top of page

Butik Doğu Anadolu Turu

(6 Gece 7 Gün)
PROGRAM

1.GÜN ELAZIĞ-HARPUT-MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI-OVACIK-TUNCELİ

İstanbul'da Sabiha Gökçen Havaalanı'na transfer aracımızla transfer

03.45 – E-5 Cennet Koru Florya önü 

04.05 - İncirli E-5 Alfemo önü

04.25 - Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya önü

04.45 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Yanı

04.55 - Yenisahra E-5 Havaş durağı

05.10 - Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı

05.20 - Kartal Köprüsü Otobüs Durağı

05.45 - Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Pegasus Kontuarları önü

Belirtilen saatte ve hareket noktalarında transfer aracımızla buluşuyor ve Butik Doğu Anadolu Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Elazığ seferi. 06:55 kalkış / 08:40 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Elazığ Havaalanında karşılıyor ve ilk olarak Harput'a hareket ederek Harput'u geziyoruz. Harput Kalesi, Ulu Cami ve Kurşunlu Camii içeren gezinin ardından feribot ile Tunceli'ye geçiyoruz. Feribot yolculuğu sırasında panoramik olarak Pertek Kalesi’ni de görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından Doğu Anadolu Bölgesi’nin Tunceli sınırları içerisinde yer alan, 1971 yılında milli park ilan edilmiş Munzur Vadisi Milli Parkı güzergahı üzerinde kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından  Ovacık’a hareket ediyoruz. Munzur dağlarının güneyindeki ilçe olan Ovacık’ta ilçe hakkında bilgiler alıyor ve yöresel ürünler için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Tunceli'ye hareket ediyoruz. Tunceli'de bulunan otelimize yerleşme ve anlaşmalı restoranda set menü akşam yemeği.

Konaklama: Tunceli Grand Şaroğlu Hotel veya Royal Demir Hotel 

 

2.GÜN TUNCELİ - ONAR KÖYÜ - YEŞİLYURT KÖYÜ - KEMALİYE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Tunceli merkezini geziyoruz ve ardından Tunceli Cem Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Pertek İskelesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Feribot ile Keban Barajı gölü üzerinden Elazığ’a geçiyoruz. Öğle yemeği molasının ardından Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ ni geziyoruz. Sonrasında Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyor ve Kemaliye’ ye hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve ardından set menü akşam yemeği.

Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel

 

3.GÜN KEMALİYE - SIRAPINAR KÖYÜ - APÇAĞA KÖYÜ - TA TU TA EKOLOJİK ÇİFTLİK - MANİLİ YOL

Hemen her konuda türküsü bulunan eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır.

Kahvaltı sonrası Anadolu’daki Türk konut türlerinin gerçek bir temsilcisi kabul edilen evlerin bulunduğu Sırakonak Köyü’nden yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası eşliğinde yürüyerek Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Öğle yemeği için “Ta Tu Ta” (Tarım, Turizm, Takas) Projesi üyesi olan ekolojik tarım çiftliklerinden birine gidiyoruz. “Ta Tu Ta”, Buğday Derneği tarafından yürütülen “Ekolojik Çiftliklerde Tarım Turizmi ve Gönüllü Bilgi, Tecrübe Takası” projesinin kısa adı. Türkiye’nin farklı bölgelerinde yer alan bu çiftliklerde isterseniz gidip gönüllü olarak çalışabiliyorsunuz. Çalışma karşılığında gönüllünün konaklama ve yemek ihtiyaçları çiftlik tarafından karşılanıyor. Ya da ben çalışamam ama oradaki hayatı görmek istiyorum diyorsunuz ve ücretli olarak konaklıyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Daha sonra programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.

Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel

 

4.GÜN KARANLIK KANYON - TAŞ YOL - OCAK KÖYÜ - BİNGÖL

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk olarak Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’ da tekne gezisi yapıyoruz (isteğe bağlı katılım-ekstra .........TL)

Sonrasında yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yolllarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” u görüyoruz. Öğle yemeği ardından Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Ocak Köyü’ ne hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni gezebilirler. Ardından Bingöl'e hareket ediyoruz. Şehir turu ardından konaklayacağımız otele yerleşme ve akşam yemeği

Konaklama: Grand Berti Hotel

 

5.GÜN MUŞ - AHLAT - NEMRUT DAĞI KRATER GÖLÜ - AKDAMAR ADASI - VAN

Kahvaltı sonrası hareketle Türkiye'nin en büyük ovalarından biri olan Muş Ovasından geçerek Ahlat'a geçiyoruz.  Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından dileyen misafirlerimizle bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. (Ekstra kişibaşı ...........TL) Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Van'ın simgelerinden Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. (Ekstra kişibaşı 60 TL) Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde

Konaklama: Van Rönesans Life Hotel

 

6.GÜN VAN - ÇAVUŞTEPE 

Sabah kahvaltısı sonrası Van şehir merkezi gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında serbest öğle yemeği molasının ardından yaklaşık yarım saat sürecek olan yolculuğumuz bizi Urartuların önemli merkezlerinden birisi olan Çavuştepe’ye ulaştıracak. Çavuştepe; içerisinde sarnıçlar, depo odaları ve krali yapıları barındıran Çavuştepe Kalesi Türk kazıları ile ortaya çıkmıştır. Kale, önceden gördüğümüz başkent Tuşpa Kalesi’nden daha önce yapılmıştır ve döneminde Urartu Kralı Sarduri’ye ithafen ‘’Sardurihinili – Sarduri Şehri’’ olarak adlandırılmaktadır.

Günün sonunda Van’ın geleneksel değerlerinde savat atölyesini ziyaret ediyoruz.  Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.
Konaklama: Van Rönesans Life Hotel

 

7.GÜN MURADİYE ŞELALESİ - DOĞUBAYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI - METEOR ÇUKURU - IĞDIR

Kahvaltı sonrası Van'dan ayrılarak Doğubayazıt'a doğru yola çıkıyorız. Bend-i Mahi Çayı üzerinde yer alan Muradiye Şelalesi'nde fotoğraf molası vererek Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. Burada Doğu Anadolu'nun simgelerinden, etkileyici İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesini gezeceğiz. İshakpaşa Sarayı, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır.

Doğubeyazıt'ta öğle yemeği molasının ardından dünyanın 2. büyük meteor çukurunu göreceğiz. Meteor Çukuru; Doğubayazıt’ ın 35 km doğusunda, İran sınırına 2 km uzaklıkta, Gürbulak Sınır Kapısı ile Sarı Çavuş (Gülveren) Köyü arasındadır. Alaska’da ki Meteor Çukuru’ndan sonra dünyanın en geniş gök taşı çukurudur. Meteor Çukuru 1913 yılında düşen bir göktaşı sonucunda oluşmuştur. Genişliği 35m, derinliği 60m’dir. Toprağa gömülü bulunan gök taşının üzeri bir toprak tabakasıyla örtülüdür.

Programımızı tamamladıktan sonra Iğdır Havaalanına geçiyoruz. 16:20 itibarıyla misafirlerimizi Iğdır Havaalanına bırakarak uğurluyoruz. Dönüş 17:20 kalkışlı Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na. 19:45 İstanbul'a varış.

İstanbul'a varışta havaalanında bizi bekleyen transfer aracımızla alınan duraklara servis imkanımız olacaktır.

(Kartal Köprüsü-Bostancı Köprüsü-Yenisahra-Kadıköy Evlendirme-Mecidiyeköy-İncirli-Cennet Mah)

  

Not: İstanbul'da havaalanı transferi esnasında belirtilen hareket saatinde belirtilen durakta olmak misafir sorumluluğundadır. Aksi takdirde misafirimiz havaalanına kendi imkanlarıyla ulaşmak durumundadır.

 

Not: Programdaki yerlerin gezi sıralaması şartlara göre rehber tarafından tekrar düzenlenebilir.

 

Not: Dönüşte Iğdır-İstanbul Sabiha Gökçen tarifeli seferinin olmaması halinde yine Pegasus Havayollarının 20:15 kalkışlı Van-İstanbul Sabiha Gökçen seferi ile dönüş sağlanacaktır. (Iğdır - Van Havaalanı arası üç saattir)

 

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş

PEGASUS HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Elazığ Havaalanı 06:55 kalkış - 08:40 varış

 

Dönüş 

PEGASUS HAVA YOLLARI  Iğdır - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 17:20 kalkış - 19:40 varış

 

Rehber grubu Elazığ Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan .GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.:Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen-Elazığ uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Pegasus  Hava Yolları ile Iğdır-İstanbul Sabiha Gökçen H. uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Tunceli Grand Şaroğlu Hotel veya Royal Demir Hotel'de konaklama

 • 2 gece Kemaliye Bozkurt Hotel veya Eğin Hotel'de konaklama

 • 1 gece Bitlis Grand Berti Hotel'de konaklama

 • 2 gece Van Rönesans Life Hotel'de konaklama

 • Van Kahvaltıcısında kahvaltı

 • Konaklanan otellerde 5 sabah kahvaltısı

 • Set menü 6 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Feribot geçiş ücretleri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Gidiş ve dönüşte İstanbul'da toplu havaalanı transferi (belirtilen duraklardan)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti

 • Uçakta online check in koltuk seçimi ücreti

 • Nemrut Krater Gölü minibüs ücreti (75 TL)

 • Akdamar Adası tekne ücreti (60 TL)

 • Karanlık Kanyonda tekne turu (75 TL)

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup 12 ile 25 kişi arasında katılımcı ile yapılmaktadır.

 

TUR İÇERİĞİ HAKKINDA
Turumuz doğa ve kültür turudur. Doğunun dört güzel şehrindeki kültürel değerleri ve doğal güzellikleri gezeceksiniz.
Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.
Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir.
 

 ₺

Havale/Eft

7
gün

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
​**Uçak Bileti Hariç katılım halinde .......... TL düşülür)
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page