top of page

Butik Güneydoğu Turu

(5 Gece 6 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN HASANKEYF - ANITLI (HAH) KÖYÜ - MİDYAT - MARDİN

İstanbul'da Sabiha Gökçen Havaalanı'na transfer aracımızla transfer

05.30 - İncirli E5 Dilek Pastanesi Önü

05.50 - Mecidiyeköy Meydan Mado Önü

06.10 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı

06.20 - Yenisahra E-5 Havaş durağı

06.30 - Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı

06.40 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

07.00 - Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Pegasus Kontuarları önü

Belirtilen saatte ve hareket noktalarında transfer aracımızla buluşuyor ve Butik Güneydoğu Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Batman'a uçuyoruz. 08:15 kalkış / 10:05 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra ilk gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durak Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra yola devam ederek Süryanilerce kutsal sayılan ve ''Meryem Ana adına yapılan ilk kiliseyi barındıran'' Hah (Anıtlı) köyünü geziyoruz. Bu gezi sonrası Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda dizi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında  serbest öğle yemeği molası verdikten sonra Midyat'ın 20 km. dışındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını geziyoruz. Dönüşte sizleri Midyat çarşısında serbest zaman veriyoruz. Dilerseniz gümüş telkari el sanatının güzel örneklerinden alışveriş yapabilirsiniz.

Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde set menü şeklinde.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

2.GÜN MARDİN - HARRAN

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezi esnasında Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar, Mardin PTT Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları görecek tarihi Mardin sokaklarını arşınlayacağız. Sonrasında Mardin lezzetlerini tadabileceğimiz serbest öğle yemeği molasının ardından dizilerden, kliplerden hatırlayacağınız etkiliyici yapı, Kasımiye Medresesi'ni gezerek Mardin programımızı tamamlıyoruz. Ardından Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Urfa'ya varmadan önce Harran'da mola veriyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri, şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'daki otelimize yerleşme. Urfa'da Akşam yemeği hariç olup gönlünüze göre tercihte bulunabilirsiniz.

Arzu eden konuklarımız, konuk evlerinde düzenlenen “Sıra Gecesi” programlarına katılabilir. (ekstra)

Konaklama: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

3.GÜN GÖBEKLİTEPE - ŞANLIURFA - ADIYAMAN - NEMRUT DAĞI MİLLİ PARKI

Kahvaltı sonrası hareketle gün içindeki ilk gezi noktamız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Urfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programını gerçekleştirdikten sonra serbest öğle yemeği molası vererek Adıyaman'a doğru yola çıkıyoruz. Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia'yı görerek 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Burada etkileyici heykelleri gördükten sonra güneşi batırarak Adıyaman'daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde set menü.

Konaklama: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

4. GÜN ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - GAZİANTEP

Otelimizde alınan kahvaltının ardından yola çıkıyoruz.  İlk durağımız Atatürk Barajı. Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan baraj hakkında bilgi alıp sonrasında Siyah Gülü, Birecik Baraj Gölünün suları altında kalan köyleri ile ünlenen Halfeti'ye ulaşarak burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat sürecek olan tekne turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, tarihi mağara evleri ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra nehir kıyısında öğle yemeği molası verip Birecik üzerinden Gaziantep’e geçiş yapıyoruz. Gaziantep'e varışta panoramik şehir turu ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde set menü.

Konaklama: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

5.GÜN GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız yöresel bir lezzet olan Katmerin en lezzetlilerinden birini tadabileceğimiz pastane. Dileyen misafirlerimiz burada katmer yiyebilirler. Sonraki durağımız Mozaik Müzesi. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra  öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından Antakya'ya hareket ve akşam üzeri Antakya'ya vararak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde set menü

Konaklama: ANTAKYA GRAND BOĞAZİÇİ HOTEL (4*)

 

6.GÜN ANTAKYA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk olarak Harbiye Şelalelerini görerek güne başlıyoruz. Sonrasında hoşgörü şehri Antakya'nın Camii, Sinagog, Kilise iç içe olan sokaklarını rehberimiz eşliğinde gezip Antakya Mozaik Müzesine geçiyoruz. Birbirinden güzel eserlerin sergilendiği bu müzeyi detaylıca gezdikten sonra Hatay lezzetlerini tatmak üzere serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Hristiyanlık tarihi açısından büyük öneme sahip olan St. Pier Kilisesi'ni görerek Antakya çarşısında köz ateşte aheste aheste pişirilen eşsiz lezzetteki künefeden yemek üzere rehberimizi takip ediyoruz. Sonrasında şehir merkezinde alışveriş için serbest zaman verdikten sonra buluşarak Hatay Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları 18.30 uçuşuyla İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul'a varışta havaalanında bizi bekleyen transfer aracımızla alınan duraklara servis imkanımız olacaktır.

(Kartal Köprüsü-Bostancı Köprüsü-Yenisahra-Kadıköy Evlendirme-Mecidiyeköy-İncirli)

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

Not: Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR HAKKINDA

Bölgedeki ulaşımlar klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.
17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus


KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır. 
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

 

TARİFELİ UÇUŞ UYGUNLUKLARINA GÖRE DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILIM SEÇENEKLERİ;

 

ANKARA'DAN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;

Gelişte bir gün önce Türk Havayolları Ankara-Batman uçuşu ile geliş (15:15 kalkış / 16:45 varış)

Dönüşte Pegasus İstanbul aktarmalı Hatay-Ankara uçuşu ile dönüş (18:30 kalkış / 23:25 varış)

Ekstra: Gelişte 1 gece Batman'da konaklama

Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 

 

İZMİR'DEN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;

Gelişte bir gün önce Pegasus İzmir-Batman uçuşu ile geliş (18:00 kalkış / 20:00 varış)

Dönüşte Sun Express Hatay-İzmir uçuşu ile dönüş (18:10 kalkış / 19:50 varış)

Ekstra: Gelişte 1 gece Batman'da konaklama

Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 

 

HATIRLATMALAR

 

1) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
2) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
3) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
4) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkânı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
5) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Batman uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Antakya-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Gidiş ve dönüşte İstanbul'da toplu havaalanı transferi (belirtilen duraklardan)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • 1 gece Mardin'de 5* Ramada Plaza by Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa'da 5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece Adıyaman'da 4* Bozdağan yada Grand Isias hotelde konaklama

 • 1 gece Gaziantep'de 4* Dedeman Park Hotel'de konaklama

 • 1 gece Antakya'da 4* Grand Boğaziçi Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otellerde 5 sabah kahvaltısı

 • Konaklanan otellerde 4 akşam yemeği

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşım ücreti

 • Halfeti tekne turu

 • TÜRSAB Zorunlu Seyahat ve Sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Urfa'daki akşam yemeği

 • Sıra Gecesi

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

BU TURUN FARKI

* Turumuz en az 10 en fazla 25 kişilik gruplarla yapılmaktadır. Butik tur konseptinde az kişiyle gezme keyfi ve ayrıcalığı yaşarsınız. 

* Koştur koştur değil, kıvamında yoğunlukta ve doyurucu bir program sunuyoruz. 

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde 3-4 şehir gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve 40-50 kişilik kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Ayrıca standart otellerden ziyade 4-5 yıldız standardında otellerle çalışıyoruz. Turlarımız en ucuz değildir ancak içerik kalitesi konusunda iddialıyız. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 45-50 kişilik bir tura göre, sayıya göre iki-üç kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek bu geziyi gerçekleştirme imkanı vermektedir. Az kişi = gidilen yerlerde daha hızlı hareket, daha kolay toplanma, daha kısa süreli yemek molaları, daha doya doya gezebilme imkanı.

* Turumuzda 4-5 yıldızlı konforlu otellerde konaklama sağlıyoruz. Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Tüm otellerde rezervasyonumuz yılın başında yapılmış olup rezervasyonlarımızı son dakikaya bırakmıyoruz.

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş bölge uzmanı rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz.

HATIRLATMALAR
İstanbul'da havaalanı transferi esnasında belirtilen hareket saatinde belirtilen durakta olmak misafir sorumluluğundadır. Aksi takdirde misafirimiz havaalanına kendi imkanlarıyla ulaşmak durumundadır.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

3.799 ₺

6
gün

Havale/Eft

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.  04.10.2021

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: Uçak Bileti Hariç katılım halinde 700 TL düşülür
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page