top of page

ROMANYA TURU

Bükreş, Sinaia Prahova, Braşov, Sibiu, Varna

Avatar 95
PROGRAM:

 

0.Gün İstanbul - Bükreş

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
22:30 Mecidiyeköy Ziraat Bankası Önü
23:00 İncirli Ömür Plaza Önü 
Silivri Edirne karayolu takip edilerek, Kapıkule sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından Rusçuk karayolu takip edilerek Bükreş ’e yolculuk.

 

1.Gün Bükreş

Gümrük geçişleri ve sabah yolda alınacak serbest kahvaltının ardından Romanya ‘nın Başkenti Bükreş’e varış. Bükreş’e varışımıza istinaden gezimize başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş gezisinde göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer caddesi bulunmakta. Devamında “Dimitre Gusti” yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Ardından Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagon’un ardından dünyadaki 2. büyük bina, yani “Halk Evi” turumuzu yapıyoruz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmakta. Halk Evi ziyaretimizden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Bükreş.

2.Gün Sinaia Prahova Vadisi-Braşov

İlk Durağımız Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Burada ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles kalesini de ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin ardından  Bran Köyü ve dünyaca ünlü Drakula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan ve Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Rivayete göre, Vampir Drakula’nun evidir bu kale. Ama aslında bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Buyurun,  efsanelerin gerçek olup olmadığına kaleyi gezerken birlikte karar verelim. Turumuzun bitiminde kısa bir yolculuğun ardından Braşov’a geçiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Braşov.

 

3.Gün Braşov Sighisoara-Salina Turda Tuz Madeni-Sibiu

Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğumuzun ardından Sighisoara’ya varış. 12. yuzyilda Transilvania Saxon lari tarafindan kurulan Sighisoara ortacag in izlerini en iyi sekilde muhafaza etmis bir sehir olarak tarihi yapisini korumaya devam etmektedir.Görülecek yerler; Sighisoara Kalesi, Kale Meydanı, Saat Kulesi, Dominik Manastırı,  Alimler Merdiveni, Dracula’nın evi, Stag evi, Venedik Evi, Kale Kuleleri, Aşağı Şehir Gezilerimizin ardından Dünyanın en güzel 22.yeri seçilen tarihi hikayesi yüzyıllar öncesine dayanan ve Romanya’nın tüm dünyaya kazandırdığı uzay üssü, korku filmi tadında olan Salina Turda Tuz Madeni gezimiz için Cluj Şehrine doğru yola çıkıyoruz.Maden gezimizin ardından Sibiu’ya hareket ediyoruz. Avrupa kültür baskentliği yapmış olan Sibiu 12. Yuzyılın en varlıklı yedi şehrinden birisiydi. Şehir zenginligini binalarin yapimina ve kendisini koruyacak surlara yansıtmıştır. Sibiu yürümesi zevkli, iki girişli bir şehir merkezine sahiptir. Upper town, ( Ticaretin Yapıldığı Zengin Bölge )  tarihi yapıların çoğunun bulunduğu bolge ve the Lower town, ( renkli evlerin ve dökme taşlarla yapilmis yollarin bulunduğu bölge. ) Gezimi esnasın Görülecek Yerler; Sibiu Kuleleri, Üst Şehir, Büyük Meydan, Roma Katolik Klisesi, Konsey Kulesi, Brukenthal Sarayı, Huet Meydanı, Küçük Meydan, Aşağı Şehir, Lies Köprüsü, Goldsmiths Meydanı. Turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Sibiu.

4.Gün Sibiu-Varna

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Sibiu’dan Ayrılarak, Bulgaristan’ın En Turistlik Şehri Olan Varna’ya Hareket Ediyoruz. Ulaşmamızın Ardından Varna Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz   Panoramik Şehir Turumuz Kapsamında  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika Ve Katedral Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Panoramik Şehir Turumuz Sonrası serbest zaman konaklama Varna

 

5.Gün Varna Nesebar-İstanbul

Sabah Kahvaltımızın ardından ilk durağımız Bulgaristan’ın Turizm Bölgesi Olarak Adlandırılan Sunny Beach Bölgesine Geçiş Yapıyoruz. Panaromik Olarak Geçeceğiz Sunny Beach sonrası 1983 Yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine Girmiş, Tarihi Ve Şirin Karadeniz Üzerinde Yer Alan Nessebar'a Yarımadasını Ziyaret Ediyoruz. (20€) Panoramik Şehir Turu Esnasında Bizans Dönemi’nden Kalma Eski Metropolitan Kilisesi(İ.S.6 Y.Y) Ve Pantokrator Kiliselerini(13-14.Y.Y) Gördükten Sonra Yarımada Üzerinde Yer Alan Ve 18-19.Y.Y. Bulgar Rönesansı Döneminde İnşa Edilen Tarihi Bulgar Evlerini Görüyoruz. Turumuzun Ardından Burgas Üzerinden Dereköy Kara Hudut Kapısına Varıyoruz. Burada, Gümrük Ve Pasaport İşlemleri Ardından Türkiye’ye Giriş Yapıyoruz Ve Yol Üzerinde Gerekli Molaları Verdikten Sonra Misafirlerimizi Alındıkları Buluşma Noktalarına Bırakıp Turumuzu Bitiriyoruz..

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Lux Otobüsler ile Ulaşım

 • Belirtilen Otellerde Oda Kahvaltı Konaklama

 • Akşam Yemekleri

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

 • Profosyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (30.000 Euro Teminatlı) 

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL.)

 • Shengen Vizesi ( 120 Euro )

 • Müze ve Ören Yeri Girişleri

 • Öğle Yemekleri

 • Yemeklerde alınan extra içecekler

 • Otel Harcamaları

 • Belirtilenlerin dışındaki harcamalar

Oteller :
4* Ramada Hotel vb./ Braşov
4* Continental Hotel vb./ Sibiu
4* Novotel City Center vb./ Bükreş
4* Hotel Golden Tulip vb./ Varna

 

Notlar :

*Programda belirtilen oteller standartları bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

*Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. 

*Program akışı rehber tarafından belirlenir. 

*Rehber gerekli gördüğü takdirde, zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir

*Program yoğun ve tempoludur. Ülkeden kaynaklı sorunlar, hava şartları, yol, trafik yoğunluğu vb. durumlara göre rehber programda değişiklik yapmak konusunda yetkilidir. Gerektiğinde programdan eksiltmeler veya eklemeler yapabilir.


*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.

 399 €

havale/eft

5
gün
 •  2020

2 kişilik odada kişi başı : 399 $

KK Tek çekim: 410 €

 

Single Konaklama 518 €

KK Tek çekim: 532 €

Taksitli fiyatlarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

bottom of page