Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) 
1/5
Avatar 95
PROGRAM:

1.GÜN HASANKEYF-MİDYAT-ANITLI (HAH) SÜRYANİ KÖYÜ
Butik Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Batman 06:15 kalkış-08:10 varış tarifeli seferi ile Batman'a uçuyoruz. (28-30 Ağustos turunda Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Mardin 06:20 kalkış-08:10 varış)
İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 55 dakika sonra Batman'a Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Batman Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Batman merkeze geçerek kahvaltı molası veriyoruz (ekstra) Ardından Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Süryanilerce kutsal sayılan Tur Abdin Bölgesinin en önemli köylerinden Anıtlı (Hah) köyünü ziyaret ederek burada Meryem Ana Kilisesi'ni geziyoruz. Ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Midyat gezisi ardından öğle yemeğimizi de ekstra olarak Midyat'ta aldıktan sonra  Mardin'e hareket ediyoruz. Otele yerleşme ve ardından otelde akşam yemeği.
KONAKLAMA: MARDİN 

 
2 GÜN MARDİN-DEYR'UL ZEFERAN MANASTIRI 
Kahvaltı sonrası yürüyerek Mardin gezimize başlıyoruz. Gün içerisinde Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Arzu ederseniz yörenin meşhur yemeği kaburga dolmasını tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz öğle yemeklerini meşhur Cerçiş Murat Konağında yiyebilirler (önceden rezervasyon gerekir) Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan ve şu sıralar Metropolitlik statüsündeki Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Günün son gezi noktası olan Kasimiye Medresesi'nin görülmesini takiben çarşıda kısa bir serbest zamanın ardından otele dönüş ve akşam yemeği. KONAKLAMA: MARDİN


3.GÜN DEREİÇİ (KILLIT) SÜRYANİ KÖYÜ-DARA-SAVUR-DİYARBAKIR
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak son gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durağımız Dereiçi köyü. En son Kadir İnanır'ın oynadığı ''Kapı'' filmine mekan olan bu Süryani köyünü gezdikten sonra ''minyatür Mardin'' denilen Savur kasabasına gezerek burada keyifli bir gezinti yapıyoruz. Ardından öğle yemeği molamızı verdikten sonra bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında Diyarbakır istikametine yola koyuluyoruz. Akşam üzeri Diyarbakır'a ulaşarak panoramik şehir turu yaptıktan sonra misafirlerimizi 19:15 itibarıyla Diyarbakır Havaalanı'na bırakarak uğurluyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen seferi. 20:30 kalkış / 22:30 varış

(28-30 Ağustos turunda Pegasus Hava Yolları Diyarbakır- İstanbul Sabiha Gökçen 22:10 kalkış-00:05 varış ertesi gün)


Not: Hava, ortam ve bölge şartlarına göre programda gezi noktalarının günü ve sıralaması rehberimiz tarafından değişebilir. Hava şartlarının uygun olması halinde Beyazsu programa eklenecektir.

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile  İstanbul Sabiha Gökçen - Batman uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mardin'de 2 gece seçilen otel kategorisinde konaklama

 • Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Konaklanan otelde 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat ve sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve menü dışındaki siparişler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg üzeri bagaj ücretleri

 • Kişisel harcamalar

*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

Turumuz butik konseptli bir tur olup en az 10 en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Turumuzda ekstra hizmet bedeli, rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

* Çalıştığımız oteller daha önceki turlarımızın misafir dönüşleri dikkate alınarak seçilmiş, misafirlerimizin memnun kalacağını düşündüğümüz işletmelerdir. Lütfen otelimizi trip advisor, booking gibi sitelerde puan ve yorumlarıyla inceleyiniz. 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Araştırırsanız siz de göreceksinizdir rehber kadromuzun namı her yerde bilinir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

 

KONTENJAN VE HAREKET
Turlarımız butik konseptli olup kontenjanı 10 ile 25 kişi arasında olmaktadır.
Turlarımız belirtilen tarihlerde en az 10 kişiyle hareket eder.

 

REZERVASYON HAKKINDA

Bu turda otellerde sınırlı oda kontenjanı ve yoğun talep nedeniyle en az 10 gün öncesinden rezervasyon gerekmektedir.

Turumuz en az 14 kişilik kapalı gruplar için afişe fiyatlardan sunulabilir, grubunuza özel yapılmasını tercih edebilirsiniz. 14 kişi altı katılımlarda fiyat yükselir, sayıya göre teklif verilir. 20 ile 25 kişi arası grup olması halinde kişi başı fiyat bir miktar düşecektir. Özel grup çalışması bayram tatil dönemleri dışında, otel ve rehber uygunluğuna bağlı olarak istenen tarihte yapılabilir. Özel grup çalışmaları için en az 20 gün önceden kesin rezervasyon gerekir.


FİYAT FARKLILIĞI

Fiyatlar uçak bilet fiyatlarındaki artış ve azalışlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bu turumuz belirtilen tarihlere ek olarak bayram, yılbaşı gibi özel dönemlerde de yapılmaktadır. Program ayrıca yayınlanır. Bayram ve resmi tatil dönemlerine denk gelen turlarda fiyatlarda farklılık olacaktır.
 

BÖLGEDEKİ ULAŞIMLAR

Klimalı turistik araçlarla sağlanır. Katılımcı sayısına ve araç müsaitliğine bağlı olarak aşağıdaki araç modellerinden biriyle bölgedeki ulaşım hizmetleri sağlanır.

17 kişilik Mercedes Sprinter yada yada Mercedes Sprinter
27 kişilik Turkuaz, Prestij, Novo yada Sultan
35 kişilik Eurobus yada Powerbus

2.099 ₺

Havale/Eft

3
gün

*Kredi Kartı ve taksitli ödeme alternatiflerimizi sorunuz.

**Uçak fiyatlarındaki olası değişiklikler fiyata yansıtılır.

​.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg