top of page

23 Nisan Butik Mardin Turu

(2 Gece 3 Gün) 

2.299 ₺

Havale/Eft

3
gün
PROGRAM:

1.Gün 23 Nisan Pazar BATMAN-HASANKEY -MİDYAT-MOR GABRİEL MANASTIRI - MARDİN

23 Nisan Butik Mardin Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman seferi. 06:15 kalkış / 08:10 varış

Batman Havaalanında buluşma ardından Hasankeyf'e hareket ediyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra Midyat'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molasını Midyat'ta veriyoruz. Yemek sonrası Midyat'ı gezmeye başlıyoruz. Midyat gezimiz geçmişte pek çok dizi ve film çekimine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Mor Gabriel Manastırı, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket. Otele yerleşme ve ardından otelde set menü akşam yemeği.

KONAKLAMA: MARDİN RAMADA PLAZA HOTEL BY WYNDHAM (5*)

 

2.Gün 24 Nisan C.tesi SAVUR-DEREİÇİ (KILLIT) KÖYÜ-MARDİN-DEYRULZAFERAN MANASTIRI

Sabah kahvaltısının ardından “minyatür Mardin” Savur'a hareket ediyoruz. Savur şirin bir kasaba, beğeneceğinizden eminiz. Sonrasında büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyü olan Dereiçi'ne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten ve dileyenler Süryani şarabı satın aldıktan sonra Mardin merkeze dönüyoruz. Serbest öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Yöresel kaburga dolmasını tatmanız tavsiye olunur. Öğle yemeğinin ardından etkileyici mimarisi ve tarihçesiyle öne çıkan Kasimiye Medresesi’nin ve son olarak ta Deyrul Zaferan Manastırının görülmesinin ardından Mardin'deki otelimize dönüş ve set menü akşam yemeği.

Konaklama: MARDİN RAMADA PLAZA BY WYNDHAM HOTEL (5*)

 

3.Gün 25 Nisan Pazar MARDİN - DARA - DİYARBAKIR

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mardin gezimize başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi  Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrası bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'ya giderek antik kalıntıları geziyoruz. Sonrasında Diyarbakır'a hareket ediyoruz. Akşama doğru Diyarbakır'a ulaşarak panoramik şehir turu yaptıktan sonra misafirlerimizi 19:15 itibarıyla Diyarbakır Havaalanı'na bırakarak uğurluyoruz. 

Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen seferi. 20:30 kalkış / 22:30 varış

.
UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (23 Nisan 2021 Cuma)

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Batman Havaalanı 06:00 kalkış - 08:10 varış

 

Dönüş (25 Nisan 2021 Pazar)

PEGASUS HAVA YOLLARI Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen H. 20:30 kalkış - 22:30 varış

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

HATIRLATMA

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 •  Pegasus Hava Yolları ile İstanbul S.Gökçen H. - Batman uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Yolları ile Diyarbakır-İstanbul S.Gökçen H. uçak bileti (15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır.

*Turumuzda gidiş Batman Havaalanı'a, dönüş ise Diyarbakır Havaalanından yapıldığı için bölgede yapılan araçla yolculuk süreniz 2,5 saat kadar düşmektedir.

 
* Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40-45 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.
 
* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.
 
* Turumuz 20 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.
 
* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.
 
* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)


TUR TARİHLERİNDE GEZİLECEK ŞEHİRLERDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ

Son 5 yılda 23-25 Nisan tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 9 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 18 derece, en düşük sıcaklık ise 10 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 6. Hava çoğunlukla az bulutlu, açık.

 

 

REZERVASYON HAKKINDA

Resmi tatil dönemlerindeki Mardin turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Geç rezervasyonlarda uçak bileti ücretleri yükselmektedir.

 

KONTENJAN HAKKINDA

Mardin turlarımız 10 ile 25 kişi arasında katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

 • 23-25 Nisan 2021

Single Farkı:  2.699 ₺ (Havale/Eft)

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.999 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page