top of page

29 Ekim Butik Kapadokya Turu

(2 Gece 3 Gün)

2.479 ₺

3
gün

Havale/Eft

PROGRAM:

1.GÜN (29 Ekim 2021) PANORAMA TEPESİ - GÖREME AÇIKHAVA MÜZESİ - ZELVE AÇIKHAVA MÜZESİ- PAŞABAĞ - DERVENT VADİSİ - KIZILVADİ

29 Ekim Uçakla Butik Kapadokya Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kayseri tarifeli uçuşu ile 09:05'te bölgeye uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 25 dk. sonra Kayseri Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz misafirlerimizi Kayseri Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımız yerleştirdikten sonra bir saatlik yolculuk ardından bölgeyi gezmeye başlıyoruz. Gün içinde ilk olarak Panorama Tepesinden bölgeyi seyredip bölge hakkındaki ilk bilgileri dinledikten sonra Göreme Açıkhava Müzesini detaylıca geziyoruz. (Karanlık Kilise'ye girmek isterseniz ekstra bilet gerekir-30 TL)
Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Dilerseniz yöresel testi kebabını tadabilirsiniz (ekstra). Öğle yemeğinin ardından Kapadokya'nın ilgi çekici barınma ve saklanma noktalarından biri olan Zelve Açıkhava Müzesi'ni geziyoruz. Sonrasında ''Keşişler Vadisi'' olarak ta bilinen Paşabağ'ı ve ilginç peri bacası oluşumlarıyla meşhur Dervent Vadisi'ni gezdikten sonra Kızılvadi'de manzara seyri yaparak ilk gün programımızı tamamlıyoruz ve Ürgüp'teki otelimize geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından set menü akşam yemeği.

Konaklama: Elvan Cave House

 

2.GÜN (30 Ekim 2021) DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ - NARLIGÖL KRATER GÖLÜ - IHLARA VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - UÇHİSAR KALESİ - MUSTAFAPAŞA(SİNASOS)

Dileyen misafirlerimiz gündoğumu saatinde balon turuna katılabilirler (ekstra)

Sabah kahvaltı sonrası hareketle programımıza başlıyoruz. Yaklaşık 45 dk.'lık yolculuğun ardından ilk durağımız bölgenin en çok ziyaret edilen yeraltı şehri Derinkuyu Yeraltı Şehri. Yedi katlı yeraltı şehrini gezdikten sonra yola devam ederek Narlıgöl'de fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında bir sonraki durağımız ilginç doğal yapısı ve kayalara oyulmuş kiliseleriyle Kapadokya Bölgesi'nin en önemli inziva yerlerinden biri olan Ihlara Vadisi. Burada vadinin içinde yaklaşık bir saatlik yürüyüş yapıyor ve Yılanlı Kilise'yi ziyaret ediyoruz. Ihlara programının ardından bölgeye dönerek öğle yemeği için aynı zamanda restoran hizmeti de veren bir köy evine misafir oluyoruz. Hava güzel olursa vadi manzarası eşliğinde dışarıda, olmazsa otantik iç mekanda yemeğimiz servis edilecek. Menüde tarhana çorbası, etli yaprak sarma, turşu, salata, çömlekte kuru fasulye, pilav ve ev baklavası var (ekstra 70 TL)  Öğle yemeği ardından Kapadokya'yı kuş bakışı seyredebileceğimiz Uçhisar Kalesi'ne çıkıyoruz. Ardından yöresel onyx taşı atölyesini ziyaret ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Günün sonunda bölgede Rum mimarisinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapan Mustafapaşa (Sinasos) kasabasını gezip mimari hakkında bilgi alıyoruz (Asmalı Konak dizisinde kullanılan ilk konak bu kasabadaydı) Günün son gezi noktası olan bu güzel kasabayı gezdikten sonra kasaba kahvesinde çay, kahve molası verip ikinci gün programımızı tamamlayarak otele dönüyoruz ve set menü akşam yemeği.

Konaklama: Elvan Cave House

(not: bugün öğle yemeği 14:30 gibi olacaktır, o nedenle Ihlara'da aperatif olarak gözleme, tost atıştırılabilir)

 

3.GÜN (31 Ekim 2021) AŞK VADİSİ'NDE YÜRÜYÜŞ - AVANOS - ÜRGÜP - SARIHAN KERVANSARAYI - KAYSERİ 

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Kapadokya'nın en güzel ve ilginç vadilerinden biri olan Aşk Vadisi'ne yürüyüş programı ile güne başlıyoruz. Gidiş dönüş toplam 40 dk' lık yürüyüş içeren bu sabah aktivitesi sizi ''Türkiye'de Ölmeden Önce Yapmanız Gereken 101 Şey'' kitabında da yer bulmuş, özel bir yere ulaştıracak. Sabah yürüyüş programının sonrasında Avanos'un ünlü çömleklerinin yapımı hakkında bilgi alacağımız çömlek atölyesini ziyaret ediyoruz. Çömlekçilik hakkında ustasından bilgi alıp, dileyen misafirlerimiz alışveriş yaptıktan sonra Ürgüp'e gidiyoruz. Ürgüp'ün tarihi mahallelerini ve etkileyici konaklarını görebileceğimiz gezintinin ardından Turasan Şarap Fabrikasının mahzenine giderek bölgedeki şarapçılık hakkında ilk ağızdan bilgi alıyoruz. Sonrasında fabrika satış mağazasında şarap alışverişinin ardından Kayseri'ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde mola vererek Kapadokya Bölgesi'ndeki en önemli Selçuklu eserlerinden biri olan Sarıhan Kervansarayı'na uğrayıp, kervansarayı geziyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuk ardından Kayseri'ye ulaştığımızda ilk olarak serbest öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra) Lezzetli Kayseri yemekleri bizi bekler. Sonrasında buluşarak Cumhuriyet Meydanı, Saat Kulesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Hunat Hatun Medresesi, gene bir başka Selçuklu şaheseri Döner Kümbet'i görebileceğimiz Kayseri şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Ardından buluşarak havaalanına gidiyoruz ve 18:00 itibarıyla misafirlerimizi Kayseri Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları Kayseri- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 19:00 kalkışlı tarifeli uçuşu ile. Uçuş 1 saat 25 dk sürüyor. Sabiha Gökçen Havaalaanına tahmini iniş saati 20:25

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (29 Ekim 2021)

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. -  Kayseri Havaalanı 09:05 kalkış - 10:30 varış

 

Dönüş (31 Ekim 2021)

PEGASUS HAVA YOLLARI Kayseri Havaalaanı - İstanbul Sabiha Gökçen H. 19:00 kalkış - 20:25 varış

 

Rehber grubu Kayseri Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen- Kayseri uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları Kayseri - İstanbul Sabiha Gökçen uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece Ürgüp Alfina Cave Hotel'de konaklama

 • Konaklanan otelde 2 sabah kahvaltısı

 • Set menü 2 akşam yemeği (çorba, ana yemek, salata, meyve veya tatlı)

 • Program dahilindeki tüm çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler ve set menü harici siparişler

 • Balon turu

 • Kişisel harcamalar

 • Müze, ören yeri ücretleri, park ücretleri ve hizmet bedeli (100 TL olup Müzekartınız varsa 40 TL'dir)


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 • 29-31Ekim 2021

Single Farkı: 2.999 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):1.999 ₺ (Havale/Eft)

​Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

Ne zaman
.
Nerede
Doğu Karadeniz
WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page