23 Nisan Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) Kesin Hareketli
1/5

1.949 ₺

Havale/Eft

3
gün
PROGRAM:

1.GÜN / 21 NİSAN 2019 PAZAR MARDİN
Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Yeni Havaalanı - Mardin  06:15 kalkış-08:20 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 2 saat sonra Mardin Havaalanına inmiş oluyor. Sizi Mardin Havaalanında karşılıyor ve kahvaltıya götürüyoruz. Yöresel kahvaltı ardından Urfa'dan gelen grubumuzla birleserek 10:30 saatlerinde Mardin gezimize başlıyoruz. Mardin'de Mardin'de gün içerisinde ilk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ve Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Ardından eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası şehir merkezindeki gezimizi Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin sokaklarını keşfetmeniz ve fotoğraf çekmeniz için serbest zaman verip sonrasında programımızı tamamlayarak otele geçiyoruz.  Otele yerleşme sonrasında akşam yemeği anlaşma restoranda set menü. (Kaburga Dolması set menü)
KONAKLAMA: MARDİN AZD HOUSE HOTEL (özel belgeli)

 

2.GÜN / 22 NİSAN 2019 PAZARTESİ  SAVUR - DEREİÇİ KÖYÜ - HASANKEYF - MİDYAT
Kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra Hasankeyf'e doğru yola devam ediyoruz. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'te Hasankeyf Köprüsü, Kör Zeynel Türbesi, El Rızk Camii gibi mekanları görebileceğimiz gezinin ardından öğle yemeği molası verip Midyat'a hareket ediyoruz. Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat'a geçerek bu tarihi ilçeyi geziyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda Sıla dizisi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e dönüyoruz. Akşam yemeği anlaşma restoranda set menü. (Saç tava set menü)
KONAKLAMA: MARDİN AZD HOUSE HOTEL (özel belgeli)

 

3.GÜN /  23 NİSAN 2019 SALI DARA - BEYAZSU- DİYARBAKIR
Otelimizde alınan kahvaltı sonrası bavullarımızı araca yükleyerek otelimizden ayrılıyoruz. Ardından bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'ya giderek köyü ve antik kalıntıları geziyoruz. Sonrasında bölgenin su kenarındaki güzelliği Beyazsu'da öğle yemeği molası veriyoruz. Burası diğer programlarımızda yok, program olarak sadece bu turumuza uyduğundan ekledik, eminiz Beyazsu'yu siz de seveceksiniz. Öğle yemeği ardından Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Panoramik Diyarbakır şehir turu ardından 18:15 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları Diyarbakır- İstanbul Yeni Havaalanı 19:25 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.
 
UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (21.04.2019 Pazar)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni H. - Mardin Havaalanı 06:15 kalkış - 08:20 varış
 
Dönüş (23.04.2019 Salı)
TÜRK HAVA YOLLARI  Diyarbakır - İstanbul Yeni H. 19:25 kalkış - 21:35 varış

Not:Rehber grubu Mardin Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilecek PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz. 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı-Mardin uçak bileti

 • Türk Hava Yolları Diyarbakır-İstanbul Yeni Havaalanı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Mardin'de 2 gece Azd House Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Mahalli restoranda set menü 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki tüm cevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 •  21-23 Nisan 2019
          (Son 4 kontenjan​)
 

KK Tek Çekim: 1.999 ₺

 

Single Farkı: 2.049 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.102 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.749 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.794 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black