Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) Kesin Hareketli
1/5
PROGRAM:

1.GÜN   DİYARBAKIR - MARDİN

Butik Mardin Turu için, uçuş müsaitliklerine bağlı olarak iki farklı havaalanından uçuş seçeneğimiz bulunmaktadır. İstanbul Yeni Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Yeni Havaalanı- Diyarbakır seferi, 05:25 kalkış / 07:30 varış, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Diyarbakır seferi, 06:20 kalkış / 08:20 varış. Rehberimiz sabah 08:30'da sizi Diyarbakır Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra panoramik Diyarbakır şehir turu yapıyoruz. Tarihi Surlar, Ulu Cami ve çevresini gördükten sonra 93 km uzaklıktaki Mardin şehir merkezine hareket edip Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin'e ulaştığımızda gün içerisinde Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra serbest öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Yöresel kaburga dolmasını tatmanız tavsiye olunur. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin sokaklarını gezmeye devam ediyoruz.  Sonrasında çarşıda serbest zaman. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme. Akşam yemeği serbest.
Konaklama: MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL

 

2.GÜN  DARA - SAVUR - DEREİÇİ (KILLIT) KÖYÜ - MİDYAT - MOR GABRIEL MANASTIRI

Sabah kahvaltısının ardından yola koyuluyoruz ve gün içersinde ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında “minyatür Mardin” Savur'a hareket ediyoruz. Savur şirin bir kasaba, beğeneceğinizden eminiz. Sonrasında büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyü olan Dereiçi'ne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten ve dileyenler Süryani şarabı satın altından sonra Midyat'a doğru yola devam ediyoruz ve öğle yemeğimiz Midyat'ta. Yemeğin ardından Midyat ve çevresini geziyoruz. Gezimiz Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Kilisesi, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Telkariciler Çarşısında bir atölyeye konuk oluyoruz ve telkaricilik hakkında ustasından bilgi alıyoruz. Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında Mardin'deki otelimize dönüş . Akşam yemeği serbest

 

3.GÜN  DEYR-UL ZEFERAN MANASTIRI - KASIMİYE MEDRESESİ - HASANKEYF
Kahvaltının ardından Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Mardin’deki son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi’nin görülmesinin ardından Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere yola devam ediyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Hasankeyf'i gördükten sonra Batman-Diyarbakır istikametinde yola koyuluyoruz. İstanbul Yeni Havaalanına dönecek misafirlerimizi 16:30 itibarıyla Batman Havaalanından uğurluyoruz. Ardından yaklaşık 2 saat daha yolculuk yaparak Diyarbakır'a ulaşıyoruz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına dönüş yapacak misafirlerimizi 19:00 itibarıyla Diyarbakır Havaalanı'nda uğurladıktan sonra  turumuzu tamamlıyoruz. İstanbul Yeni Havaalanına uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Batman- İstanbul Yeni Havaalanı seferi. 18:00 kalkış / 20:15 varış .stanbul Sabiha Gökçen Havaalanına uçmayı tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen seferi. 20:05 kalkış / 22:00 varış

 

Not: Hava, ortam ve bölge şartlarına göre programda gezi noktalarının günü ve sıralaması rehberimiz tarafından değişebilir. Hava şartlarının uygun olması halinde Beyazsu programa eklenecektir.


Akşam yemekleri hakkında:  Akşam yemeğini ekstra ücret mukabilinde otelde set menü olarak alabileceğiniz gibi dilediğiniz restorana kendi imkanlarınızla giderek dilediğinizi yiyebilirsiniz. İstek üzerine misafirlerimizi aksam yemeği konusunda serbest bıraktık. Yoğunluk nedeniyle , restoranlara önceden rezervasyon yaptırmanız gerektiğini önemle hatırlatırız. 

 

Uçuşlar hakkında: Tur programı tarifeli seferlerin varlığı ve saat uygunluğuna göre oluşturulmuştur. Tarifeli seferlerdeki sefer iptali, saat değişikliği ve uçuşta eko sınıftan yer olmaması halinde diğer havaalanından uçuş alternatifi sunulabilir. Rezervasyon tarihinde müsaitlik durumunu lütfen sorunuz.

 

UÇAK BİLETİ HARİÇ REZERVASYON YAPTIRMAK İSTERSENİZ TUR ÜCRETİ ÜZERİNDEN KİŞİ BAŞI 550 TL DÜŞÜLECEKTİR.

Butik Mardin turu programımızda anlaşmalı kartlara peşin fiyatına 4-5 taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanya online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Butik Mardin turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. GeziciYAK ’ın 18 yıllık deneyimiyle hazırladığı Butik Mardin turu programları, katılımcılarına bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Butik Mardin turu için doğru adrestesiniz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 •  İstanbul'dan gidiş dönüş uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mardin'de 2 gece 5* Erdoba Elegance Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

1.799 ₺

Havale/Eft

3
gün

*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

Receppaşa Cad. Selçuk Apt. No:14/10 Beyoğlu, İstanbul, Türkiye

info@geziciyak.com

© 1999-2018 GeziciYAK

A-4520

0212 238 51 07 pbx