top of page

29 Ekim Butik Antep-Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün) Pegasus Havayolları ile

2.359 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1.GÜN (26 EKİM 2019 CUMARTESİ) KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP
Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Kahramanmaraş tarifeli uçuşu 09:45 kalkış-11:20 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 35 dk. sonra Kahramanmaraş Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz 11:30'da sizi Kahramanmaraş Havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra yaklaşık 1 saatlik yolculukla Gaziantep'e ulaşıyoruz. İlk olarak Zeugma'nın dünyaca ünlü mozaiklerinin sergilendiği Zeugma Müzesi'ni ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi ediniyoruz. Müze gezisinin ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Gaziantep Kalesi, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde. KONAKLAMA: GAZİANTEP DEDEMAN PARK HOTEL (4*)
 
2.GÜN (27 EKİM 2019 PAZAR) HALFETİ - HARRAN - ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Urfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Gün içerisinde ilk durağımız Halfeti. Eşsiz manzaralı Halfeti'de isteğe bağlı olarak ekstra tekne turu ardından bir sonraki durağımız Harran. Harran'da Harran Antik Kenti, Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa şehir merkezine hareket ve öğle yemeği molası. Yemek sonrasında Şanlıurfa'yı geziyoruz. Şanlıurfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Sonrasında otele yerleşme ve akşam yemeği. Arzu eden konuklarımız ekstra “Sıra Gecesi” programına katılabilirler.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 
3.GÜN (28 EKİM 2019 PAZARTESİ) GÖBEKLİTEPE - DARA - MARDİN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe'ye geçiyoruz. Sonrasında Mardin'e hareket ediyoruz. Mardin'e yaklaştığımızda bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'yı gezdikten sonra Mardin'e ulaşarak öğle yemeği molası veriyoruz. Eşsiz Mardin lezzetleri bizleri bekler. Yemek sonrası Mardin gezimize başlıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme ve akşam yemeği.
Konaklama: MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL (5*)

 

4.GÜN (29 EKİM 2019 SALI) MARDİN - MİDYAT - HASANKEYF

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak yola çıkıyoruz. İlk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırı ve Kasimiye Medresesi'nin gezdikten sonraki gezi noktamız Midyat. Midyat gezimiz Midyat sokakları, Devlet Konuk Evi ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Telkariciler Çarşısında bir atölyeye konuk oluyoruz ve telkaricilik hakkında ustasından bilgi alıyoruz. Ardından öğle yemeği molası ve çarşıda alışveriş için serbest zaman. Sonrasında  Dicle Nehri üzerine kurulu ünlü Hasankeyf'e sadakatlerimizi sunmak üzere yola devam ediyoruz. Ilısu Barajı Gölü altında kalacak bu etkileyici manzarayı belki son defa görebileceğimiz için tadını çıkartıyoruz. Fotoğraflarımızı çektikten sonra Batman üzerinden Diyarbakır'a doğru yola koyuluyoruz. Saat 20:00 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle Diyarbakır'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına (21:05 kalkış- 23:00 varış)

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen H. - Kahramanmaraş Havaalanı 09:45 kalkış - 11:20 varış
 
Dönüş (29.10.2019 Salı)

PEGASUS HAVA YOLLARI Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen H. 21:05kalkış - 23:00 varış

 

Not: Rehber grubu Kahramanmaraş Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen H. -Kahramanmaraş uçak bileti

 • Pegasus Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen H.  uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Gaziantep 4* Dedeman Park Hotel otelde konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa 5*Dedeman Hotel otelde konaklama

 • 1 gece Mardin 5* Erdoba Elegance Hotel'de konaklama

 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Set menü 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 •  Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı)

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 26-29 Ekim 2019

KK Tek Çekim: 2.420 ₺

Single Farkı: 2.799 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.871 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.059 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.112 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page