top of page

23 Nisan Butik Antep-Urfa-Göbeklitepe-Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
1.GÜN 23 Nisan Cuma MARDİN - DARA - MİDYAT

23 Nisan Butik Antep Urfa Göbeklitepe Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Mardin seferi. 06:30 kalkış / 08:25 varış

Rehberimiz sabah 08:30'da sizi Mardin Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra  ilk olarak bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı geziyoruz. Antik kent gezisi sonrasında ikinci durağımız Midyat.  Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Ardından Mardin'in tarihi kent merkezine gidiyoruz. Öğle yemeği molası verip  eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Yemeğin ardından etkileyici mimarisi ve tarihçesiyle öne çıkan Kasimiye Medresesi’nin ve Süryanilerce büyük öneme sahip olan Deyrul Zaferan Manastırının gezilmesi ardından akşam üzeri yürüyerek tarihi Mardin gezimize başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları görebileceğimiz bu gezi ardından programımızı tamamlayarak otele yerleşme. Akşam yemeği otelde set menü.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 
2.GÜN 24 Nisan Cumartesi ŞANLIURFA - HARRAN - GÖBEKLİTEPE

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından dünyanın en eski tapınağına ev sahipliği yapan Göbeklitepe'yi görüp rehberimizden tarihini öğreniyoruz. Sonrasında mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi program ardından otele yerleşme ve set menü akşam yemeği.

Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler. KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
3.GÜN 25 Nisan Pazar HALFETİ - GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ve Savaşan Köyü'nün görülmesi ardından Antep'e hareket. Araçla yapacağımız panoramik Antep şehir turu ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizi bekler. Öğle yemeği ardından Mozaik Müzesi ile gezimize devam ediyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezimizi yapıyoruz. Sonrasında meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından buluşarak Havalanına geçiyoruz. 20:00 itibarıyla misafirlerimizi Gaziantep Havaalanına bırakarak bir başka gezimizde tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle 21:10'da İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına.

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (23 Nisan 2021 Cuma)

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Mardin Havaalanı 06:30 kalkış - 08:25 varış

 

Dönüş (25 Nisan 2021 Pazar)

PEGASUS HAVA YOLLARI Gaziantep - İstanbul Sabiha Gökçen H. 21:10 kalkış - 22:55 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

HATIRLATMALAR

Mardin'e gitmişken Dara ve Midyat'ı, Antep'e gitmişken Halfeti'yi de görmek isteyen misafir beklentisine göre hazırlanmış yoğun programdır, hızlı tempo ve sabahları 07:30 gibi erken hareketler gerekecektir. Rehber grubu Mardin Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen H. - Mardin uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Gaziantep-İstanbul Sabiha Gökçen H. uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Sıra Gecesi (opsiyonel)

 • Halfeti tekne turu (opsiyonel)

 • Kişisel harcamalar

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

 • Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

 • Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

 • Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 • Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40-45 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.
 
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.
 
* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

 

TUR TARİHLERİNDE GEZİLECEK ŞEHİRLERDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ
Son 5 yılda 23-25 Nisan tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 28 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 8 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 18 derece, en düşük sıcaklık ise 10 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 6. Hava çoğunlukla az bulutlu, açık
 
REZERVASYON HAKKINDA
Resmi tatil dönemlerindeki Urfa Mardin Antep turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Geç rezervasyonlarda uçak bileti ücretleri yükselmektedir.
 
KONTENJAN HAKKINDA
Urfa Mardin Antep turlarımız 10 ile 25 kişi arasında katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

2.299 ₺

Havale/Eft

3
gün
 • 23-25 Nisan 2021

Single Farkı: 2.729 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  1.999 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page