top of page

Butik Hakkari-Van Turu

(4 Gece 5 Gün)
PROGRAM

1.GÜN / YÜKSEKOVA - ŞEMDİNLİ TAŞ KÖPRÜ - KAYME SARAYI

Butik Hakkari Van Turu için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Havaalanı - Hakkari seferi. 09:00 kalkış / 11:05 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Hakkari Havaalanında karşılıyor ve ardından aracımıza yerleşerek Şemdinli'ye hareket ediyoruz. Öğle yemeği molamızı mahalli bir lokantada verdikten sonra Şemdinli'de iki gezi noktamız olacak. İlk olarak 1898 yılında Şeyh Muhammed Sıddık tarafından yaptırılan ve 11 metre yüksekliği bulunan Şemdinli Taş Köprü'yü daha sonra da 1909 yılından kalma Kayme Sarayı'nı göreceğiz. Günümüze sarayın yalnızca kuzey ve batı duvarları iyi bir durumda iken doğu ve güney duvarları ise kısmen ayakta kalabilmiştir. Sarayın üst örtüsü tamamen yıkılmıştır. Sonrasında Yüksekova'ya geçiyoruz ve Yüksekova'yı gördükten sonra otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Yüksekova'da

Konaklama : Yüksekova Elit My Garden Hotel

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 1 saat

 

2.GÜN / BERÇELAN YAYLASI - SEYİTHAN BUZUL GÖLÜ - HAKKARİ 

Bugün programımızda Hakkari yakınlarındaki en güzel yaylalardan biri olan Berçelan Yaylası var. 3300 m. rakımlı Berçelan Yaylası, Hakkari çevresindeki diğer yaylalar gibi yöre halkının yazın hayvanlarını otlatmak ve ürünlerini değerlendirmek için göç ettikleri, geleneksel kara çadırları ile yaşadıkları bir yayladır. Özel bir floraya sahiptir. Buraya ulaşmak için köyden yapacağımız yürüyüş sonunda bizi güzel bir sürpriz bekliyor. Berçelan Yaylası’nın kuzeybatı yönündeki zirveye yakın bir çöküntüde oluşmuş bir buzul gölü var. Cilo Dağlarının zirveleri arasında eşsiz manzaraya sahip bu gölü ismi Seyithan Gölü. Masmavi rengi ve çevresinin görüntüsü ile etkileyici bu gölün isminin nerden geldiğini size orda anlatalım.

(Yaylada ve buzul gölüne yürüyüş rotasında ağustos turları dışındaki tarihlerde kar olacaktır, buna göre kıyafet ve ayakkabı bulundurmak gerekir. Yürüyüşte kolaylık açısından baton tavsiye olunur)

(öğle yemeği yaylada olacak olup kumanya alışverişi yapılacaktır)

Yürüyüşün ardından Zap Suyu'nun eşsiz manzarası eşliğinde Hakkari merkezine doğru yol alıyoruz. Muazzam manzaralar eşliğinde yapacağımız bu yolculuk esnasında Zap Suyu üzerinde Devrimci Gençlik Köprüsü'nde mola vereceğiz. 1969 yılında Deniz Gezmiş ve arkadaşları adına yaptırılan bu köprü, 1999 yılında bombalanarak yıkılmasının ardından Yazar Cezmi Ersöz'ün koordinasyonunda toplanan bağışlarla yeniden inşa edilmiştir. 70 metre uzunluğundaki asma köprü, 2010 yılının Ekim ayında çeşitli sanatçılar, aydınlar, Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen çok sayıda misafirin katılımıyla açılmıştır. Akşam üzeri Hakkari'ye vararak Hakkari'yi geziyoruz. Hakkari'de 18 yy.da bölge yöneticilerinden İzzetin oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılan çift katlı ve kanatlı, açık avlulu düz damlı medreseler grubuna giren Hakkari Meydan Medresesi'ni gezip panoramik olarak şehir turu yaptıktan sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. 

Konaklama ve akşam yemeği Hakkari'de.

Konaklama : Hakkari Hotel Sibar (3*)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 2,5-3 saat

(Hava sıcaklıgının da müsaitliği doğrultusunda turumuzun 2. gününde Seyithan Gölü ve Lis Gölü'nün serin sularında yüzme imkanımız olabilir. Ben soğuk suda yüzerim derseniz, yanınızda mayo, havlu ve terlik getirmeyi unutmayınız)

 

3.GÜN / CENNET CEHENNEM VADİSİ

Kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılarak bölgedeki bir başka doğa harikasına yol aluyoruz. Hakkari kent merkezine 45 km uzaklıkta, 3500 m. rakımda yer alan Cennet-Cehennem Vadisi büyüleyici bir görselliğe sahip. Vadinin yukarısında binlerce yıllık devasa buzullar bulunuyor. Biz vadiye kadar yürüyeceğiz. İki saatlik yürüyüşle ulaşılabilen vadi rengârenk çiçekleri ve çevresini saran karlı tepelerle dört mevsimin bir arada yaşandığı doğa harikası yerler arasında.

Gezi bitiminde Van'a doğru yol alacağız. Yaklaşık dört saat sürecek bu yolculuk esnasında, yöre halkının Mur Dağı dedikleri Mor Dağının eşsiz görüntüsü bir süre bize eşlik edecek. Akşam üzeri Van'a ulaşıyoruz ve konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Van'da.

Konaklama: Van Rönesans Life Hotel (4*)

(öğle yemeği kumanya şeklinde olacak olup kumanya alışverişi yapılacaktır)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 4,5 saat

 

4.GÜN / VAN - DOĞUBAYAZIT İSHAKPAŞA SARAYI

Kahvaltı sonrası erken hareketle Doğubayazıt'a hareket ediyoruz (180 km)

Burada, Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı'nı geziyoruz.

İshak Paşa Sarayı ya da İshak Paşa Külliyesi, Ağrı Dağı'nın yakınında, Doğubayazıt'ın 5 kilometre uzağında bulunan bey kalesidir. 116 odalı sarayda türbe, cami, surlar, iç ve dış avlular, divan ve harem salonları, koğuşlar bulunur. Yapımı 99 sene sürmüştür. Yazar ve bilim adamı Ahmed-i Hani bu sarayda katiplik yapmıştır. İshakpaşa programımızı tamamladıktan sonra Van'a dönüşe geçiyoruz. Öğle yemeği molamızı Muradiye Şelalesi kıyısındaki restoranda verdikten sonra öğleden sonra Van'a ulaşıyoruz ve Van'ı gezmeye başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni görüp tarihçesini dinledikten sonra dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. 

Günün sonunda Van’ın geleneksel değerlerinde savat atölyesini ziyaret ediyoruz.  Savat kara demektir. Gümüş, bakır, kurşun ve kükürtten elde edilen bir alaşım olan savat 400 derecenin üzerinde ısıtılıp çelik uçlarla işlenmektedir. Bu denenle ‘’kara’’ olarak adlandırılmaktadır. Savattan hediyelik ve kullanım eşyaları yapılmaktadır.

Gezilerin ardından otele dönüş ve akşam yemeği

Konaklama: Van Rönesans Life Hotel (4*)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 1,5 saat

 

5.GÜN / AKDAMAR ADASI - NEMRUT KRATER GÖLÜ 

Sabah kahvaltı ardından otelimizden ayrılarak Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. (ekstra-50 TL) Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından Tatvan'a geçerek öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından bizi bekleyen minibüsümüzle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. (ekstra-70 TL) Sonrasında programımızı tamamlayarak Van Havaalanına geçiyoruz. Misafirlerimizi 17:30 itibarıyla Van Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları 18:35 Van-İstanbul Havaalanı uçuşu ile. 20:55 İstanbul'a varış.

** Misafirlerimizi 17:30'da havaalanından uğurluyoruz. İki buçuk saat bekleme ile 20:15 kalkışlı Pegasus Havayolları Van- İstanbul Sabiha Gökçen uçuşu ile dönmeyi tercih ederseniz lütfen rezervasyon aşamasında belirtiniz (Hakkari'ye gelişte maalesef Sabiha Gökçen'den uçuş mevcut değil)

Gün İçerisinde Yürüyüş süresi : 1 saat

 

Not: Hava şartlarının uygun olmaması halinde ve izin durumuna bağlı olarak Cennet Cehennem Vadisi yerine Cilo Sat Gölleri programı yapılabilir. Türkiye'nin en yüksek ikinci zirvesinin yer aldığı Cilo Dağları'ndaki 4 bin 135 rakımlı "Uludoruk" un eteklerindeki buzullar, kar ve buz sularıyla oluşan şelaleler ve Sat Buzul Gölleri, eşsiz manzarasıyla doğaseverlerin hayran olduğu bir güzelliğe sahip.

Turumuz 20 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

 

İSTANBUL'DAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ  BİLGİLERİ

Gidiş

TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Havaalanı - Hakkari Havaalanı 09:05 kalkış - 11:10 varış

Dönüş 

TÜRK HAVA YOLLARI  Van - İstanbul Havaalanı 18:35 kalkış - 20:55 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

ANKARA'DAN KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ 

(Fiyat Farkını Sorunuz)

Gidiş

TÜRK HAVA YOLLARI Ankara Havaalanı - İstanbul Havaalanı 06:35 kalkış - 07:45 varış

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Hakkari Havaalanı 09:05 kalkış - 11:10 varış

Dönüş 

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Van - Ankara Havaalanı 18:25 kalkış - 20:05 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

İZMİR'DEN KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
(Fiyat Farkını Sorunuz)

Gidiş

TÜRK HAVA YOLLARI İzmir Havaalanı - İstanbul Havaalanı 06:40 kalkış - 07:50 varış

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Hakkari Havaalanı 09:05 kalkış - 11:10 varış

Dönüş 

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Van - Ankara Havaalanı 18:25 kalkış - 20:05 varış

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Ankara - İzmir 21:25 kalkış - 22:40 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Rehber grubu Hakkari Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

HATIRLATMA

Eğer uçak bileti hariç paket satın alacaksanız, lütfen bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Kendiniz uçak bileti alırsanız, pandemi nedeniyle olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir. Yukarıdaki uçuş alternatifleri tarife varlığı ve uçuş uygunluğuna bağlı olarak sunulabilecektir.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.:Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen bölgelerin yerine koşulların uygun olduğu başka bir yer eklenebilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanı-Hakkari uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Van-İstanbul Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • Hakkari'de iki gün yerel mihmandar hizmeti

 • 1 gece 3* Hakkari Sibar Hotel'de konaklama

 • 1 gece Yüksekova Elite My Garden Hotel'de konaklama

 • 2 gece 4* Van Rönesans Life Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otellerde 4 sabah kahvaltısı

 • Set menü 4 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri 

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Özel izinlerin alınması

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Nemrut Krater Gölü ekstra minübüs ücreti (70 TL)

 • Akdamar Adası tekne ücreti (50 TL)

 • 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti

 • Uçakta online check in koltuk seçimi ücreti

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup 12 ile 20 kişi arasında katılımcı ile yapılmaktadır.

 

TUR İÇERİĞİ HAKKINDA

Turumuz doğa ve kültür turudur. 

Bu turda çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz, yöre kültürü ve coğrafyası hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Folklorü, müziği, mutfağı ve yaşam tarzı hakkında deneyim edinebilirsiniz.

Bu turumuz iyi organize edilmiş kültür ve trekking gezisi isteyen doğa ve tarih severler için idealdir. 

Turumuzun Hakkari kısmında yürüyüş içeriği vardır. 3500 metreye kadar rakıma çıkılacaktır. 
Yüksek rakımdaki yayla ve vadilerde kar olma ihtimali yüksek olacaktır. Kara ve soğuğa uygun kıyafet bulundurmanız, yürüyüş ayakkabısı giymeniz gerekmektedir. Ayrıca batonunuz varsa yanınızda bulundurunuz.
Turun Hakkari kısmında Ford Transit model standart minibüslerle (yayla ve vadilere ulaşabilen araçlar), Van kısmı ise Mercedes Sprinter - Volkswagen Crafter turistik minibüslerle ulaşım sağlanır.

TUR HAKKINDA

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha fazla yer gezdiren, gün içerisinde çokça yer gösteren programlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir ancak bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 12 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız.

YANINIZDA GETİRMENİZ GEREKENLER

:: Yürüyüş botu (sert tabanlı, bilekleri saran) (yoksa yürüyüşe uygun spor ayakkabı)

:: 25-30 lt  küçük sırt çantası (yürüyüş günleri için)

:: Yürüyüş için uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos yada matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü

:: Şapka

:: Powerbank (tavsiye) 

:: Baton (varsa çift yoksa tek) (tavsiye)

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

Havale/Eft

3
gün

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

Müsaitlik için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.
**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.
.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page