top of page

Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) 
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN MARDİN- DEYRÜL ZAFERAN MANASTIRI-KASIMIYE MEDRESESİ-

MERKEZ

Butik Mardin Turu için İstanbul'dan Mardin'e uçuyoruz. Pegasus Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Mardin tarifeli seferi 06:45 kalkış-08:35 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Mardin Havaalanına inmiş oluyor ve rehberimiz misafirlerimizi Mardin Havaalanında karşılayarak Mardin Turumuza başlıyor.

Mardin'de ilk olarak Deyrül Zaferan Manastırını geziyoruz.  Mardin’in 4 kilometre doğusunda, Mardin Ovasına hakim bir noktada bulunan manastırın içinde tarihi bir Süryanice İncil ve kutsal taş bulunmakta. Manastırı gezdikten sonra gün içinde ikinci durağımız Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasımiye Medresesi. Sonrasında öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Mardin tatları bizi bekler (Kaburga dolması tavsiye olunur) Yemek molası sonrası yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, tarihi Mardin'in abbaralı dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme.

KONAKLAMA: MARDİN 

 

2.GÜN DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ-ZERZEVAN KALESİ-DARA-MARDİN

Kahvaltı sonrası ikinci gün programımıza başlıyoruz ve Mardin'in çevresini keşfetmeye başlıyoruz. Gün içerisindeki ilk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra 2020'de Dünya Mirası Geçici Listesi'ne girmiş olan, Doğu Roma dönemi eserlerinden Zerzevan Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Mardin merkeze dönüyoruz. Tarihi merkezi ve çarşıyı gönlünüzce gezebilirsiniz. Sonrasında otele dönüş.

KONAKLAMA: MARDİN 

 

3.GÜN MİDYAT-MOR GABRIEL MANASTIRI-ELBEĞENDİ (KAFRO) SÜRYANİ KÖYÜ -  HASANKEYF-DİYARBAKIR'DAN DÖNÜŞ

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. Gün içerisinde ilk durağımız Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel Manastırı. Dünyanın ayakta duran en eski Süryani Ortodoks manastırı olan Mor Gabriel Manastırı Süryani Kadim Cemaati'nin ünlü ve büyük yapıtlarından biridir. Manastırı gezdikten sonra öğle yemeği molamızı Kafro köyündeki meşhur pizzacıda veriyoruz. Pizzalar lezzetli, yayık ayranı enfes.Yemek sonrası durağımız Midyat. Midyat gezimiz Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor.  Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Diyarbakır Havaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Saat 19:30 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına (20:50 kalkış- 22:50 varış)
(Diyarbakır'da zaman olması halinde araçla panoramik tur yapılabilecektir)

 

Not: Hava, ortam ve bölge şartlarına göre programda gezi noktalarının günü ve sıralaması rehberimiz tarafından değişebilir. 

  

Akşam yemekleri hakkında: Konaklama için 5* Ramada By Wyndham Hotel seçeneğinin seçilmesi halinde otelde akşam yemeği tura dahildir, HH Babil Konağı seçilmesi halinde akşam yemeği dahil değildir, fiyatlandırma ona göre yapılmıştır.

 

Not: Tarifeli seferlerin iptal edilmesi yada saat değişikliği olması halinde farklı uçuşlarla yine Sabiha Gökçen Havaalanından uçuş sağlanabilir.

 

TARİFELİ UÇUŞ UYGUNLUKLARINA GÖRE DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILIM SEÇENEKLERİ

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

:: Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Mardin uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Pegasus Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: Mardin'de 2 gece seçilen otel kategorisinde konaklama
:: Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı
:: 5* Ramada By Wyndham Hotel konaklaması tercih edilmesi halinde otelde 2 akşam yemeği 
:: Program dahilindeki tüm cevre gezileri
:: Zorunlu seyahat sigortası
:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

  • Not: Uçak bileti hariç rezervasyon istenmesi halinde kişi başı 700 TL düşülür.

    Akşam yemekleri hakkında: Konaklama için ......... seçeneğinin seçilmesi halinde otelde akşam yemeği tura dahildir, HH Babil Konağı seçilmesi halinde akşam yemeği dahil değildir, fiyatlandırma ona göre yapılmıştır

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müzekartınızı unutmayınız.)  :: 15 kg üzeri bagaj ücretleri
:: Kişisel harcamalar

TUR HAKKINDA

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

* Turumuz 22 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır

* Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Lütfen otelimizi trip advisor, booking gibi sitelerde puan ve yorumlarıyla inceleyiniz. 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Araştırırsanız siz de göreceksinizdir rehber kadromuzun namı her yerde bilinir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır.
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

REZERVASYON HAKKINDA
Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az  olabildiğince erken rezervasyon gerekmektedir.

Turumuz en az 14 kişilik kapalı gruplar için afişe fiyatlardan sunulabilir, grubunuza özel yapılmasını tercih edebilirsiniz. 14 kişi altı katılımlarda fiyat yükselir, sayıya göre teklif verilir. 20 ile 25 kişi arası grup olması halinde kişi başı fiyat bir miktar düşecektir. Özel grup çalışması bayram tatil dönemleri dışında, otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 30 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.

 

AYNI TUR FARKLI FİYATLAR HAKKINDA 
Fiyatlar uçak bilet fiyatlarındaki artış ve azalışlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR
Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada Volkswagen Crafter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

HATIRLATMALAR
:: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin.
:: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz)
:: Ayakkabınız yürüyüşe uygun olsun (toprak, kaya, çamur, su vb.)

:: Küçük bir sırt çantanız bulunsun (yürüyüş sırasında elleriniz boş olmalı)
:: (Uçak biletini kendisi alacaklar için) Uçak bileti fiyatı tur ücretinin dışındadır. Tura rezervasyon yaptırıp bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız.
:: Müzekart çıkartmayı düşünüyorsanız, bölgede Müzekart tedarik etmeniz mümkün olamayabileceğinden tur öncesinde almanızı öneririz.
:: GeziciYAK  Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.


3
gün

Havale/Eft

KK Tek Çekim:₺
KK 3 Taksit ; ₺
Taksitli fiyatlarımız için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

​.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page