top of page

DOĞU KARADENİZ TURU

(6 Gece 7 Gün)

 

DOĞU KARADENİZ DOĞA, KÜLTÜR TARİH TURU... 
Trabzon'dan Rize'ye, Artvin'e; yeşilin dünya üzerindeki başkenti Doğu Karadeniz'e rüya gibi bir yolculuğa çıkıyoruz..

 

Program;
1.Gün Pazar TRABZON - AYASOFYA - ATATÜRK KÖŞKÜ - SÜMELA MANASTIRI - FIRTINA VADİSİ - ÇAMLIHEMŞİN

Doğu Karadeniz turumuza grubumuzu Trabzon havaalanında karşılayarak başlıyoruz. Havaalanından çıktıktan sonraki ilk durağımız Ayasofya olacak. Buradaki gezilerimizn ardımdan Atatürk Köşkü gezisi yapıyoruz. Zaman durumuna göre yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından Sümela Manastırı'na gidiyoruz.  Etkileyici manastır ziyareti, açık olan bölümleri gezerek gerçekleşecek. Ardından sahil yolundan devam ederek Fırtına Vadisi izlenimleri eşliğinde Çamlıhemşin'e ulaşacağız. Gün bitiminde konaklayacağımız otele yerleşiyoruz.

2.Gün Pazartesi ÇAT VADİSİ - BADARA YAYLASI - GİTO YAYLASI GÜN BATIMI - ÇAMLIHEMŞİN
Karadeniz'de gözlerimizi açtığımız bu ilk sabahta otelimizin harika manzarasında alacağımız kahvaltının ardından ilk durağımız olan Çat Vadisine doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Çat Köyü ve Yaylası izlenimleriyle Badara Yaylasına ulaşacağız. Badara'nın geniş düzlüklerinde ve kendine özgü minik göletinin etrafında yapacağımız eğlenceli yürüyüşlerin ardından rotamızı Gito Yaylasına çevireceğiz. Badara'dan Gito'ya doğru keyifli bir yürüyüş yapıp Gito'yu keşfe çıkacağız. Gün batımı zamanı yaklaşırken vadiyi ayaklarımızın altına seren bir sırta çıkıp muhteşem bir manzara eşliğinde Gito sırtlarında günü batırıp otelimize geri döneceğiz. Kim bilir, şansımız varsa bugün bulut denizini de görebiliriz.

3.Gün Salı POKUT YAYLASI - SAL YAYLASI - KONAKLAR MAHALLESİ - ÇAMLIHEMŞİN
Bugün yükseklere çıkıp, her ne kadar son zamanlarda ünlense de bölgenin gözbebeklerinden olan Pokut ve Sal Yaylalarında Karadeniz izlenimleri yapma günü :) İlk durağımız olan Sal Yaylasına uğrayıp yayla içinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Aman unutmayın, burada sohbetine doyamayacağınız modern çoban Kadir abimizin yerinde enfes bir sütlaç tatma şansınız olacak :) Kısa molanın ardından şansımız olursa bulutların denize dönüşmesini ve Kaçkar dağlarının en yüksek zirvelerini izliyoruz. Daha sonra Sal Yaylasından harika bir patika ile Pokut Yaylasına yarım saatlik bir yürüyüş yapacağız. Pokut'ta fotoğraf molalarımız sonrasında yaylayı çevreleyen orman içerisinde bir yürüyüş yapacağız. Buradan ayrılıp tarihi Hemşin konaklarını görebileceğimiz Yolkıyı veya Ortan köylerine kısa bir ziyarette bulunacağız. Gün bitiminde aracımıza binip otelmize ulaşacağız.

4.Gün Çarşamba MENÇUNA ŞELALESİ - ÇİFTE KÖPRÜ - ATATEPE - ŞAVŞAT
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp bölgeye veda ediyoruz. Rotamızı biraz daha doğu'ya doğru çevirip Artvin topraklarına adım atacağız. İlk durağımız Arhavi'de yer alan ve Arılı Dağları’ndan doğan ufak derelerin birleşmesiyle oluşan Mençuna Şelalesi olacak. Şelale izlenimlerinin ardından yine Mençuna'da yer alan ve yaklaşık 700 yıllık bir tarihe sahip Çifte Köprü'yü ziyaret edip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Bölgedeki gezilerimizi tamamlayıp Türkiye'nin en büyük Atatürk heykelinin de bulunduğu Artvin Atatepe'ye doğru yol alıyoruz. Muhteşem görüntüsüyle hayran olacağımız bölgede yapacağımız gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası bu gece konaklayacağımız Şavşat'a doğru hareket edip tamamen doğa içinde yer alan tesisimize ulaşıp odalarımıza yerleşiyoruz.

5.Gün Perşembe ŞAVŞAT KARAGÖL - TİBETİ - MISIRLI KÖYÜ - PAPART VADİSİ - MAÇAHEL
Harikalar coğrafyasında güne başlıyoruz. Bugün Şavşat'a dair bir çok yer göreceğiz. Önce Şavşat manzaraları izleyeceğimiz Yavuz Köy seyir terasına gidiyoruz. Buradan Kocabey Köyü üzerinden Şavşat Karagöl’e uğrayacağız. Borçka Karagöl ile birlikte bölgedeki iki "Karagöl"den biri olan Şavşat Karagöl gezimizin ardından Cevizli Köyü'nde yer alan ve 900'lü yıllarda inşa edilen Tibeti Kilisesini görüp rotamızı Mısırlı Köyü'ne çevireceğiz. Burada alacağımız yöresel öğle yemeğinin ardından bölgenin önemli vadilerinden olan Papart Vadisi'nde Papart Ormanı içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Günü bitirirken bizi bekleyen aracımıza binerek Maçahel vadisine doğru yol alıp konaklayacağımız tesise ulaşacağız.

6.Gün Cuma MAÇAHEL VADİSİ - MARAL KÖYÜ ve ŞELALESİ - CAMİLİ KÖYÜ - MAÇAHEL

Bugünkü ilk gezi yerimiz Maçahel Vadisinde yer alan Maral Köyü ve Maral Şelalesi olacak. Şelaleye ulaşmak için Maral köyünden itibaren yaklaşık 1 saatlik bir yürüyüş yapacağız. Şelaleye ulaştıktan sonra vereceğimiz molada isteyenler yüzebilecek, yüzmeyenler de harika süt mısırın tadına bakabilir :) Maral'dan ayrılıp Camili Köyüne ulaşarak bölgedeki tarihi ahşap camileri geziyoruz. Camilerin mimarisine hayran kalacaksınız. Gün bitimine doğru yapacağımız çevre gezilerinin ardından tesisimize geri dönüyoruz.

7.Gün Cumartesi BORÇKA KARAGÖL - FINDIKLI - ÇAĞLAYAN VADİSİ -  RİZE - ÇAYELİ - TRABZON

Kahvaltı sonrası Maçahel'den ayrılıp Borçka'ya uzanarak bu sefer Borçka Karagöl’e çıkıyoruz. Bir gün önce belirttiğimiz gibi Artvin’de iki bilindik Karagöl var. Burası Klaskur vadisinde bulunan en beğenilen yerlerden biri. Böylelikle her iki Karagöl'ü de görmüş olacağız. Muhteşem Karagöl manzarası eşliğinde göl etrafında bir yürüyüş yaptıktan sonra sahil yolunu takip ederek Fındıklı ilçesine doğru yola çıkıyoruz. Çağlayan Köyü'nde yer alan Laz kırsal mimarili tarihi evleri gezip köy izlenimleri ediniyoruz. Güzel bir bahçede çay molasının ardından Fındıklı merkezde harika doğal aromalı bir dondurma tadıyoruz. Sonrasında yola devam edip eğer açıksa Rize'de Çay Fabrikası gezeceğiz. Ardından Rize merkezde kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Muhteşem kurufasülye menülü yemek menümüzü Çayeli'nde yedikten sonra zaman durumuna göre rehberimizin sürpriz bir programıyla karşılaşabiliriz ;) Gün bitiminde dönüş yolcuğuna başlayarak Trabzon'a doğru hareket edeceğiz.

 

Konaklamalar
İlk 3 gece Çamlıhemşin Butik Otel (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Şavşat Yeşilvadi Tesisleri..vb (Banyo-tuvaletli odalar)
2 Gece Maçahelhan Pansiyon (Banyo-tuvaletli odalar)

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Trabzon'da başlayıp Trabzon'da biten bütün ara transferler,  

 • 6 Gece Konaklama

 • 6 Kahvaltı,

 • 6 Akşam yemeği,

 • Bölgesel mihmandarlık ve rehberlik hizmeti,

 • Seyahat Sigortası,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Şehirler arası ulaşım bedeli,

 • Öğlen yemekleri,

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

 • Bahşişler.

 

Önemli;

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turlarımız butik tur formatından ötürü az katılımcı ile gerçekleştiği için, en erken yapılan ödeme sırasına göre kayıtlar kesinleştirilir. Elinizi çabuk tutmakta fayda var :)
*Kayıt aşamasında tur bedelinin %30'u kaparo olarak alınır. Tura 30 gün kala kalan ödemeler tahsil edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını tura 10 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*3 yaşına kadar olan çocuk katılımlarında araçta yer tahsisi yapılmaz. Koltuk talep edilmesi durumunda tur bedelinin %20'si tutarında ücret talep edilir. 
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Rezervasyon iptallerinde;
-Turdan 30 gün öncesine kadar ücretin tamamı iade edilir.
-15 günden fazla süre kala yaşanan iptallerde konaklama ön ödemeleri, sigorta, hizmet bedeli, vergi vb. tutarlar düşüldükten sonra kalan tutarın %75'i iade edilir.
-Turun başlamasına 10 gün kala yaşanan iptallerde ise iade yapılmaz
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

 

Grupla buluşma saatlerimiz;
Pazar sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cumartesi akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz. Dönüşünüzü Rize Havaalanından yapmak isterseniz saat 16.00 ve sonrası uçuşları değerlendirebilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Cuma yola çıkış; ve dönüş için Cumartesi akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

 

Gerekli Malzemeler
Hazırlıkla ilgili aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) 
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)

Önemli Hatırlatmalar
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 

 

29.750₺

7
gün

Havale/Eft

Single Farkı:............. ₺

Çocuk Fiyatı (06-12 yaş): ............. ₺ (Havale/Eft)

* 2 yetişkin yanında geçerlidir.

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır. 

Grupla Buluşma 

 • Trabzon Havaalanı 09.30

 • Trabzon Otogar 10.00

!
Widget Didn’t Load
Check your internet and refresh this page.
If that doesn’t work, contact us.
bottom of page