top of page

23 Nisan Butik Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün) Kesin Hareketli

2.149 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1.GÜN 20 NİSAN 2019 CUMARTESİ ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Yeni Havaalanı - Şanlıurfa  05:25 kalkış-07:10 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 45 dk. sonra Şanlıurfa Havaalanına inmiş oluyor. Buluşma noktamız ve saatimiz Şanlıurfa Havaalanı 07:15'tir.
Rehberimiz sizi Şanlıurfa Havaalanında karşılıyor ve bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe. Ardından bir sonraki durağımız Harran. Harran'da Harran Antik Kenti, Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa şehir merkezine hareket ve öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Şanlıurfa'yı geziyoruz. Şanlıurfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Sonrasında Balıklıgöl ve çarşıya yürüme mesafesindeki otelimize yerleşme ve akşam yemeği. Arzu eden konuklarımız ekstra “Sıra Gecesi” programına katılabilirler.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA NEVALİ HOTEL (5*)

 
2.GÜN  21 NİSAN 2019 PAZAR   MARDİN   

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mardin'e hareket ediyoruz. Öğleye doğru vardığımız Mardin'de gün içerisinde ilk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ve Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Ardından eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Tavsiyemiz Mardin'in özel lezzetlerinden biri olan Kaburga Dolmasını tatmanız. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimizi Sabancı Mardin Kent Müzesi, Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin sokaklarını keşfetmeniz ve fotoğraf çekmeniz için serbest zaman verip sonrasında programımızı tamamlayarak otele geçiyoruz.  Otele yerleşme sonrasında akşam yemeği anlaşma restoranda set menü.
KONAKLAMA: MARDİN AZD HOUSE HOTEL (özel belgeli)

 
3.GÜN 22 NİSAN 2019 PAZARTESİ SAVUR - DEREİÇİ KÖYÜ - HASANKEYF - MİDYAT

Kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra Hasankeyf'e doğru yola devam ediyoruz. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'te Hasankeyf Köprüsü, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii gibi mekanları görebileceğimiz gezinin ardından öğle yemeği molası verip Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat'a geçerek bu tarihi ilçeyi geziyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda Sıla dizisi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e dönüyoruz. Akşam yemeği anlaşma restoranda set menü.
KONAKLAMA: MARDİN AZD HOUSE HOTEL (özel belgeli)

 

4.GÜN 23 NİSAN 2019 SALI DARA - BEYAZSU- DİYARBAKIR​

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası bavullarımızı araca yükleyerek otelimizden ayrılıyoruz. Ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'ya giderek köyü ve antik kalıntıları geziyoruz. Sonrasında bölgenin su kenarındaki güzelliği Beyazsu'da öğle yemeği molası veriyoruz. Burası diğer programlarımızda yok, program olarak sadece bu turumuza uyduğundan ekledik, eminiz Beyazsu'yu siz de seveceksiniz. Öğle yemeği ardından Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Panoramik Diyarbakır şehir turu ardından 18:00 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları Diyarbakır- İstanbul Yeni Havaalanı 19:00 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI


Gidiş (20.04.2019 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni H. - Şanlıurfa Havaalanı 05:25 kalkış - 07:10 varış

 

Dönüş (23.04.2019 Salı)

TÜRK HAVA YOLLARI  Diyarbakır - İstanbul Yeni H. 19:00 kalkış - 21:15 varış


Rehber grubu Şanlıurfa Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk H. -Şanlıurfa ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Türk Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Atatürk H. ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Şanlıurfa 5* Nevali Hotel otelde konaklama

 • 2 gece Mardin Azd House Hotel'de konaklama

 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Şanlıurfa'da otelde set menü akşam yemeği

 • Mardin'de anlaşmalı restoranda yöresel set menü 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 20-23 Nisan 2019

KK Tek Çekim: 2.205 ₺

Single Farkı: 2.449 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.512 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.849 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.897 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page