top of page

GÖKÇEADA 30 AĞUSTOS

Türkiye'nin en batı noktası, güneşin en son battığı yer.
Dünyanın tek Cittaslow adası (3 Gece 4 Gün)

810 TL

3
gün
PROGRAM:

0.GÜN / CUMA

Hareket:

23:00 Kadıköy Evl. Dairesi

23:30 Mecidiyeköy Trup Tower Önü

24:00 İncirli Ömür

Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı
Mecidiyeköy:Mecidiyeköy Trup Tower Önü
İncirli : E-5 kenarındaki Ömür Plaza önü

 

Turumuza Tekirdağ, Keşan ve Eceabat'tan da katılabilirsiniz

 

1. GÜN 27/08  C.TESİ GÖKÇEADA –KEFALOZ (Aydıncık Plajı)- TUZ GÖLÜ –DEREKÖY- KALEKÖY

Sabah Kabatepe İskelesi'ne ulaşıyor ve bir süre feribot saatini beklerken serbest kahvaltımızı yapıyoruz. Feribotla adaya geçiyoruz. Keyifli bir yolculukla adaya ulaşıp, plaja gitmek üzere hazırlandıktan sonra adanın güneyindeki (adanın en güzel kumsalı) Aydıncık Plajı'na (Kefaloz) gidiyoruz. Gün boyu deniz ve güneş keyfi. Dileyenler plajda geçen zaman içinde kumsalın çok yakınında bulunan Tuz Gölü'nün şifalı çamuruyla çamur banyosu da yapabilir. Akşamüstü plajdan ayrılıp öncelikle Dereköy'ü geziyoruz. Koruma altındaki Rum köylerinden olan, nerdeyse tamamı terk edilmiş 1950 haneli, içinde sineması ve 2 kilisesi olan, eskiden Türkiye'nin en büyük köyü ünvanına sahip

Dereköy'ü gezdikten sonra otelimize geçip duşlarımızı alıyoruz. Akşam Yemeğimiz Kaleköy Limandaki restoranımızda bölgenin şaraplarıyla (rakıda var) BALIK MENÜ olacak. Yemek öncesi gün batımı keyfini  Kaleköy’ün Kalesinden Semadirek adasını izleyerek yapıyoruz…

 

2. GÜN 28/08  PAZAR ZEYTİNLİ KÖYÜ –GİZLİ LİMAN- LAZ KOYU –BAĞ GEZİSİ

Sabah otelimizde alacağımız yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Zeytinli Köyüne gidiyoruz. Sokak aralarında yapacağımız gezintinin ardından meşhur Madam'ın dibek kahvesini sakızlı muhallebiyle tatlandırıyoruz.Deniz keyfi için bugün size 2 koy önereceğiz. Önce Gizli Limana (ayrılmak istemeyeceksiniz),sonrada Laz koyuna. Otele dönüş ve hazırlanmanın ardından Bağ Gezisine gidiyoruz. Adanın en büyük bağlarından birine misafir olup bağ gezisi yapıyor, ada şarapçılığı hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz.

 

3. GÜN 29/08  P.TESİ BADEMLİ –TEPEKÖY- KEFALOZ (Aydıncık Plajı) Merkezde Alış Veriş  

Sabah otelimizde alacağımız yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından Bademli Köyüne geçiyoruz. Yaşlıçınar ağacı, badem ağaçları,bal çiftliği ,çeşmesi ve  soluklanacağımız eski kahvesi ile Eski Bademli (Gliki) olarak da anılan köy yüksek bir tepe üzerine kurulu. Adanın en güzel manzaraya sahip köylerinden biri. Karşıda ihtişamlı Semadirek Adası, kale kalıntılarıyla yine bir tepeye kurulmuş Kaleköy, aşağıda balıkçı tekneleri, mendireğiyle Kaleköy Limanı, dağlar ve önlerinde ekili araziler panoramayı tamamlıyor. Yüksek konumundan dolayı adanın balkonu da deniyormuş Bademli için.. Sonrasında Koruma altındaki bir diğer Rum köyü olan Tepeköy'e giderek köyü geziyoruz. 600 yıllık olduğu söylenen çınarı ziyaretimizden sonra Semadirek Adası'na karşı manzara seyri yapıyoruz (dileyenler meşhur Barba Yorgo şaraplarından satın alabilirler).Deniz keyfi için  Kefaloz (Aydıncık Plajı)na geçiyoruz. Akşam merkeze dönüşümüzü alışverişe vakit ayırabileceğiniz şekilde ayarlıyoruz.

4. GÜN 30/08  SALI TAM GÜN DENİZ VEYA ŞEHİTLİKLER

Sabah otelimizde alacağımız yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltımızın ardından. Otelimizden ayrılıyoruz. Bavullarımızı aracımıza indiriyoruz. Aracımızla isteyenleri öncelikle Kefaloz limanına bırakıyoruz. Aracımız feribot kuyruğu için kuzulimanına gidiyor. Arzu edenler Kuzulimanı Plajı'na gelebilirler (duş ve kabin gibi imkanlar mevcut) ve feribot kalkışına kadar plajda serbest zaman.Normal şartlarda  15.00 deki feribotla adadan ayrılmayı planlıyoruz. Kefelozdaki misafirlerimiz dolmuşla direk limana gelebilirler. Gece İstanbul'a ulaşarak misafirlerimizi aldığımız duraklara bırakıp, bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Ulaşım 

 • Rehberlik ,

 • 3 Gece Gökçeada konaklama

 • 3 Yöresel ürünlerle zenginleştirilmiş kahvaltı

 • 1 akşam yemeği BALIK MENÜ LİMANDA                 

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri 

 • Bağ gezisi 

 • Feribot geçiş ücretleri                                     

 • TÜRSAB seyahat & Sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • İlk gün sabah kahvaltısı    

 • 2 akşam yemeği

 • Öğle yemekleri 

 • Akşam yemeğindeki içecekler 

 • Yoldaki yemekler 

 • Plaj ücretleri ( şezlong,şemsiye vs...) 

 • Müze ve ören yeri girişleri,bahşişler,Kişisel harcamalar

ULAŞIM:
 • Turizm taşımacılığı yapan belgeli araçlarla güvenli seyahat. Kullanılan araçlar 

 • 18 kişilik minübüs ( Volkswagen VOLT veya Mercedes SPRINTER) 

 • 31 kişilik midibus (Isuzu, Powerbus,Prestige,Turkuaz) 

 • Not: Ada turlarımızda daha rahat hareket edebilmek için saylarımızı sınırlı tutmaktayız. 

 • 31 kişilik araçlarda max. 28 konuk , 16 Kişilik araçlarda 14 konuk alıyoruz 

 • Not: Kabatepe-Gökçeada feribot yolculuk süresi takribi 1 saat 15 dk'dır. 

KONAKLAMA:

KALE PALACE OTEL (Gökçeada Merkez)

İki kişilik odalarda çift kişilik yatak veya iki ayrı yatak bulunur. Çiftlere çift kişilik yataklı oda müsaitliğine bağlı olarak sunulabilmektedir. 

 
TURLARIMIZDA:

.: Programda yüzme ve yürüyüşler yer alacak.Bunu dikkate alarak hazırlıklı gelin. 

Mayo, havlu vb. getirmeyi unutmayın. 

.: Ada rüzgarlıdır... Vapur yolculukları serin olabilir... 

.: Mevsim koşullarını düşünerek giyinin. (polar/kazak, şapka, güneş gözlüğü, yağmurluk vb.) 

.: Ínceden kalına doğru bir giyimi tercih edin  (yürüdükçe terler, durduğunuzda üşüyebilirsiniz) 

.: Küçük bir sırt çantanız bulunsun 

.: Yanınıza, su ve enerji verici yiyecekler alabilirsiniz 

.: Varsa ilaçlarınız 

.: Fotograf/Video çekiyorsanız yeterince ekipman, yedek pil

.: Alternatif Turizm'de etkinliklerde tüm katılımcılar etkin görev alır.Her aşamada yardımlaşılır. 

.: Otelde cumartesi günü sabahı odaların hazır olmaması halinde odalar öğleden sonra verilebilir. 

.: Son 4 Kayıt yatabilme özelliği olmayan arka koltuklarda gitmek zorunda kalacaktır, bu durum rezervasyon esnasında belirtilmektedir. 

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir. 

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 

İmroz 
 

"Çorak Topraklarda Bereket" tanrısı olarak adlandırılan Imbrasos'un bolluk diyarı olarak bilinen Imroz; bugünkü adıyla Gökçeada, Homeros'un Ilyada destanında deniz tanrısı Poseidon'un adası olarak geçer. 
"Denizin diplerinde, ta uçurumlarda, 
Tenedos'la (Bozcaada) kayalık Imbros arasında, 
Bir magara vardır, geniş, kocaman. 
Durdururdu orda atları Poseidon, yeri sarsan" 
Ada, 1456 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı İmparatorlugu topraklarına katılmıştır. Ada halkının Kaptan-ı Derya Barbaros Hayrettin Paşa'ya gösterdigi ilgiyi duyan Kanuni Sultan Süleyman adayı vakıf ilan etmiş ve ada halkından vergi alınmaması hakkında ferman çıkartmıştır. Balkan Savaşı yenilgisi sonucu ada, Yunanistan'ın egemenligine geçmiş, 1. Dünya Savaşı sırasında İngilizler tarafından hava ve deniz üssü olarak kullanılmıştır. 24 Temmuz 1923 Lozan Antlaşması ile ada tekrar ülkemiz topraklarına katılmıştır. Adanın fiilen Türkiye topraklarına katılması, 22 Eylül 1923'tür. Bu tarih adanın kurtuluşu olarak kutlanır. 
 

Konum 
Gökçeada 289.5 km2 yüzölçümüne, 95 km kıyı şeridi uzunluguna sahiptir. Adanın dogu-batı uzunlugu 29.5 km, kuzey-güney uzunlugu ise 13 km'dir. Gökçeada (Kuzulimanı), Çanakkale'den izlenen rotaya göre 32mil, Gelibolu yarımadasındaki Kabatepe limanına 14 mil, Bozcaada'ya 33mil, Ege Denizi'nde bulunan Yunan adalarından Limni'ye 16 mil, Semadirek adasına 14 mil uzaklıktadır. 

Doğal yapı 
Gökçeada çok engebeli, volkanik kütlelerden oluşmuştur. Adanın %77'si daglık, %12'si engebeli, % 11'i ise ovadır. Adanın en yüksek noktası Doruk Tepe 673 metredir. 

İklim ve Bitki Örtüsü 
Gökçeada'da Akdeniz tipi iklim görülür. Hakim rüzgarlar lodos ve poyraz'dır. Senenin büyük bölümünde rüzgarlar devamlılık saglar. Bitki örtüsü olarak 6870 hektar orman, makilik alanlar ve zeytinlikler vardır. 

İç Sular 
Gökçeada tatlı su kaynakları bakımından zengin, kendine yeterli potansiyele sahiptir. Şahinkaya, Dereköy, Aydıncık ve Uğurlu göletlerinden sulama amaçlı; Zeytinli Baraj Gölü'nden ise içme ve kullanma suyu ile Çınarlı ovasında tarımsal amaçlı sulama olarak yararlanılmaktadır. Akarsu yoktur ve dereler yazın kurumaktadır. Adanın dogu kesiminde denizden taşan sulardan oluşmuş Tuz Gölü bulunmaktadır. Tuz Gölü adanın %1'i kadardır.

26-30/08/2016
 
KK İle Tek Çekim: 835 TL
KK İle Tak.Çekim: 855 TL
(Bonuscard'a 5 Taksit İmkanı, diğer kartlar için sorunuz)
Single Farkı: 385 TL
06-12 yaş: %15 indirim
3-5 yaş: 185 TL (koltuk)
 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page