreceğiz. Günümüze sarayın yalnızca kuzey ve batı duvarları iyi bir durumda iken doğu ve güney duvarları ise kısmen ayakta kalabilmiştir. Sarayın üst örtüsü tamamen yıkılmıştır. Sonrasında Yüksekova'ya geçiyoruz ve Yüksekova'yı gördükten sonra otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Yüksekova'da

Konaklama : Yüksekova Elit My Garden Hotel
Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 1 saat

 

2.GÜN / BERÇELAN YAYLASI - SEYİTHAN BUZUL GÖLÜ - HAKKARİ 

Bugün programımızda Hakkari yakınlarındaki en güzel yaylalardan biri olan Berçelan Yaylası var. 3300 m. rakımlı Berçelan Yaylası, Hakkari çevresindeki diğer yaylalar gibi yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları bir yayladır. Özel bir floraya sahiptir. Buraya ulaşmak için köyden yapacağımız yürüyüş sonunda bizi güzel bir sürpriz bekliyor. Berçelan Yaylası’nın kuzeybatı yönündeki zirveye yakın bir çöküntüde oluşmuş bir buzul gölü var. Cilo Dağlarının zirveleri arasında eşsiz manzaraya sahip bu gölü ismi Seyithan Gölü. Masmavi rengi ve çevresinin görüntüsü ile etkileyici bu gölün isminin nerden geldiğini size orda anlatalım.

(Yaylada ve buzul gölüne yürüyüş rotasında kar olacaktır, buna göre kıyafet ve ayakkabı bulundurmak gerekir. Yürüyüşte kolaylık açısından baton tavsiye olunur)

(öğle yemeği yaylada olacak olup kumanya alışverişi yapılacaktır)

Yürüyüşün ardından Zap Suyu'nun eşsiz manzarası eşliğinde Hakkari merkezine doğru yol alıyoruz. Muazzam manzaralar eşliğinde yapacağımız bu yolculuk esnasında Zap Suyu üzerinde Devrimci Gençlik Köprüsü'nde mola vereceğiz. 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan bu köprü, 1999 yılında bombalanarak yıkılmasının ardından Yazar Cezmi Ersöz'ün koordinasyonunda toplanan bağışlarla yeniden inşa edilmiştir. 70 metre uzunluğundaki asma köprü, 2010 yılının Ekim ayında çeşitli sanatçılar, aydınlar, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda misafirin katılımıyla açılmıştır. Akşam üzeri Hakkari'ye vararak Hakkari'yi geziyoruz. Hakkari'de 18 yy.da bölge yöneticilerinden İzzetin oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılan çift katlı ve kanatlı, açık avlulu düz damlı medreseler grubuna giren Hakkari Meydan Medresesi'ni gezip panoramik olarak şehir turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeği Hakkari'de.

Konaklama : Hakkari Hotel Sibar (3*)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 2,5-3 saat

 

(Hava sıcaklıgının da müsaitliği doğrultusunda turumuzun 2. gününde Seyithan Gölü ve Lis Gölü'nün serin sularında yüzme imkanımız olabilir. Ben soğuk suda yüzerim derseniz, yanınızda mayo, havlu ve terlik getirmeyi unutmayınız)

 

3.GÜN / CENNET CEHENNEM VADİSİ

Kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılarak bölgedeki bir başka doğa harikasına yol alıyoruz. Hakkari kent merkezine 45 km uzaklıkta, 3500 m. rakımda yer alan Cennet-Cehennem Vadisi büyüleyici bir görselliğe sahip. Vadinin yukarısında binlerce yıllık devasa buzullar bulunuyor. Biz vadiye kadar yürüyeceğiz. İki -iki buçuk saatlik yürüyüşle ulaşılabilen vadi rengârenk çiçekleri ve çevresini saran karlı tepelerle dört mevsimin bir arada yaşandığı doğa harikası yerler arasında.

Gezi bitiminde Van'a doğru yol alacağız. Yaklaşık dört saat sürecek bu yolculuk esnasında, yöre halkının Mur Dağı dedikleri Mor Dağının eşsiz görüntüsü bir süre bize eşlik edecek. Akşam üzeri Van'a ulaşıyoruz ve 19:00 itibarıyla misafirlerimizi Van Havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları 20:15 Van-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı uçuşu ile. 22:30 İstanbul'a varış.

(öğle yemeği kumanya şeklinde olacak olup kumanya alışverişi yapılacaktır)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 4,5 saat

 

Not: Hava şartlarının uygun olmaması halinde ve izin durumuna bağlı olarak Cennet Cehennem Vadisi yerine Cilo Sat Gölleri programı yapılabilir. Türkiye'nin en yüksek ikinci zirvesinin yer aldığı Cilo Dağları'ndaki 4 bin 135 rakımlı "Uludoruk" un eteklerindeki buzullar, kar ve buz sularıyla oluşan şelaleler ve Sat Buzul Gölleri, eşsiz manzarasıyla doğaseverlerin hayran olduğu bir güzelliğe sahip.

TUR KONTENJANI

20 kişi

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş

TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Havaalanı - Hakkari Havaalanı 09:00 kalkış - 11:05 varış

 

Dönüş 

PEGASUS HAVA YOLLARI  Van - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 20:15 kalkış - 22:30 varış

(Dikkat: Uçak saatleri ve tarifeler nedeniyle gidiş İstanbul Havaalanından, dönüş Sabiha Gökçen Havaalanına olacaktır)

 

Rehber grubu Hakkari Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

HATIRLATMA

Eğer uçak bileti hariç paket satın alacaksanız, lütfen bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Kendiniz uçak bileti alırsanız, pandemi nedeniyle olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.:Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanı - Hakkari uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Van-İstanbul  Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • Yerel mihmandar hizmeti

 • 1 gece 3* Hakkari Sibar Hotel'de konaklama

 • 1 gece Yüksekova Elite My Garden Hotel'de konaklama

 • Otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Set menü 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Özel izinlerin alınması

 • En fazla 20 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti

 • Uçakta online check in koltuk seçimi ücreti

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

TUR İÇERİĞİ HAKKINDA
Turumuz doğa ve kültür turudur. Doğunun dört güzel şehrindeki kültürel değerleri ve doğal güzellikleri gezeceksiniz. Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.
Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir. 
Turun özellikle Hakkari kısmında yüksek rakımdaki yayla ve vadilerde kar olma ihtimali yüksek olacaktır. Kara ve soğuğa uygun kıyafet bulundurmanız, yürüyüş ayakkabısı giymeniz gerekmektedir. Ayrıca batonunuz varsa yanınızda bulundurunuz.

TUR HAKKINDA

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde çokça yer gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 12 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKENLER

:: Yürüyüş botu (sert tabanlı, bilekleri saran) (yoksa yürüyüşe uygun spor ayakkabı)

:: 25-30 lt  küçük sırt çantası (yürüyüş günleri için)

:: Yürüyüş için uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos ya da matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü

:: Şapka

:: Powerbank (tavsiye) 

:: Baton (varsa çift yoksa tek) (tavsiye)

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

Havale/Eft

3
gün

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page