DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TURU

(6 Gece 7 Gün)
1/7

Tur özeti:
1.Gün Cumartesi> Trabzon – Fırtına Vadisi -  Ayder Orman Yürüyüşü
2.Gün Pazar> Huser Yaylası - Avusor Yaylası – Altıparmak
3.Gün Pazartesi> Büyükgöl – Palakçur Yaylası – Çaymakçur Yaylası
4.Gün Salı> Çaymakçur–Karadeniz Gölü– Çengovit Gölleri – Kavron Yaylası
5.Gün Çarşamba> Kavron – Samistal – Hazindan Yürüyüşü
6.Gün Perşembe> Hazindak – Pokut – Konaklar - Ayder
7.Gün Cuma> Tar Deresi - Bulut Şelalesi Yürüyüşü - Çinçiva Köyü - Çağlayan - Havaalanı

 
PROGRAM:
1. Gün Cumartesi TRABZON-FIRTINA VADİSİ-AYDER ORMAN YÜRÜYÜŞÜ

Doğu Karadeniz Yayla turumuza, grubumuzu sabah Trabzon’da karşılayarak başlıyoruz. Rotamız Fırtına Vadisi.. Vadi izlenimi ve küçük fotoğraf molaları sonrası Ayder Yaylasına ulaşıp otelimize eşyalarımızı yerleştirdikten sonra öğle yemeğini yiyoruz. Yemek sonrası Ayder sırtlarında tropikal ormanlar içerisinde 2-3 saatlik patikadan çok keyifli bir yürüyüş yapacağız. Akşam kaplıca keyfi yapabilir.

2. Gün Pazar HUSER YAYLASI-AVUSOR YAYLASI-ALTIPARMAK                        

Ve nihayet Karadeniz Yaylalarını keşfe başlıyoruz :) Bugün Kaçkar dağının ana vadisini ve gezeceğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylasına araçla ulaşıp 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Ardından buradan Avusor yaylasına bir sırt yürüyüşü yapacağız. Bu ikinci etap yürüyüşte oldukça etkileyici manzaralar oluşturuyor. Yaklaşık 4 saatlik yürüyüş sonunda Avusor Yaylasında konaklayacağımız pansiyona ulaşıyor ve kuzine etrafında yorgunluk atıyoruz.


3. Gün Pazartesi BÜYÜKGÖL-PALAKÇUR YAYLASI-ÇAYMAKÇUR YAYLASI

Keyifle yapılan sabah kahvaltısı sonrası pansiyonda biraz dinleniyoruz. Saat 10.00 gibi başlayan yürüyüş ile önce Avusor Büyük Göl’e çıkıyoruz. Buradan küçük bir aşıt aşarak Palakçur Yaylasına bir iniş yürüyüşü yapacağız. Palakçur’dan araçla Çaymakçur Yaylasına çıkacağız. İsteyenler ile Palakçur – Çaymakçur yaylası yürüyüşünü devam ettirebiliriz. Çaymakçur oldukça özel bir yayla. Küçük çevre gezileri yapıp Çaymakçur yaylasındaki pansiyonumuza yerleşiyoruz.

 

4. Gün Salı ÇAYMAKÇUR-ÇENGOVİT GÖLLERİ-KAVRON YAYLASI

Yayla turumuzda bugün göller bölgesi yürüyüşü yapacağız. Önce Naletleme geçidine doğru biraz sulu bir patikadan tırmanış şeklinde bir yürüyüşümüz olacak. İlk hedefimiz Karadeniz gölü.. Burada vereceğimiz molanın ardından kısa bir çıkış daha yaparak Çengovit göllerine ulaşacağız. Burası aynı zamanda Kaçkar zirvesini göreceğimiz Kavron Vadisidir. Burada İsimsiz Göl ve Büyük Karadeniz Gölünü gezeceğiz. Öğle kumanyamızı yedikten sonra bu sefer başka bir rotadan Kavron yaylasına inmiş olacağız. Akşam konaklamamız otantik bir yayla evinde, Kavron Yaylasında olacak.

 

5. Gün Çarşamba KAVRON-SAMİSTAL-HAZİNDAK YÜRÜYÜŞÜ

Kaçkar dağlarının ve Fırtına vadisinin en güzel sırt yürüyüşlerinden birini yapacağımız bir parkura doğru yol alıyoruz. Kavron Yaylasından Samistal Yaylasına sıkı bir yürüyüş yapacağız. Bu güzergah aynı zamanda “yeşilyol” adı altında yol açılmak istenen rotadır. Sırt hattından harika manzaralar ile Samistal Yaylasına yürüyeceğiz. Öğle yemeği sonrası Samistal yaylasından antik patikaları kullanarak Hazindak Yaylasına müthiş bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün son bölümü orman içerisinde ve taş döşeli yollarda olacak. Hazindak Yaylası oldukça güzel bir yayla, inanıyoruz çok seveceksiniz. Yaylaya ulaşıp pansiyona yerleşiyor ve dinleniyoruz.

 
6. Gün Perşembe HAZİNDAK-POKUT-KONAKLAR-AYDER

Bugün Hazindak yaylasından Pokut Yaylasına yer yer araç yolu ve patikaları kullanarak bir yürüyüş yapıyoruz. Karadeniz'in gözbebeği yaylalarından olan Pokut yaylasında uzunca fotoğraf ve çay molası sonrası orman içi yollardan ve patikalardan Sal Yaylasına yürüyoruz. Burada vereceğimiz molalar sonrası aracımız ile buluşup Konaklar mahallesine ineceğiz. Kısa yürüyüşler ve köy gezisi sonrası Ayder Yaylasına çıkıp son gece eğlencesi için otelimize yerleşiyoruz.

 
7. Gün Cuma TAR DERESİ-BULUT ŞELALESİ YÜRÜYÜŞÜ-ÇİNÇİVA KÖYÜ -ÇAĞLAYAN-HAVAALANI

Bugün gezimizin son günü. Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak kısa bir araç yolculuğunun ardından Tar Deresi ve Bulut Şelalesi gezilerimizi yapacağımız bölgeye ulaşıyoruz. Sonrasında birçok filime plato olan Çinciva köyü ve tarihi taş köprüleri gezip Çağlayan Vadisi'nde alacağımız yemeğin ardından Trabzon'a doğru hareket ediyoruz..

 

Turumuz min-max 15 kişi ile yapılan butik bir turdur.

 

:: Konaklama:

2 gece Ayder’de Natura Otel, Zafran Otel, Petek Otel..vb (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Avusor Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)
1 Gece Çaymakçur Pansiyon (Banyo-tuvaletli odalar)
1 Gece Kavron Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)
1 Gece Hazindak Pansiyon (Ortak Banyo-Tuvalet)

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

.: Sınır kapısını kimliklerimizle geçiyoruz. Geçiş sırasında üzerinde güncel fotoğrafınızın bulunduğu ve kenarı köşesi yıpranmamış, TC kimlik numarası yazan kimliklerle işlemlerimizi yapabiliyoruz. 18 yaşından küçük katılımcılarımızın yanlarında iki ebeveyni yoksa (sadece anne veya babasıyla seyahat ediyorsa) diğer ebeveynden de mutlaka noter onaylı muvaffakatname gerekmektedir. Aynı şekilde çocuk katılımcıların kimliklerinde mutlaka fotoğrafları olmalıdır. 

 

Ulaşım
Gruplarımız 15 kişiyle sınırlı olduğundan dolayı tüm katılımcıları bulundukları şehirden alıp ortak bir ulaşım olanağı sağlamamız maalesef pek mümkün olamamakta. Dolayısıyla, gruplarımızla lokal gezi yaptığımız bölgede buluşmak zorundayız.

Grupla buluşma saatlerimiz;

Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Trabzon havaalanından hareket etmiş olacağız.
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Trabzon havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Normal koşullarda bölgeye tavsiye ettiğimiz ulaşım aracı uçaktır. Otobüs veya kendi aracınızla da ulaşımı sağlayabilirsiniz. Tur katılımcıları havaalanında karşılanıp, havaalanından yolcu edilirler. Otobüsle veya kendi aracıyla gelenler otogarda karşılanır.

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Trabzon’da olacak şekilde turdan 1 gün önce Perşembe yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Trabzon hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

 

Rehber:

Rehberlerimiz; sosyal ilişkileri güçlü, gezi yapılacak bölgeleri araştırmacı bir ruhla inceleyen, sizlerin bölgeyle özdeşlik kurmanızı sağlayacak olan ve yöreyi çok iyi bilen bölge insanlarıdır.
Onlarca kez yaşamış oldukları tur deneyimlerinden dolayı yöreye oldukça hâkimdirler. Anlatılacak bilgi çok olduğundan dolayı daha önce turlarımıza katılan ve ikinci kez gelen katılımcılar bazen "bu anlattıklarını önceki turda anlatmadın" diye rehberlerimize sitemde bulunmaktadırlar :)
Ayrıntılı gezi ve anlatım için bizi tercih etmenizde bir nedeni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

 

Kimi zaman tur fiyatını yüksek bulan katılımcılarımız için buradan küçük bir dipnot yazmak istiyoruz. Genelde gazetelerde gördüğünüz Doğu Karadeniz gezileri; kitle turu dediğimiz, 45 kişilik otobüslerle gezilen turlardır. Bizim "Butik Tur"larımız tamamen bu tur mantığı anlayışının dışındadır. Programlarımız sabah 09.00 akşam 18.00 mesai tarzında, tatilinizi koşuşturma içinde ve eziyetle değil, dolu dolu yaşatan planlamalar şeklindedir. Ayrıca “ekstra ücret” başlığı altında sizlerden kayıt sırasında ya da tur esnasında hiçbir ücret toplanmaz. Tam sayfa ilanlı gazete turlarında “ekstra” toplanan tur ücretine dikkat etmeniz gerekir. Bu ücretlerle birlikte o turların fiyatları bizlerin tur fiyatları ile aynı orana gelmekte hatta üstüne çıkmaktadır. Bundan sonra 45 kişi ya da 14 kişi ile gezmek sizin tercihiniz olacaktır. Bizler, Karadeniz’in özünün ancak “Butik Tur” mantığında; küçük araçlarla maksimum 14-15 kişi ile gezerek keşfedilebileceğine  inanıyoruz.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Trabzon'da başlayıp Trabzon'da bitecek bütün ara transferler,  

 • 6 Gece Konaklama

 • 6 Kahvaltı,

 • 6 Akşam yemeği,

 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

 • Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,

 • Seyahat Sigortası,

Ana ulaşım haricindeki tüm ulaşım hizmetleri turumuza dahildir.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Şehirler arası ulaşım bedeli,

 • Öğlen yemekleri,

 • Elimizde olmayan nedenlerden dolayı oluşacak, program değişikliklerinden kaynaklanan giderler (Yol kapanması, sosyal olay, sel, deprem gibi olayların neden olduğu sonuçlar)


Bu Geziye Gelirken:
.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin
  (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.)
.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin
  (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
.: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur vb.)
  Boğazlı bot ya da spor ayakkabı iyi olur
.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun
  (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
.: Mutlaka yedek giyim, çorap ve ayakkabı alın
.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz
.: Varsa ilaçlarınız
.: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil

 

2.700 ₺

Havale/Eft

7
gün
 • 04-10 Temmuz 2020
 • 11-17 Temmuz 2020
 • 18-24 Temmuz 2020
 • 25-31 Temmuz 2020
 • 01-07 Ağustos 2020
 • 08-14 Ağustos 2020
 • 15-21 Ağustos 2020
 • 22-28 Ağustos 2020
 • 29 Ağustos-04 Eylül 2020

KK Tek Çekim: 2.770 ₺

 

Single Katılım: 3.250 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 3.334 ₺

 

Çocuk Fiyatı (06-12 yaş): 1.750 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.795 ₺

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır