top of page

DOĞU KARADENİZ YAYLALARI TURU

(6 Gece 7 Gün)

Dünyanın korunmada öncelikli 200 ekolojik bölgesi arasında bulunan Fırtına Vadisinin en önemli özelliği, dünyada sayısı çok azalmış olan “doğal yaşlı ormanların" zengin yayılış göstermesidir. WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) 1999 yılında, Avrupa'nın biyolojik çeşitlilik bakımından en değerli ve acil olarak korunması gereken 100 orman alanını belirlemiştir. Türkiye'de yer alan bu alanlardan biri de Fırtına Vadisi'dir. Doğu Karadeniz yayla gezimiz; çok az araç kullanıp, koşuşturma ve gürültüden uzak, tamamen doğal ortamlar içerisinde geçireceğiniz bir hafta sunacak. Gezilecek bölgenin bütün doğal güzelliklerini doyasıya yaşayabileceğiniz, buzul göllerinde ve derelerinde yüzüp, yağmur ormanlarında tıpkı tropikal bölgelerde olduğu gibi yürüyüşler yapacağınız özel bir yayla turu sizleri bekliyor.Yayla gezisi süresince geçireceğiniz bir haftalık zamanda, yöre insanını en iyi şekilde tanıyabilecek, onların o kıvrak zekâlarının yansımalarına tanık olacaksınız. Laz ve Hemşin kültürünü, atışmalı şarkıları, horon’un en havalı figürlerini, Karadeniz şarkılarının insanın ruhuna dokunan yanlarını ve daha birçok güzel anıya sahip olacaksınız. Eğlence için akşamları adeta şölene dönen zamanlarınız olacak. Tüm bunların yanında Ayder Yaylasında horon, huzurlu ve temiz bir hava, bolca eğlence ve kaplıca keyfi de cabası ;)

PROGRAM:
1. Gün Cumartesi RİZE - FIRTINA VADİSİ - ORMAN YÜRÜYÜŞÜ - AYDER
Doğu Karadeniz Yayla turumuza, grubumuzu sabah Rize'de karşılayarak başlıyoruz. Rotamız Fırtına Vadisi.. Vadi izlenimi ve küçük fotoğraf molaları sonrası Ayder Yaylasına ulaşıp otelimize eşyalarımızı yerleştirdikten sonra öğle yemeğini yiyoruz. Yemek sonrası Ayder sırtlarında tropikal ormanlar içerisinde 2-3 saatlik patikadan çok keyifli bir yürüyüş yapacağız. 

2. Gün Pazar ELEVİT YAYLASI - ÇAT YAYLASI - GİTO YAYLASI - BADARA YAYLASI
Fırtına Vadisi gezisine devam ediyoruz. Vadinin ana kollarından Çat vadisi keşfindeyiz bugün. İlk olarak Elevit Yaylasına çıkacağız. Burada bir saatlik yayla içinde yürüyüşümüz olacak. Ardından Çat Yaylasına çıkıp kısa bir fotoğraf molamız olacak. Çat Kemer Köprüsünde mola ile öğle pikniğimizi yapabiliriz. Devamında Kito Yaylasına çıkacağız. Yayla’da yapacağımız keyifli bir yürüyüş olacak. Son olarak akşam güneşi ile Badara Yaylasını gezeceğiz. Yaylanın etrafında keyifli bir yürüyüş olacak.

3.Gün Pazartesi HUSER YAYLASI - AVUSOR YAYLASI - BÜYÜKGÖL - PERİ YAYLA
Bugün Kaçkar dağını tam karşıdan gören ve gezeceğimiz rotaları avucunuzun içine almış gibi görebileceğimiz bir yayla gezisi yapacağız. Huser Yaylasına araçla ulaşıp 360 derece manzara eşliğinde dorukları, vadileri sizlere tanıtacağız. Ardından buradan Avusor Yaylasına geçeceğiz. Yayladan Büyükgöl’e üç saatlik bir yürüyüş yapacağız. Avusor Gölü her açıdan muhteşem manzara sunan çok özel yerlerden biridir. Dönüş yolunda Peri Yaylasında kısa bir yürüyüş yaparak günü sonlandırıyoruz.

4.Gün Salı KAVRON - ÇENGOVİT GÖLLERİ - ÇAYMAKÇUR YAYLASI
Doğu Karadeniz’in en büyük yaylalarından biri Kavron Yaylasına araçlarımızla çıktıktan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Haftanın en zorlu yürüyüş günlerinden biri… Alpin çayırları ve zaman zaman sağımızdan ve solumuzdan akan derenin sesi ile birlikte 3000 metre yükseklikteki buzul göllerine çıkacağız. Yaklaşık 2 saate Cengovit Gölleri’ne, oradan yarım saatlik yürüyüşle Karadeniz Gölüne ulaşıyoruz. Göller gezisi sonrası aynı rotadan yaylaya geri dönüyoruz. Yürüyüşü sevenler için Çaymakçur Yaylasına inmek mümkün.

5.Gün Çarşamba FINDIKLI - HACIMEMET GÖLETİ - ÇAĞLAYAN - MENCUNA ŞELALESİ
Bugün daha aşağılarda hatta sahil bölgesine yakın bir gezi yapacağız. Önce Fındıklı ilçesinin Arılı deresine gideceğiz. Fındıklı Doğu Karadeniz’in birçok açıdan gözbebeği. Burada yapacağımız kısa fotoğraf çekimleri sonrası Hacimemet Toba dediğimiz orijinal adı Picxala olan derenin harika bir göletini görecek ve yüzeceğiz. Devamında Çağlayan vadisini göreceğiz. Buradan Arhavi ilçesine geçerek Mencuna şelalesini yürüyeceğiz. Gezeceğimiz her bir yer oldukça ilginizi çekecektir.

6.Gün Perşembe SAMİSTAL - HAZİNDAK YAYLASI - POKUT YAYLASI
Kaçkar dağlarının ve Fırtına vadisinin en güzel sırt yürüyüşlerinden birini yapacağımız bir parkura doğru yol alıyoruz. Samistal Yaylasından Hazindak Yaylasına harika bir yürüyüş yapacağız. Samistal yaylasından antik patikaları kullanarak Hazindak Yaylasına müthiş bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşün son bölümü orman içerisinde ve taş döşeli yollarda olacak. Hazindak Yaylası oldukça güzel bir yayla, inanıyoruz çok seveceksiniz. Burada vereceğimiz piknik sonrasında Pokut Yaylasına devam edeceğiz. Pokut ve Sal Yaylalarını gezip günbatımı ışığında Kaçkar ve Vadi manzarası izleyeceğiz.

7.Gün Cuma TAR DERESİ - BULUT ŞELALESİ - ÇİNÇİVA - RİZE
Bugün gezimizin son günü. Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılarak kısa bir araç yolculuğunun ardından Tar Deresi ve Bulut Şelalesi gezilerimizi yapacağımız bölgeye ulaşıyoruz. Sonrasında birçok filime plato olan Çinciva köyü ve tarihi taş köprüleri geziyoruz. Fırtına Vadisinde yapacağımız çevre gezileri ardından Rize'ye doğru hareket edip sizlerle vedalaşıyoruz.
 
Konaklamalar
6 gece Ayder’de Natura Otel, Zafran Otel, Oris Ahşap Otel..vb (Banyo-tuvaletli odalar)

 

:: Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

ni de; gidilen lokal bölgelerde Laz, Hemşinli ve Gürcü gönüllü rehberlerinizin olmasıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

  • Rize'den başlayıp Rize'de bitecek bütün ara transferler,  

  • 6 Gece Yaylada konaklama

  • 6 Kahvaltı, 6 Akşam yemeği,

  • Bölgesel mihmandarlık ve  rehberlik hizmeti,

  • Seyahat Sigortası,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Şehirler arası ulaşım bedeli,

  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri,

  • Öğlen yemekleri,

  • Bahşişler

Grupla buluşma saatlerimiz;

Rize Havalimanı Katılım
Cumartesi sabahı en geç saat 09.30 dolaylarında Rize havaalanından hareket etmiş olacağız. Otogar hareket 10.00
Dönüş günü ise, Cuma akşam saat 19.00 ve sonrası Rize havaalanı hareketli tüm uçakları tercih edebilirsiniz.

Trabzon Havalimanı Katılım
Ulaşımlarını Trabzon'dan yapacak misafirlerimizin sabah erken saatte Trabzon'a inerek gün ortasında Fırtına Vadisine doğru ulaşımlarını sağlamaları gerekmektedir. Konuyla ilgili ofisimizle iletişime geçilmesi durumunda sizlere yardımcı olunacaktır

Otobüs ile ulaşım için;
Gidiş veya dönüş organizasyonunu otobüs ile yapmak isteyen katılımcılarımız en geç saat 10.00 dolaylarında Rize'de olacak şekilde turdan 1 gün önce yola çıkış ve dönüş için, Cuma akşam yine 19.00 ve sonrası Rize hareket şeklinde rezervasyonlarını yapmalıdır. (Dönüş rezervasyonunu Trabzon'a ulaştığınız gün rehberle otogarda yapabilirsiniz)

Kendi aracınızla ulaşım için;
Gerçekleştireceğimiz programa kendi aracınızla da dahil olabileceksiniz. Bunun için bizlere önceden bilgi vermeniz durumunda aracınıza özel park yeri ayarlayabileceğiz.

*Turumuz maksimum 15 kişiyle yapılır. Minimum 6 katılımcı sağlanmadığı takdirde tur iptal edilebilir.
*Turlarımız butik tur formatından ötürü az katılımcı ile gerçekleştiği için, en erken yapılan ödeme sırasına göre kayıtlar kesinleştirilir. Elinizi çabuk tutmakta fayda var :)
*Kayıt aşamasında tur bedelinin %30'u kaparo olarak alınır. Tura 30 gün kala kalan ödemeler tahsil edilir.
*Katılımcılar, kendi adlarına yaptıkları kayıtlarını tura 10 gün kala bir başka kişiye devredebilir.
*3 yaşına kadar olan çocuk katılımlarında araçta yer tahsisi yapılmaz. Koltuk talep edilmesi durumunda tur bedelinin %20'si tutarında ücret talep edilir. 
*Tur lideri hava koşulları, sosyal olaylar ve her türlü olumsuzluk karşısında, tur programında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

*Rezervasyon iptallerinde;
-Turdan 30 gün öncesine kadar ücretin tamamı iade edilir.
-15 günden fazla süre kala yaşanan iptallerde konaklama ön ödemeleri, sigorta, hizmet bedeli, vergi vb. tutarlar düşüldükten sonra kalan tutarın %75'i iade edilir.
-Turun başlamasına 10 gün kala yaşanan iptallerde ise iade yapılmaz
*Turlarımıza kayıt olan katılımcılarımız “Tur Sözleşmesi”ni okumuş, kabul etmiş ve imzalamış sayılır.

Gerekli Malzemeler
Aşağıdaki liste de sizlere yardımcı olacaktır

*Seyahat Çantası (Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)

Önemli Hatırlatma-Lar :)
*Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. 

27.500 ₺

Havale/Eft

7
gün

Single katılım: 32.500 ₺

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

bottom of page