ŞAVŞAT-MACAHEL'DE SONBAHAR

(6 Gece 7 Gün)
1/2
PROGRAM:

 

1.Gün Artvin-Atatepe-Ardanuç-Cehennemderesi Kanyonu

Sizlerle Trabzon havaalanında öğlen sularında buluşarak sonbahar kıyafetlerine bürünen Karadeniz’in en doğusunda, Çoruh Vadisin'de yer alan Artvin’e doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda ihtiyaç ve öğlen yemeği molalarımız olacak. Dilerseniz Çoruh nehri üzerinde ziplayn yapa bilirsiniz. Öğlen yemeğinde Karadeniz’in lezizi balıklarını tatmanızı tavsiye edeceğiz. Artvin kent merkezine ulaşıp, Atatepe gezimizi yaparak yolculuğumuza devam ediyoruz. Fatih tepesinden Artvin’i seyretmeyip Ardanuç'a geçerek Gehverik Kalesi'ni ve Cehennemdere Kanyonu'nu gezerek Savşat’a geçiyoruz. Güzel bir gün batımı var ise Fakir Baykurt’un "Efkar" romanına isimini veren Efkartepe’de gün batımını ve Şavşat’ı fotoğraflayarak bu gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün Sahara-Meşeli Karagöl Milli Parkı-Koyunlu-Meşeli Köyleri-Tbeti Kilisesi-Cevizli Köyü

Kahvaltımızın ardında Arsiyan dağları eteğinde bulunan Koyunlu köyündeki göletlerin çevresinde yürüyüş yapacağız. “Grubumuzun yürüme kapasitesine bağlı olarak, isteyen misafirlemizle Tamara Odaları’na da yürüyüş yapabiliriz”.  Gezimize Meşeli Karagöl ve Meşeli köyünü gezerek devam edeceğiz. Öğlen yemeği molamızı gezi güzergâhımıza göre yapıp, Cevizli köyünde bulunan Tbeti Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Meydancık Vadisin’de konaklayacağımız Butik Dağ otelimize ulaşarak günü tamamlıyoruz.


3. Gün İmerhevi-Meydancık Vadisi Köyleri ve Yaylaları

Kahvaltımızın ardından Karçal Dağları’nın Güney yamacında yer alan Gürcü vatandaşlarımızın yaşadığı Meydancık Vadisi’ndeki gezilerimize başlıyoruz. İmehrevi ve Papart Vadisi de denilen bölgede Gürcü kırsal mimarisinin en güzel örneklerini görebilirsiniz. Erikli, Mısırlı ve Taşköprü köylerini ve yol durumuna bağlı olarak da Çoraklı, Sarıçayır, İveti ve İmeti Yaylaların’dan birkaçını gezeceğiz. Göknar seli ormanları da dediğimiz Papart Ormanları’nda yer alan Kelebek Vadisi’ni gezerek günü tamamlayıp otelimize geri dönüyoruz. 

 

4. Gün Maden Köy-Napurnev-Cancir-Eskikale-Yanıklı Yaylaları-Yanıklı Köyü

Meydancık Vadisi’nin Batı yamaçlarında yer alan Madenköy gezimiz için yola koyuluyoruz. İki mahalleden oluşan köyde yürüyüşler yaparak yayla yollarını kullanıp Napurnev, Cancir ve Eskikale ve Yanıklı Yaylaları’na keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yanıklı köyünün mahallelerini de gezip, Şavşat -Artvin yolunu takip ederek Borçka Karagöl Vadisin’de konaklayacağımız otelimize ulaşacağız. Akşam yemeğimizden sonra Kafkas ezgileri eşliğinde Kafkas dansları ve Karadeniz horonları oynayarak gecemizi şenlendireceğiz.

 

5. Gün Karagöl-Çifte Köprü-Mançuna Şelalesi 

Karagöl Vadisi tepelerinde yer alan Atanoğlu Yaylası’ndan Karagölü seyretmek için yola koyuluyoruz. Yaylaya ulaşıp gezimizi yaparak Karagöl’e iniyoruz. Göl çevresinde sonbaharın renkleriyle süslenen doğayı seyrederek keyifli bir yürüyüş yapacağız. Dileyenler sandal gezisi de yapabilir. Vadiden ayrılıp Fındıklı ilçesindeki Çağlayan köyüne doğru yola çıkıyoruz. Çağlayan köyünde bulunan Dolamataş tekniğiyle yapılmış Karadeniz mimarisinin başyapıtları olan ve tescillenerek koruma altına alınan tarihi Laz konaklarının ve serenderlerin bulunduğu mahalleleri de gezerek programımızı tamamlıyor ve Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımızda Çay, Rize bezi ve Sürmene bıçakçıları reyonlarına uğrayıp hediyelik alışverişler yapabiliriz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

Ulaşım

Yeni süreçle birlikte ulaşım alanında da bazı değişiklikler oldu. Öncelikle biz yine her zamanki gibi minibüslerle hareket edeceğiz, orada bir değişiklik yok :) Buradaki en önemli fark araç kapasitelerini maksimum 8 kişiyle sınırlandırmak olacak. Evet, bundan sonraki tüm Doğu Karadeniz turlarını maksimum 8 kişiyle gerçekleştireceğiz.

Burada unutulmaması gereken en önemli süreç HES kodunuz olacak. 18-65 yaş aralığındaki katılımcılarımız yalnızca HES kodu ile seyahatini gerçekleştirebilmektedir, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü misafirlerimiz ise "Seyahat İzin Belgesi" ile turlarımıza katılabileceklerdir.

Tur araçlarımızda tüm katılımcılar için yeterli sayıda paketli maske, eldiven ve dezenfektan bulundurulacağını söylemeye bile gerek yok :)

Konaklama:

1 gece Greeen Valey vy Black Forest otel (Şavşat)

2.3. Geceler Papart Dağ Evleri (Meydancı- 6 odalı sayı fazla olursa sngl konaklama yapamaya biliriz)

4 Gece Lapera Sevail Otel (Borçka)

Not: Pandemi dolayısıyla tesis kapasitelerinin durumuna göre bölge değiştirmemek ve eş değer tesis sunmak koşuluyla değişiklik yapılabilir. 

Gerekli Malzemeler
*Seyahat Çantası (Gezilerimizde küçük araçlar kullanıldığı için hazırlıklarınızı yaparken küçük boy çanta getirmeniz gerekmektedir. Çekçekli, altında tekerlekleri olan çantalar sıkıştırılamadığından çok sorun olabiliyor. Spor çantası şeklinde bir seyahat çantanız olmasını rica ederiz. Turlar otobüsle değil minibüslerle yapılmakta) :)
*Küçük bir sırt çantası (Günlük yürüyüşlerde yedek eşyanızı ve kumanyanızı koyacağınız yaklaşık 25 lt. sırt çantası)
*Yürüyüş ayakkabısı (Bileğinizi kavrayan, yüksek topuklu olmayan, taban sertliği iyi olan)
*Spor ayakkabı (Yürüyüş haricinde giyeceğiniz ve yedek olarak bulunacak az yer kaplayan hafif ayakkabı) 
*Yağmurluk (Tercihen panço'da olabilir)
*Sweat-shirt (Uzun kollu polar veya sentetik üst giysi)
*T-shirt (Sentetik, teri üzerinde tutmayan)
*Pantolon (Sentetik veya polar, erken kuruyan, geniş kesim, iki adet yeterli)
*Şort (Sıcak günler için-yada şort olabilen pantolon)
*Mayo, Havlu ve Plaj terliği (Buzul göllerine, Derelere, Karadeniz'e veya kaplıca girmek için)
*Flash Bellek (Tur sırasında çekilen video ve fotoğrafların anında katılımcılara verilebilmesi için)
*Fotoğraf Makinesi

Önemli Not:
Tura hazırlanırken yukarda bahsettiğimiz gibi minibüsler kullanıldığını unutmayın. Seyahat çantanızı hazırlarken bunu düşünerek hazırlık yapın. Ayrıca alacağınız hediyelik eşyalar, yöresel giysiler vb gibi şeyler taşıyacağınız yükü artıracağı için minimumda hazırlık yapmanızı öneririz.

 

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Trabzon’dan başlayıp Trabzon da bitecek araç ulaşım giderleri

 • 4 gece HB konaklama

 • Mili park ve tabiat koruma alanı giriş ücretleri

 • Seyahat ve sağlık sigortası sigortası

 • Doğadan ve bizden ikramlar

 • 4.gece Kafkas müzikleriyle eğlence

 • Doğa ve Kültür rehberliği

 • KDV

Ana ulaşım haricindeki tüm ulaşım hizmetleri turumuza dahildir.

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Ana ulaşım (uçak vy şehirler arası ulaşım) giderleri

 • Öğlen yemekleri (rehberiniz sizlere tavsiflerle yardımcı olacak)

 • Araç yolculuğu esansındaki molalardaki giderler

 • Sosyal ve doğal olaylardan ötürü doğa bilecek ekstra giderler

 • Ziplayn ücreti ve Bahşişler

2.212 ₺

Havale/Eft

5
gün
 • 31 Ekim-04 Kasım 2020

KK Tek Çekim: 2.269  ₺

 

Single Konaklama: 2.566 ₺

KK Tek Çekim: 2.632 

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

.: Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerlidir.