top of page

23 Nisan Butik Kemaliye-Divriği-Sivas Turu

(2 Gece 3 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
 
1.GÜN 23 Nisan Cuma HARPUT-KEMALİYE-MANİLİ YOL-SIRAPINAR KÖYÜ- APÇAĞA KÖYÜ 

23 Nisan Uçakla Butik Kemaliye Divriği Sivas Turu için Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul - Elazığ seferi. 06:35 kalkış / 08:30 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Elazığ Havaalanında karşılıyor ve ardından ilk olarak Eski Harput'a gidiyoruz. Harput Kalesi, Ulu Cami, Arap Baba Türbesi ve Kurşunlu Camii'ni içeren Harput gezisi ardından Sırakonak Köyü’ne giderek burada yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası eşliğinde yürüyerek Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Öğle yemeği molası verdikten sonra Kemaliye’ye geçerek, Kemaliye'yi gezmeye başlıyoruz. Hemen her konuda türküsü bulunan eski ismiyle Eğin, yeni ismiyle Kemaliye doğası, kültürü ve evleriyle ilgi çekici güzellikleri barındırır. Taş işçiliğinin benzersiz örnekleri, mühendislik harikası köprüler, pınarlardan akan suların hayat verdiği vadiler manzumesi Kemaliye, kuruluşundan bu yana, çeşitli kültürlerin yaşandığı bir yer olma özelliğini taşır.Yürüyerek Kemaliye şehir merkezinde tarihi hamam, değirmen, Taşdibi Mahallesi, Zincirli Kaya'yı içeren gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Programımızın tamamlanması ardından Kemaliye'de konaklayacağımız otele yerleşiyoruz. Set menü akşam yemeği.

Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel 

 

2.GÜN 24 Nisan Cumartesi KARANLIK KANYON - TAŞ YOL - ONAR KÖYÜ - YEŞİLYURT KÖYÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’ nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’ da önce tepeden manzara seyri ardından tekne gezisi yapıyoruz (tekne gezisi isteğe bağlıdır-ekstra) Öğle yemeği molası ardından yapımı tam 132 yıl süren Dünya’ nın en keskin yollarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’ yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol” u görüyoruz. Ardından öğle yemeği molası verdikten sonra Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ ni geziyoruz. Günün sonunda eşsiz manzarası ve dokusu muhafaza edilmiş Eğin evleriyle öne çıkan Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyor ve ardından programımızı tamamlayarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir. Konaklama: Kemaliye Bozkurt Hotel 

 
3.GÜN 25 Nisan Pazar DİVRİĞİ- KANGAL ÇİFTLİĞİ - SİVAS
Kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Divriği'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık iki saatlik manzaralı bir yolculukla ulaştığımız Divriği'de, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve eşsiz bir mimari şaheser olan Divriği Ulucami'nin dış cephesini görüp bilgi alacağız (restorasyon nedeniyle içini gezemiyoruz)

Divriği gezisi ardından Sivas'ın dünyaca meşhur Kangal köpeklerinin yetiştirildiği Kangal Çiftliği'ne gidiyoruz. Burada ilk ağızdan bilgi alıp dev cüsseli kangal köpeklerini yakından gördükten sonra öğle yemeği molası verip Sivas merkeze geçiyoruz. Tarihi Kongre Binası, Gök Medrese ve Çifte Minareli Medrese'yi içeren gezinin ardından merkezde serbest zaman. Sonrasında buluşuyoruz ve 17:30 itibarıyla misafirlerimizi Sivas Havaalanına bırakarak uğurluyoruz. Dönüş 18:50 kalkışlı Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havaalanı'na. 20:30 İstanbul'a varış.

 

Not: Programdaki yerlerin gezi sıralaması şartlara göre rehber tarafından tekrar düzenlenebilir. 

Rehber grubu Elazığ Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları İstanbul - Elazığ uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Sivas - İstanbul uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kemaliye Bozkurt Hotel'de konaklama

 • 2 kahvaltı

 • 2 set menü yöresel akşam yemeği

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Program dahilindeki geziler

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Türsab zorunlu seyahat ve sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Tüm müze ve ören yeri girişleri

 • 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti

 • Kanyonda Tekne turu

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

:: Sosyal mesafe tedbirleri kapsamında tura tek kişi olarak kayıt yaptıran misafirlerimizin, tur aracında yan koltuğu boş bırakılacak yada tekli koltukta yolculuk sağlanacaktır

2.199 ₺

3
gün

Havale/Eft

 • 23-25 Nisan 2021

Single Farkı:  2.599 ₺ (Havale/Eft)

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.999 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page