top of page

23 Nisan Butik Antep-Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
1.GÜN (23 NİSAN 2020) GAZİANTEP
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Gaziantep tarifeli uçuşu 08:40 kalkış-10:30 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Gaziantep Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Antep gezimize başlıyoruz. İlk olarak Zeugma'nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Gaziantep Kalesi, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Antep'in restore edilen eski evleriyle öne çıkan Bey Mahallesi'ne gidiyoruz. Yürüyerek yapacağımız gezi ardından Bey Mahallesinde bulunan 200 yıllık bir geçmişe sahip yöresel Ermeni Konağında çay ve zahterlerimizi yudumlayıp ardından araçla konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: GAZİANTEP DEDEMAN PARK HOTEL (4*)
 
2.GÜN (24 NİSAN 2020) HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu sonrasında Urfa'ya doğru yola devam ediyoruz. Urfa'ya varışta ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Birecik patlıcanından yapılma patlıcan kebabı tavsiye olunur. Yemek sonrasında Şanlıurfa merkezi geziyoruz. Şanlıurfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Ardından Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'da konaklayacağımız otele geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde. Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
3.GÜN (25 NİSAN 2020) GÖBEKLİTEPE- MARDİN

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Mardin'e hareket ediyoruz. Mardin'e varışta Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Kasimiye Medresesi'nin gezdikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrası yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: MARDİN 5* RAMADA PLAZA HOTEL BY WYNDHAM

 

4.GÜN (26 NİSAN 2020) MİDYAT - MOR GABRIEL MANASTIRI - HASANKEYF

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. Gün içerisinde ilk gezi noktamız Midyat. Midyat gezimiz Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Kilisesi, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Öğle yemeğimizi de Midyat'ta yedikten sonra Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere yola devam ediyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Programımızı tamamlamamızın ardından, Hasankeyf'e en yakın havaalanı olan (45 km) Batman Havaaalanı'na doğru yola koyuluyoruz. Saat 17:00 itibarıyla konuklarımızı Batman Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Batman'dan İstanbul Yeni Havaalanına (18:00 kalkış- 20:15 varış)

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (23.04.2020 Perşembe)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Yeni H. - Gaziantep Havaalanı 08:40 kalkış - 10:30 varış

 

Dönüş (26.04.2020 Pazar)
TÜRK HAVA YOLLARI Batman - İstanbul Yeni H. 18:00 kalkış - 20:15 varış

 

Not: Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni H. -Gaziantep uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Batman-İstanbul Yeni H. uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Gaziantep 4* Dedeman Park Hotel otelde konaklama

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Konaklama vergisi

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

2.539 ₺

Havale/Eft

4
gün
 • 23-26 Nisan 2020

KK Tek Çekim: 2.605 ₺

Single Farkı: 2.919 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.994₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.089 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.051 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page