top of page

KAÇKAR ZİRVE VE TRANS KAÇKAR

(5 Gece 6 Gün) 04-09 Ağustos 2024 

TRANS KAÇKAR TURU
Unutulmaz Bir Zirve Deneyimi
Kaçkar Dağı 3937 metre yüksekliğiyle ülkemizin dördüncü yüksek dağıdır. Kaçkar Dağı ve silsilesi, sahip olduğu doğal ve kültürel değerlerle dünyanın korunması gereken en önemli 200 ekolojik bölgesinden biri ilan edilmiştir.

Türkiye'de aktüel buzul aşındırmasının görüldüğü ender yerlerden biri olan Kaçkar Dağı ve çevresi, fauna açısından da oldukça zengindir. Özellikle dünyanın en önemli yırtıcı kuş göç yolunun bu bölgeden geçmesi, bölgeyi adeta bir yırtıcı kuş cennetine dönüştürmüştür. Bölge flora açısından 2500 bitki çeşidini barındırmaktadır. Bunlardan 300 çeşidinin sadece Türkiye'de 160 çeşidinin de sadece Kaçkar Dağları'nda yetiştiği tespit edilmiştir. Ayrıca literatürde Türkiye'nin tek ılıman kuşak yağmur ve sis ormanları (boreal) olarak tanımlanan, Doğu Karadeniz'in Doğal Yaşlı Ormanları, biyolojik çeşitlilik bakımından eşsiz doğal zenginlikler sunmaktadır. 


Ölmeden önce yapılması gereken yüz şeyi say deseler Trans Kaçkar Zirve programı bu listenin ilk onuna girer mutlaka.. Zirve turumuzda Kaçkarların en bakir patikalarından bulutların arasına ulaşmış olacak; ayrıca Kaçkar rotasındaki vadiler, buzul gölleri, dereler, şelaleler, çiçekler ve zirvelerin bütünlüğü ile unutulmaz bir dağ deneyimi yaşayacaksın :)

3937 metre hemen gözünüzü korkutmasın, herhangi bir sağlık sorunu olmayan herkesin katılıp rahatlıkla başarabileceği çok özel bir zirve programından bahsediyoruz :) Ağırlıklı olarak yıl boyunca pasif ofis yaşamında olan, yani profesyonel 'dağcı' olmayan katılımcılarla birlikte bu deneyimi yıllardır yaşıyoruz. Senin de bize katılıp bu deneyimi yaşaman için illa 'dağcı' olman gerekmiyor :)

 
PROGRAM:

1.Gün PAZAR RİZE - FIRTINA VADİSİ - ÇAT VADİSİ - KAVRON 

Rize Havaalanında grubu karşılıyoruz. Fırtına vadisi manzaraları eşliğinde Çat vadisi ve Konaklar bölgesini kapsayan keyifli bir geziyle Karadeniz'in havasını solumaya başlıyoruz. Sonrasında vaktimiz kalırsa Tar Deresi ve Bulut şelalesine kısa bir yürüyüş yapabiliriz. Gün bitiminde Kavron yaylasına çıkıp pansiyonumuza yerleşiyoruz..

 

2.Gün PAZARTESİ KAVRON - CENGOVİT GÖLLERİ - NALETLEME GEÇİDİ - OLGUNLAR

Erkenden yürüyüşe başlıyoruz. Kaçkar dağı geçiş yürüyüşü, yani Trans Kaçkar yürüyüşü Kavron yaylasından başlayacak. Önce 2 saatlik bir yürüyüş ile Cengovit göllerine ulaşacağız. Buradan Karadeniz gölü eteğinden Naletleme geçidine çıkmış olacağız. 3200m yükseklikteki geçidi aşıp Laz Poğarında bir öğle kumanya molası vereceğiz. Bundan sonrası artık iniş şeklinde olacak. Dobaye Yaylası üzerinden Meretet (Olgunlar) köyüne ulaşacağız. Ortalama 8 saatlik bir yürüyüş ile transı bitirmiş olacağız. Gün bitiminde Olgunlar’da pansiyonda dinlenmeye çekiliyoruz.


3.Gün SALI OLGUNLAR - NASTAF YAYLASI - DİLBERDÜZÜ YÜRÜYÜŞÜ - KAMP

Nispeten rahat, tırmanış öncesi antrenman niteliğinde bir gün olacak. Meretet (Olgunlar) Köyünde direkt pansiyonumuzdan saat 10.00 dolaylarında yürüyüşümüz başlayacak. Köy sınırından başlayan yürüyüş, rahat bir parkur ve yavaşça yükselen harika Alpin manzaralar içeren bir şekilde gerçekleşecek. Parkurda Nastaf Yaylasını geçtikten 4 saat sonra Dilberdüzü kamp alanına ulaşacağız. Öğle pikniğini kamp alanımızda alacağız. Hazır olan kampımıza yerleşip ertesi güne güç topluyoruz. Akşam yemeğinde zirve ile ilgili bilgilendirme ve ertesi günün planını detaylıca görüşeceğiz. Erkenden uyuyup dinlenmeye geçeceğiz. 

 

4.Gün ÇARŞAMBA DENİZ GÖLÜ - KAÇKAR ZİRVE YÜRÜYÜŞÜ - KAMP

Kaçkar güney tırmanışı için sabah saat 06.00’da yola çıkıyoruz. Bir saat sonra Deniz Gölüne varmış olacağız. Göl ülkenin en yüksek buzul gölüdür. Sadece bu Deniz Gölü manzarasını izlemek için bile bu bölgeye gitmeye değer. Gölde kısa bir mola vereceğiz. Ardından “eşik” dediğimiz yere ulaşacağız. Bu noktadan sonra zemin çarşak ve parçalı kaya şeklinde olacak. Buradan isteyenler ile ortalama 4 saatlik Kaçkar tırmanışına devam edip 3937M Kaçkar zirvesine ulaşıyoruz. Öğle yemeğini zirve molasında kumanyalarımız ile yapıyoruz. Tekrar aynı rotadan dönüşe geçiyoruz. Dönüş yürüyüşü en dikkatli olacağımız zamanlar. Kısa molalar ile gücümüzü toplayıp vakitlice kampa geri dönüyoruz. Toplam 12 saat yürüyüş hedefliyoruz.

5.Gün PERŞEMBE NASTAF YAYLASI - OLGUNLAR KÖYÜ - YUSUFELİ - FIRTINA VADİSİ

E Zirve yaptık, artık dönüş zamanı :) Bugün günümüz biraz da dinlenme günü niteliğinde geçecek. Sabah güzel kahvaltımız sonrası Dilberdüzü'nde ki kamptan ayrılıp Olgunlar köyüne rahat ve yavaş bir yürüyüş ile 3 saate ineceğiz. Öğle yemeğinde köyde aperatif bir atıştırma alacağız. Aracımıza binerek Yusufeli İlçesi üzerinden bir yolculuğumuz olacak. Önce Barhal Kilisesini gezeceğiz. Ardından Yusufeli ilçesi ve yeni barajları görerek Artvin Merkeze ulaşacağız. Buradan yola koyulup Fırtına Vadisine ulaşıp tesisimize yerleşiyoruz. 

 

6.Gün CUMA ÇEVRE GEZİSİ - ÇAĞLAYAN VADİSİ - RİZE DÖNÜŞ 

Trans Kaçkar turumuzun son günü. Günü ve geziyi çeşitli çevre gezileri yaparak sonlandırıyoruz. Alternatiflerimiz Fırtına Vadisinde Rafting, Çay fabrikası gezisi, çeşitli alışveriş ve çevre gezileri şeklinde oluyor. Zaman durumumuza göre Çağlayan Vadisinde yapacağımız gezilerimiz sonrasında Trans Kaçkar programını bitirip sizleri havaalanından yolcu ediyoruz.

 

Hareket Saatleri:

 • Rize Havaalanı 09.30

 • Rize Otogar 10.00

Trabzon Havalimanı Katılım
Ulaşımlarını Trabzon'dan yapacak misafirlerimizin sabah erken saatte Trabzon'a inerek gün ortasında Fırtına Vadisine doğru ulaşımlarını sağlamaları gerekmektedir. Konuyla ilgili ofisimizle iletişime geçilmesi durumunda sizlere yardımcı olunacaktır

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Rize'de olacak şekilde turdan 1 gün önce yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Rize hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

Konaklamalar
Turumuz 2 gece kamp 3 gece tesis konaklamalıdır. Kamp konaklamaları her türlü konfor düşünülerek yapılır
Tüm kamp malzemeleri (Yemek çadırı, masa, sandalye, mutfak ekipmanı, kişisel yemek ekipmanı) tarafımızdan karşılanır.

Tesisler;
1 Gece Kavron veya Çaymakçur
1 Gece Olgunlar Pansiyon
2 Gece Kamp
1 Gece Fırtına Vadisi Pansiyon

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Rize'den başlayıp Rize'de bitecek olan bütün ara transferler,

 • 3 gece otel ve pansiyon konaklaması

 • 2 gece kamp konaklaması,

 • Tüm kamp malzemeleri, çadır-uyku tulumu-mat..vb

 • 5 kahvaltı, 3 Öğle kumanyası, 5 akşam yemeği,

 • Ören yeri, ve Milli park giriş ücretleri

 • Seyahat Sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Şehirler arası ulaşım bedeli. (İstanbul(vb)-Rize/ Rize-İstanbul(vb)

 • İlk gün ve son iki gün öğle yemekleri,

 • Bahşişler

 

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turlarımız butik tur formatından ötürü az katılımcı ile gerçekleştiği için, en erken yapılan ödeme sırasına göre kayıtlar kesinleştirilir. Elinizi çabuk tutmakta fayda var :)
*Kayıt aşamasında tur bedelinin %30'u kaparo olarak alınır. Tura 30 gün kala kalan ödemeler tahsil edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını tura 10 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*3 yaşına kadar olan çocuk katılımlarında araçta yer tahsisi yapılmaz. Koltuk talep edilmesi durumunda tur bedelinin %20'si tutarında ücret talep edilir. 
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Rezervasyon iptallerinde;
-Turdan 30 gün öncesine kadar ücretin tamamı iade edilir.
-15 günden fazla süre kala yaşanan iptallerde konaklama ön ödemeleri, sigorta, hizmet bedeli, vergi vb. tutarlar düşüldükten sonra kalan tutarın %75'i iade edilir.
-Turun başlamasına 10 gün kala yaşanan iptallerde ise iade yapılmaz
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Gerekli Malzemeler
Hazırlıkla ilgili ayrıntılı tüm bilgilere Çantamda Neler Var linkinden de ulaşabileceğiniz gibi aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır

Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
Spor ayakkabı (Kampta giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
Uyku Tulumu (En az -10 konfor derecesinde olan.)
Yağmurluk (Tercihen panço dediğimiz, geniş ve bol başımızdan geçirip gövdemizi kaplayan aparat)
Anorak (Gro-Tex ceket veya ince kat rüzgar geçirmez mont veya polar anorak )
Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
Çorap (Sentetik, teri üzerinde tutmayan, her gün için bir tane)
Tozluk (Tercihe bağlı Zirve günü ve yağmurda kullanılabilir)
Bere (Polar veya benzeri)
Matara (Yaklaşık bir litrelik ped yada özel matara)
Fener (Kampta ve çadırınızda kullanacağınız, az pil yakan, tercihen alın feneri)
Güneş gözlüğü (Tercihen UV- A ve B Filtreli)
Havlu (Küçük, erken kuruyan)
Güneş kremi (Yüksek koruma faktörlü )
Nemlendirici krem (Kuruma ve çatlamalara karşı dudak kremi)
Güneş şapkası (Geniş siperlikli, arkadan boynunuzu ve yüzünüzü kapatan)
İlkyardım (Sürekli kullandığınız ve özellikle ihtiyaç duyacağınız kişisel ilaçlar; Rehberlerde geniş kapsamlı ilk yardım çantası bulunmaktadır)

Önemli Hatırlatma-Lar :)
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 

21.000 ₺

6
gün

Havale/Eft

Single katılım: 24.000 ₺

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

bottom of page