top of page

23 Nisan Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu

Erzurum-Kars arası Doğu Ekspresi ile yolculuk.

(3 Gece 4 Gün)

2.199 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1. GÜN 20 NİSAN 2019 ERZURUM – KARS
Butik Erzurum Kars Doğubeyazıt Turu  için Anadolu Jet ile Erzurum'a uçuyoruz
Anadolu Jet Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Erzurum uçuşu. 08:05 kalkış, 09:50 varış. Rehberimiz misafirlerimizi Erzurum Havaalanında karşılıyor.
(Uçak bileti hariç paket tercih eden misafirlerimizin en geç 10:00'da Erzurum Havaalanında olmaları gerekmektedir) Soğuk denince ilk akla gelen iki şehir ama kışın en yakıştığı şehirler de onlar. Birde aslında kendileri bilmese de çok ciddiler kültür konusunda. Kars’a giderken Erzurum’u, Erzurum’dan başlarken Kars’ı bilmemek olmaz. O nedenle Erzurum’a ulaşır ulaşmaz başlayacağız tanımaya; Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak. Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi. Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi. Öğlen Yemeği, CAĞ KEBABI: Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir. Öğlen yemeği sonrası 14:32 kalkışlı Doğu Ekspresi treni ile Kars’a hareket edeceğiz. Pulman koltuklarda yolculuk edeceğiz. Doğu Anadolu’nun muhteşem coğrafyasını izleyerek yapacağımız yolculuk Horasan-Topdağı-Sarıkamış rotasından devam edecek. 18:30'da Kars'a varış ve otele transfer.
Akşam yemeği ve konaklama Kars’ta bulunan 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotel'de. (Doğu Ekspresi Erzurum'a rötarlı gelebilmektedir, 14:32 rötarsız gelmesi halindeki kalkış saatidir)

 

2.GÜN 21 NİSAN 2019  KARS-BOĞATEPE (ZAVOT)-ÇILDIR GÖLÜ-ANİ HARABELERİ

Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve Harran'a doğru yol alıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi görüp sonrasında mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'ya hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi program ardından otele yerleşme. Akşam arzu eden konuklarımız “Sıra Gecesi” ne katılabilir. (ekstra)
KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL 4*
 
3.GÜN 22 NİSAN 2019 KARS-IĞDIR
Kars'taki otelimizden ayrılıyoruz ve Kars şehir merkezi gezimize başlıyoruz.
Yarısı Ani, yarısı Harakani denmiş Kars için ama elbette başka başka dünyalara ve atacağımız her adımda başka tatlı şaşkınlıklara şahit olacağımız bu şehrin sokaklarında dolaşmaya başlıyoruz.
Bir şehre yukarıdan bakmak gerekir önce. Bu sebeple ilk durak noktamız Kars Kalesi olacak. Sadece bir kale olmaktan çıkıp; Kars çayı'nın medeniyetleri birleştirdiği noktada; Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kilislerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii), maneviyatını hissedeceğiniz Eb'ul Hasan Harakani türbesini geziyoruz.
Ardından, Namık Kemal 'in çocukluğunu geçirdiği evde bugün Kars'ın önemli bir kültür mirası olan
Aşık geleneğini tanıma fırsatı buluyoruz.
'Kars'ın kızı Kaz'dır' sözünü doğrulayacak ilgiyi görmek üzere, hem Kaz etinin tadına bakmaya hem de Kafkas kültürünün sentezi olan meşhur yöresel yemekleri tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz.
Yemeğimizin ardından yaklaşık 3 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında Doğubayazıt'a ulaşıyoruz. Türkiye'nin İran sınır kapısı olan Gürbulak sınır kapısı'nda vereceğimiz fotoğraf molamızın ardından,dünyadaki ikinci büyük meteor çukurunu ziyaret edip, rehberimizden alacağımız bilgiler sonrasında Ağrı Dağı'nın diğer yüzünde bulunan Iğdır'a gidiyoruz.
Akşam yemeği ve konaklama Iğdır Star Royal Hotel'de.
(Not: Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısı ve Meteor çukuruna gidilemeyecektir)

 

4.GÜN 23 NİSAN 2019 DOĞUBEYAZIT-İSHAKPAŞA-SARAYI-IĞDIR

Sabah kahvaltımız sonrasında Osmanlı'nın doğudaki en son yapısı olan İshakpaşa Sarayını geziyoruz. Türkiye'nin en yüksek dağı olan Ağrı dağı manzarasına bakan sarayda;harem ve selamlık bölümlerinin en ince ayrınıtısıyla nakış nakış işlenmiş büyüleyici atmosferinde yapacağımız gezi sonrasında Iğdır Ermeni Mezalimi Müzesi ve Selçuklu Kervansarayı'nı görüyor, çarşıda öğle yemeği için serbest zamanın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyor,  Anadolu Jet Hava Yollarının 15.10 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 17:15'te İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve turumuzun sonu.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.


UÇUŞ DETAYLARI

 

Gidiş (20.04.2019 Cumartesi)

Anadolu Jet Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Erzurum uçuşu. 08:05 kalkış, 09:50 varış

Dönüş (23.04.2019 Salı)

Anadolu Jet Hava Yollarının 15.10 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz

 

HATIRLATMA
Nisan ayında düşük ihtimal olmakla birlikte, Digor yolunun kapanması halinde yolumuz uzayacağından ve hava erken karardığından Gürbulak Sınır Kapısı ve Meteor çukuruna gidilemeyecektir.


Not: Rehber grubu ErzurumHavaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.


Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Anadolu Jet  İstanbul S.Gökçen - Erzurum uçak bileti

 • Anadolu Jet Iğdır- İstanbul S. Gökçen uçak bileti

 • 2 gece Kars'ta 4* Büyük Kale Hotel veya Kars Park Hotelde konaklama

 • 1 gece Iğdır Star Royal Hotelde konaklama

 • Otellerde 2 kahvaltı

 • 1 gün köyde kahvaltı

 • Otellerde set menü 3 akşam yemeği

 • Türsab zorunlu seyahat sigortası

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Program dahilindeki tüm geziler

 • Doğu Ekspresi Erzurum - Kars arası pulman (koltuklu vagon) bileti

 • İkramlar

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri girişleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 20-23 Nisan 2019

KK Tek Çekim: 2.256 ₺

 

Single Farkı: 2.499 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.564 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.899 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.948 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page