top of page

23 Nisan Butik Kapadokya Turu

(2 Gece 3 Gün)

1.999 ₺

Havale/Eft

3
gün
PROGRAM:

1. GÜN 23 Nisan Cuma  PANORAMA TEPESİ-GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ- KARANLIK KİLİSE-ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ-PAŞABAĞ-DERVENT VADİSİ- KIZILVADİ

23 Nisan Uçakla Butik Kapadokya Turu için Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Nevşehir tarifeli uçuşu ile 08:15'te bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 10 dk. sonra Nevşehir Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Nevşehir Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesi ve Karanlık Kilise'yi geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra) Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Göreme merkezindeki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği Göreme'de serbest. Konaklama: Nature Park Cave Hotel (Akşam yemeğini set menü vermek yerine Göreme'deki restoran alternatifleri içinde dilediğinizce tercihte bulunabilmeniz için hariç tuttuk ve akşam yemeği maliyetini tur ücretinden düştük. Otelimiz Göreme'de olup 50-400 metre mesafede restoran, lokanta alternatifleri mevcuttur)

 

2.GÜN 24 Nisan Cumartesi DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - UÇHİSAR KALESİ - MUSTAFAPAŞA(SİNASOS)

Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimiz servis edilecek. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 65 TL)  Öğle yemeği ardından Kapadokya'yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Günün sonunda bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz (Asmalı Konak dizisinde kullanılan ilk konak bu kasabadaydı) Günün son gezi noktası olan bu güzel kasabayı gezdikten sonra kasaba kahvesinde çay, kahve molası verip ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz. Akşam yemeği Göreme'de serbest.

Konaklama: Nature Park Cave Hotel (Not: Bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

 

3.GÜN 25 Nisan Pazar AŞK VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - AVANOS - ÜRGÜP - SARIHAN KERVANSARAYI - KAYSERİ 

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ardından Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra) Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından Kayseri Çarşısında alışveriş için serbest zaman. Pastırma, sucuk alışverişi yapabilirsiniz. Sonrasında buluşarak havaalanına gidiyoruz ve 17:30 itibarıyla misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Anadolu Jet Hava Yolları Kayseri- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 18:40 kalkışlı tarifeli uçuşu ile. Uçuş 1 saat 20 dk sürüyor. Sabiha Gökçen Havaalaanına tahmini iniş saati 20:00

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (23 Nisan 2021 Cuma)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Nevşehir Havaalanı 08:15 kalkış - 09:25 varış

 

Dönüş (25 Nisan 2021 Pazar)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 18:40 kalkış - 20:00 varış

 

Rehber grubu Nevşehir Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

TAŞ ODA / KAYA ODA FARKI

Kaya oda doğal kayaya oyularak yapılmış odadır, elbette özel bir deneyimdir ancak taş odaya göre basıktır, daha loştur ve kaya akması olur yani odaya geldiğinizde komidinde toz var sanırsınız, ama aslında tavandaki doğal kayadan düşer o küçük beyaz parçacıklar. Yani sözün özü hijyen konusunda çok hassasanız ve basık odaları sevmiyorsanız kaya oda tavsiye etmeyiz. Ama bunlardan rahatsız olmam derseniz kaya oda özel bir deneyimdir, hayatınızda en azından bir kez bu deneyimi yaşamanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca kaya odalar kayanın doğal yapısı gereği ısıyı iyi muhafaza eder, yazın serin kışın sıcak olur. 

Taş odalar ise doğal kayanın önüne kemerli mimariyle yapılmış olan odalardır, daha aydınlıktır, tavanı yüksektir.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
 • Anadolu Jet Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Nevşehir uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Anadolu Jet Hava Yolları Kayseri - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece Göreme Nature Park Cave Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat ve sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemekleri

 • Balon turu

 • Kişisel harcamalar

 • Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli (130 TL olup Müzekartınız varsa 50 TL'dir)


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

 • 23-25 Nisan 2021
bottom of page