top of page

23 Nisan Pamukkale Sagalassos Salda Gölü Turu

(3 Gece 4 Gün)

1.899 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1.GÜN 20 Nisan 2019 İstanbul-Denizli-Afrodisias-Tripolis-Hierapolis-Pamukkale
İstanbul Yeni Hava Limanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 05.45' deki TK2576 sefer sayılı uçuşuyla Denizli'ye hareket. Varışta karşılama ve Afrodisias Antik Kenti gezisi için hareket. M.Ö. 5. yüzyılda kurulan kent, Roma İmparatorluğu döneminde gelişmiş, M.Ö. 1. yüzyıl ile M.S. 5. yüzyıllar arasında, başta heykelcilik olmak üzere önemli bir sanat merkezi haline gelmiş, Afrodit Tapınağı'yla ve Afrodit adına yapılan törenlerle ün salmış. Ünlü  fotoğrafcı Ara Güler'in tesadüfen bulduğu antik kent Prof. Kenan Erim'in olağanüstü gayretiyle bugünkü durumuna gelebildi. Harabelerin ve çok zengin heykel koleksiyonu barındıran müzenin gezisinden sonra, bölgede  öğle  yemeği.  Yemekten sonra Tripolis Antik Kenti gezisi için yolculuk. Tripolis , batıya ve kuzeye açılan vadilerle Ege’ye güneydoğusundaki Çürüksu Ovası ve vadileri ile İç Anadolu ve Akdeniz’e ulaşımı bulunan antik kentlerden birisidir. Kentin güneyinde Çürüksu Vadisi’nde kurulmuş olan çağdaşı Laodikeia’ya 30 km. , Hierapolis’e ise 20 km. uzaklıktadır. Tripolis’in ilk kuruluşu hakkında kesin bilgilere sahip olunamamıştır. Ancak, kaynaklarda Tripolis’in ilk adının Apollonia olduğu daha sonra Geç Helenistik Dönem'de Tripolis olarak adlandırıldığı ve ilk kuruluşunun Lidya Devleti zamanında olduğuna ilişkin belgelere rastlanılmaktadır. Tripolis’in ilk kuruluşunun Lidyalılar zamanında olmasına karşın, yüzeydeki kalıntılar üslup olarak Roma ve Bizans Dönemi mimari özelliklerini ve yapı örneklerini göstermektedir. Tripolis Antik Kenti M.Ö. II.yy sonları ile M.S. I.yy. ortalarında ve IV. yy. ortalarında birçok deprem ve savaşlara sahne olduğundan çok tahrip olmuştur. Kent en görkemli dönemini Roma devrinde yaşamıştır. Kentin ana caddesinde 1993 yılında Müze Müdürlüğü’nce kazı yapılmış olup, burada kazı çalışmalarına 2007 yılında tekrar başlamıştır. Daha sonra, Pamukkale sit alanının içinde bulunan Hierapolis Harabeleri ve günümüze kadar çok iyi korunarak gelmiş olan antik kentin nekropolis'ini gezip ardından da tabii sit alanında bulunan ve  UNESCO  tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınan, adeta beyaz, devasa bir kale görünümündeki Pamukkale travertenlerinde serbest zaman. Günün sonunda otele yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.
Konaklama: Pamukkale Lycus River Hotel (5*)
 
2.GÜN 21 NİSAN 2019 Laodikya - Salda Gölü - Kibyra
Sabah otelde alınacak kahvaltıdan sonra Laodikya gezisi için hareket. M.Ö. 1. yüzyılda Anadolu'nun en önemli kentleri arasında olan Laodikeia, hristiyanlık döneminde de 7 önemli kiliseden biri olmuş. Son yıllarda yapılan kazı  ve restorasyon çalışmaları sayesinde yeniden doğan bu görkemli antik kent, bütün dünyadan gelen ziyaretçilerle dolup taşmakta. Sabah saatlerinin sakinliğinden faydalanarak harabelerde rahat bir keşif gezisinden sonra Salda Gölü'ne doğru yola çıkış. Bir buçuk saatlik otobüs yolculuğunun ardından Salda Gölü'ne varış. Salda Gölü, Göller Bölgesi içinde, ormanla kaplı tepeler, kayalık araziler ve küçük alüvyal ovalarla çevrili hafif tuzlu karstik bir    göldür. 184 metreye varan derinliği ile Türkiye'nin üçüncü en derin gölü olup Dünyadaki Mars özelliği gösteren iki yerden biridir. Göldeki magnezyum yüklü beyaz kayaların aynısı Mars’ta da olduğu için buraya Mars yüzeyli göl denmekte. Gölün toprak yapısının sahip olduğu mineraller sayesinde, göl suyunun bazı cilt hastalıklarına karşı   tedavi edici etkisi vardır. Suyunun temiz ve berrak oluşu ve turkuaz rengi, güneybatı ve güneydoğu kıyılarında yer alan küçük kumsalların, okyanus adalarını andırmalarına neden olmakta. Çeşitli molalar vererek gölün çevresini keşfettikten sonra öğle yemeği molası ve ardından Kibyra' ya doğru yola devam. Gölhisar'a varışta Kibyra Antik Kenti'nin keşfi. Gölhisar'ın kuzeybatısındaki tepelere konumlanan antik şehirde göreceğimiz en önemli mimari yapıtların başında Stad, Agora, Tiyatro, Meclis Binası gelmekte. Son yılların en muhteşem keşiflerinden olan bu etkileyici antik kenti gezdikten sonra Isparta'ya hareket. Otele yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: Isparta Ramada Hotel (4*)
 
3.GÜN (22 NİSAN 2019) Sagalassos Antik Kenti - Eğirdir Gölü - Yazılı Kanyon

Sabah kahvaltıdan sonra, Sagalassos Antik Kenti gezisi için Lodge'dan hareket. 1706 da Fransız gezgin Paul Lucas tarafından keşfedilen bu antik kentteki kazı çalışmaları 1990 yılından beri Belçika Leuven Üniversitesi ekibi tarafından yürütülmekte. Antik kentin keşfi: Dünyanın en yüksek rakımlı antik tiyatrosu; Marcellum (gıda pazarı); Meclis Binası; Antoninler Çeşmesi; Agora; Odeon; Roma Hamamı; Eski çağlardan beri suları akan hellenistik çeşme; Neon Kütüphanesi; Çömlekçiler Mahallesi ve diğer yapıtlar... Bu harika antik kenti keşfettikten sonra  Eğirdir Gölü'ne doğru yola devam. Eğirdir, Göller Bölgesi'nin merkezi sayılır ve gelirken de göreceğiniz devasa elma bahçeleriyle tanınır. Göl üzerinde bulunan Yeşil Ada'da gezerek bu çok güzel göl ve dağ manzaralarını seyredebilirsiniz. Göl kıyısındaki bir yerel lokantada , gölün meşhur kerevitlerinin ve sazan dolmasının tadımı. Yemekten sonra Yazılı Kanyon'a doğru yola devam: Az bilinen bir doğa harikası bir milli park; Yazılı Kanyon adını  ise, ünlü şair Epiktetos'un buradaki kayaları oyarak yazdığı ünlü Hür İnsan Üzerine Şiirinden almakta. Harika manzaraları izlemek için yapılacak bir yürüyüşün ardından otele dönüş. Akşam yemeği otelde.
Konaklama: Isparta Ramada Hotel (4*)

 
4.GÜN (23 NİSAN 2019) Burdur - Isparta - İstanbul

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Isparta'yı geziyoruz. Şehir merkezi gezisi ve tarihi konaklarının görülmesinin ardından serbest öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel lezzet oğlak kebabı ve kabune pilavını tadabilirsiniz. Sonrasında Isparta Havaalanı'na transfer . Saat 15.45 deki Türk Hava Yollarının TK2861 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Yeni Havaalanı'na hareket ve 17:00 de varış ve turumuzun sonu.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (20.04.2019 Cumartesi)

İstanbul Yeni Hava Limanı'ndan, Türk Hava Yolları'nın saat 05.45' deki TK2576 sefer sayılı uçuşuyla Denizli'ye hareket.

Dönüş (23.04.2019 Salı)

Saat 15.45 deki Türk Hava Yollarının TK2861 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Yeni Havaalanı'na hareket ve 17:00 de varış 

 

Not: Rehber grubu Kahramanmaraş Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Atatürk - Denizli ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Türk Hava Yolları ile Isparta- İstanbul Atatürk ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Pamukkale 5* Lycus River Hotel'de konaklama

 • 2 gece Isparta'da 4* Ramada Hotel'de konaklama

 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Otellerde 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 20-23 Nisan 2019

KK Tek Çekim: 1.948 ₺

Single Farkı: 2.149 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.205 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.599 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.640 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page