Butik Van-Doğubeyazıt Turu

(2 Gece 3 Gün) 
1/4
PROGRAM:
 
1. GÜN IĞDIR- İSHAK PAŞA SARAYI - NUH'UN GEMİSİ - TENDÜREK DAĞI - MURADİYE ŞELALESİ

Türk Hava Yolları 06:20 uçuşu ile İstanbul Yeni Havaalanından Iğdır'a uçuş. 

(İstanbul'da havaalanına Havaist firması servisleriyle ulaşabilirsiniz / web sitesi: www.hava.ist )
***18-20 Haziran ve 8-10 Ekim 2021 turlarında İstanbul Sabiha Gökçen'den uçuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile 06:10 kalkışlı tarifeli seferle Ağrı'ya uçuş. 08:10 varış ve Ağrı Havaalanından Doğubeyazıt'a geçiş (105 km)

Rehberimiz sizi 08:45'te Iğdır Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra muhteşem Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt'a varıyoruz. Öğle yemeğimizi Doğubayazıt'ta aldıktan sonra inşası 99 yıl süren ve Mehmet Paşa tarafından 1784'te bitirilen İshak Paşa Sarayı'nı tanıyoruz. Saray gezimiz sonrasında halk tarafından Nuh'un Gemisi kalıntısı olduğuna inanılan, gemi silueti şeklindeki doğal anıtı görüp fotoğraf molası veriyoruz. (Askeriyenin izin vermesi halinde ayrıca güzergah yakınlarındaki dünyanın 2. büyük meteor çukurunu da göreceğiz )

Gezilerimiz sonrasında  Tendürek Dağı'nı aşarak Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nin güzelliğini anılarımıza ekledikten sonra  Van'a ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

Konaklama: VAN Rönesans Life Hotel (4*) www.ronesanslifehotel.com

2. GÜN AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI        
Kahvaltı sonrası hareketle Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
Konaklama: VAN Van Rönesans Life Hotel (4* www.ronesanslifehotel.com
 
3. GÜN VAN

Sabah otelde kahvaltımız var. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin organizesi ile meşhur Van Kahvaltıcısına giderek Van Kahvaltısı yapabilirler (ekstra) . Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında konuklarımızı Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları 18:30 Van-İstanbul Yeni Havaalanı uçuşu ile. 20:55 İstanbul'a varış.
*** 18-20 Haziran ve 8-10 Ekim 2021 turlarında İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına uçuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile 20:40 kalkışlı tarifeli seferle İstanbul'a uçuş.  23:00'te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

Not: Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 3 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Uçakla Butik Van Doğubeyazıt Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. 

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı-Ağrı  ekonomi sınıfı uçak biletleri (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları  Van - İstanbul Yeni Havaalanı  ekonomi sınıfı uçak biletleri (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 4* Van Rönesans Life Hotel vb. otelde konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Program dahilindeki geziler

 • Zorunlu seyahat sigortası
   

*** 18-20 Haziran ve 8-10 Ekim 2021 turlarında İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından uçuyoruz. Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen - Ağrı / Van - İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları ile ulaşım.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Van Kahvaltısı (isteğe bağlı-ekstra)

 • Nemrut Krater Gölü ekstra minübüs ücreti (50 TL)

 • Akdamar Adası tekne ücreti (35 TL)

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

2.399 ₺

Havale/Eft

3
gün

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: Uçak Bileti Hariç Katılım Halinde 700 TL Düşülür

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır