DOĞU KARADENİZ TURU

(6 Gece 7 Gün)
1/5

Tur Özeti
1.GÜN CUMARTESİ > TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ –SÜMELA MANASTIRI -

AYDER
2.GÜN PAZAR > ÇAY VADİSİ - BADARA YAYLASI – GİTO YAYLASI - AYDER
3.GÜN PAZARTESİ > POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - KONAKLAR MAHALLESİ - AYDER  
4.GÜN SALI > MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KÖPRÜ - ŞAVŞAT
5.GÜN ÇARŞAMBA > ŞAVŞAT KARAGÖL – TİBETİ – MISIRLI KÖYÜ – PAPART VADİSİ - MAÇAHEL
6.GÜN PERŞEMBE > MAÇAHEL VADİSİ – MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ – CAMİLİ - BORÇKA KARAGÖL - KLASKUR
7.GÜN CUMA > ÇAĞLAYAN VADİSİ -  RİZE - ÇAYELİ - HAREM TEPE (ÇEÇEVA) KÖYÜ - TRABZON

PROGRAM:
1. Gün Cumartesi TRABZON-AYASOFYA-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MAN.-AYDER

Doğu Karadeniz turumuza grubumuzu Trabzon havaalanında karşılayarak başlıyoruz. Havaalanından çıktıktan sonraki ilk durağımız Ayasofya olacak. Buradaki gezilerimizn ardımdan Atatürk Köşkü gezisi yapıyoruz. Zaman durumuna göre yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Sümela Manastırına gidiyoruz.  Etkileyici manastır ziyareti açık olan bölümleri gezerek gerçekleşecek. Devamında Ayder Yaylasına doğru yol alıp konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

 
2.Gün Pazar ÇAT VADİSİ-BADARA YAYLASI-GİTO YAYLASI GÜN BATIMI-AYDER
Karadeniz'de gözlerimizi açtığımız bu ilk sabahta otelimizin harika manzarasında alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Çat Vadisine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çat Köyü ve Yaylası izlenimleriyle Badara Yaylasına ulaşacağız. Badara'nın geniş düzlüklerinde ve kendine özgü minik göletinin etrafında yapacağımız eğlenceli yürüyüşlerin ardından rotamızı Gito Yaylasına çevireceğiz. Badara'dan Gito'ya doğru keyifli bir yürüyüş yapıp Gito'yu keşfe çıkacağız. Gün batımı zamanı yaklaşırken vadiyi ayaklarımızın altına seren bir sırta çıkıp muhteşem bir manzara eşliğinde Gito sırtlarında günü batırıp Ayder yaylasına geri döneceğiz. Kim bilir, şansımız varsa bugün bulut denizini de görebiliriz ;)

3. Gün Pazartesi POKUT YAYLASI-SAL YAYLASI-KONAKLAR MAHALLESİ-AYDER  

Bugün yükseklere çıkıp, her ne kadar son zamanlarda ünlense de bölgenin göz bebeklerinden olan Pokut ve Sal Yaylalarında Karadeniz izlenimleri yapma günü :) İlk durağımız olan Sal Yaylasına uğrayıp yayla içinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Aman unutmayın, burada sohbetine doyamayacağınız modern çoban Kadir abimizin yerinde enfes bir sütlaç tatma şansınız olacak :) Kısa molanın ardından şansımız olursa bulutların denize dönüşmesini ve Kaçkar dağlarının en yüksek zirvelerini izliyoruz. Daha sonra Sal Yaylasından harika bir patika ile Pokut Yaylasına yarım saatlik bir yürüyüş yapacağız. Pokut'ta fotoğraf molalarımız sonrasında yaylayı çevreleyen orman içerisinde bir yürüyüş yapacağız. Buradan ayrılıp tarihi Hemşin konaklarını görebileceğimiz Yolkıyı veya Ortan köylerine kısa bir ziyarette bulunacağız. Gün bitiminde aracımıza binip Ayder'de ki son gecemizde canlı Karadeniz müziği eşliğinde yapacağımız eğlenceye hazırlanıyoruz :)

 
4. Gün Salı MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KÖPRÜ - ŞAVŞAT

Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ayder'e veda ediyoruz. Rotamızı biraz daha doğu'ya doğru çevirip Artvin topraklarına adım atacağız. İlk durağımız Arhavi'de yer alan ve Arılı Dağları’ndan doğan ufak derelerin birleşmesiyle oluşan Mençuna Şelalesi olacak. Şelale izlenimlerinin ardından yine Mençuna'da yer alan ve yaklaşık 700 yıllık bir tarihe sahip Çifte Köprü'yü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Bölgedeki gezilerimizi tamamlayıp bu gece konaklayacağımız Şavşat'a doğru hareket edip tamamen doğa içinde yer alan tesisimize ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz

 

5. Gün Çarşb. ŞAVŞAT KARAGÖL-TİBETİ-MISIRLI KÖYÜ-PAPART VADİSİ-MAÇAHEL

Harikalar coğrafyasında güne başlıyoruz. Bugün Şavşat'a dair bir çok yer göreceğiz. Önce Şavşat manzaraları izleyeceğimiz Yavuz Köy seyir terasına gidiyoruz. Buradan Kocabey Köyü üzerinden Şavşat Karagöl’e uğrayacağız. Borçka Karagöl ile birlikte bölgedeki iki "Karagöl"den biri olan Şavşat Karagöl gezimizin ardından Cevizli Köyü'nde yer alan ve 900'lü yıllarda inşa edilen Tibeti Kilisesini görüp rotamızı Mısırlı Köyü'ne çevireceğiz. Burada alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından bölgenin önemli vadilerinden olan Papart Vadisi'nde Papart Ormanı içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Günü bitirirken bizi bekleyen aracımıza binerek Maçahel vadisine doğru yol alıp konaklayacağımız tesise ulaşacağız

 

6. Gün Perş. MAÇAHEL VADİSİ-MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ-CAMİLİ-BORÇKA KARAGÖL-KLASKUR

Bugünkü ilk gezi yerimiz Maçahel Vadisinde yer alan Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. Şelaleye ulaşmak için Maral köyünden itibaren yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Şelaleye ulaştıktan sonra vereceğimiz molada isteyenler yüzebilecek, yüzmeyenler de harika süt mısırın tadına bakabilir :) Maral'dan ayrılıp Camili Köyüne ulaşarak bölgedeki tarihi ahşap camileri geziyoruz. Ardından vadiyi başka bir yoldan kat ederek doğruca Borçka'ya uzanıp bu sefer Borçka Karagöl’e çıkıyoruz. Bir gün önce belirttiğimiz gibi Artvin’de iki bilindik Karagöl var. Burası Klaskur vadisinde bulunan en beğenilen yerlerden biri. Böylelikle her iki Karagöl'ü de görmüş olacağız. Muhteşem Karagöl manzarası eşliğinde göl etrafında bir yürüyüş yapıp Klaskur köyünde yer alan tesisimize ulaşıp odalarımıza yerleşeceğiz. Kim bilir, belki bugün de bir veda gecesi eğlencesi düzenleriz ;)

 
7. Gün Cuma ÇAĞLAYAN VADİSİ-RİZE-ÇAYELİ-TRABZON

Üzülerekte olsa gezimizin son günü :( Kahvaltı sonrası Klaskur köyünden ayrılıp sahil yolunu takip ederek Fındıklı ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Çağlayan Köyü'nde yer alan Laz kırsal mimarili tarihi evleri gezip köy izlenimleri ediniyoruz. Güzel bir bahçede çay molasının ardından Fındıklı merkezde harika doğal aromalı bir dondurma tadıyoruz. Sonrasında yola devam edip eğer açıksa Rize'de Çay Fabrikası gezeceğiz. Ardından Rize merkezde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Muhteşem kurufasülye menülü yemek menümüzü Çayeli'nde yedikten sonra zaman durumuna göre rehberimizin sürpriz bir programıyla karşılaşabiliriz ;) Gün bitiminde dönüş yolcuğuna başlayarak Trabzon'a doğru hareket edeceğiz.

Turumuz min-max 15 lişi ile yapılan butik bir turdur.

Konaklamalar
İlk 3 gece Ayder’de Natura Otel veya Petek Otel (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Şavşat Yeşilvadi Tesisleri (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Maçahelhan Pansiyon veya Tema Konuk Evi (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Klaskur Lapera Pansiyon (Banyo-tuvaletli odalar)

Ulaşım
Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün olamamakta. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

Grupla buluşma saatlerimiz;
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

 

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.: Sınır kapısını kimliklerimizle geçiyoruz. Geçiş sırasında üzerinde güncel fotoğrafınızın bulunduğu ve kenarı köşesi yıpranmamış, TC kimlik numarası yazan kimliklerle işlemlerimizi yapabiliyoruz. 18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Aynı şekilde çocuk katılımcıların kimliklerinde mutlaka fotoğrafları olmalıdır. 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün ara transferler,  

 • 6 Gece Konaklama

 • 6 Kahvaltı,

 • 6 Akşam yemeği,

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

 • Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,

 • Seyahat Sigortası,

Ana ulaşım haricindeki tüm ulaşım hizmetleri turumuza dahildir.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Şehirler arası ulaşım bedeli,

 • Öğlen yemekleri,

 • Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)

 • Rafting organizasyonu (İsteğinize bağlı olarak ekstra yapılır. Herhangi bir zorunluluk söz konusu değildir)

 

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

 

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

2.795 ₺

Havale/Eft

7
gün
 • 20-26 Haziran 2020
 • 27 Haziran-03 Temmuz 2020
 • 04-10 Temmuz 2020
 • 11-17 Temmuz 2020
 • 18-24 Temmuz 2020
 • 25-31 Temmuz 2020
 • 01-07 Ağustos 2020
 • 08-14 Ağustos 2020
 • 15-21 Ağustos 2020
 • 22-28 Ağustos 2020
 • 29 Ağustos-04 Eylül 2020

KK Tek Çekim: 2.867 

 

Single Katılım:  3.395 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim:  3.483 ₺

 

Çocuk Fiyatı (06-12 yaş):  1.850 ₺ (Havale/Eft)

* 2 yetişkin yanında geçerlidir.

KK Tek Çekim: 1.898 

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır