top of page

29 Ekim Butik Antep-Urfa-Nemrut Turu

(3 Gece 4 Gün) Nemrut'ta Gündoğumu
PROGRAM:

1.GÜN (28 EKİM 2021) KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP - ADIYAMAN

29 Ekim Butik Antep Urfa Nemrut Turu için Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Kahramanmaraş tarifeli uçuşu 08:50 kalkış-10:25 varış.  İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 35 dk. sonra Kahramanmaraş Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra panoramik Kahramanmaraş şehir turu yaparak Gaziantep'e geçiyoruz. Gaziantep'e ulaştığımızda ilk olarak öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Mozaik Müzesi'ni geziyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra tarihi merkeze geçiyoruz. Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve Kale çevresini görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Programın tamamlanmasının ardından Adıyaman'a hareket ediyoruz. Yarın gündoğumunda Nemrut'a çıkacağız. Yaklaşık 2 saatlik yolculukla Adıyaman'a ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

2.GÜN (29 EKİM 2021) NEMRUT DAĞINDA GÜNDOĞUMU - ATATÜRK BARAJI - HALFETİ - BİRECİK

Gece 02:45'te uyanarak Nemrut Dağına gündoğumuna gidiyoruz. Bu eşsiz deneyimi yaşadıktan sonra dönüşte Arsemia ve Cendere Köprüsü'nü görerek Urfa'ya doğru hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde gezi noktalarımız var. Gün içinde ilk olarak Atatürk Barajında mola verdikten sonra Halfeti'ye geçiyoruz. Dizilerle iyice tanınan, eşsiz güzellikteki Halfeti'de isteğe bağlı ekstra tekne turu ardından Fırat Nehri kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğleden sonra yola devam ederek Birecik'i gördükten sonra bugünkü gezi programımızı tamamlayarak Şanlıurfa'da konaklayacağımız otele geçiyoruz. Odalara yerleşme ardından akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

3.GÜN (30 EKİM 2021) ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan ve keşfiyle dünya tarihini değiştiren Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından şehir merkezine dönerek Urfa Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Urfa lezzetleri bizi bekler. Mola sonrası mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından çarşıda alışveriş için serbest zaman. Gümrük Han'da soluklanıp menengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında buluşarak otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelde.

Arzu eden misafirlerimiz Urfa'daki konukevlerinde düzenlenen sıra gecesi programlarına katılabilirler.

KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

 

4.GÜN (31 EKİM 2021) ŞANLIURFA - HARRAN 

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi. Rehberimizin anlatımlarıyla civar yerleşimlerden ve Göbeklitepe’den çıkarılan arkeolojik eserleri hep birlikte inceliyoruz. Bir sonraki durağımız bu müzenin hemen yanındaki Halepli Bahçe Mozaik Müzesi. Buradaki etkileyici mozaikleri inceledikten sonra müzenin en özel koleksiyonu olan Orfeus Mozaiğini de görüp Harran'a hareket ediyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından programımızı tamamlayarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 14:45 itibarıyla misafirlerimizi Havaalanına bırakıyoruz ve bir başka turda tekrar buluşmak üzere konuklarımıza veda ediyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Havaalanına (15:55 kalkış- 17:50 varış)

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (28.10.2021 Perşembe)

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Kahramanmaraş Havaalanı 08:50 kalkış - 10:25 varış

Dönüş (31.10.2021 Pazar)

TÜRK HAVA YOLLARI Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 15:55 kalkış - 17:50 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Not: Rehber grubu Kahramanmaraş Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Havaalanı - Kahramanmaraş uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları ile Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 4* Adıyaman Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 2 gece Şanlıurfa 5* Dedeman Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağına gündoğumu çıkış organizasyonu

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecek

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • Urfa sıra gecesi (isteğe bağlı)

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

2.899 ₺

4
gün

Havale/Eft

 • 28-31 Ekim 2021

Single Farkı: 3.399 ₺ (Havale/Eft)    04.10.2021

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.499 ₺

 

Kartlara tek çekim ve taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page