top of page

29 Ekim Butik Antep-Urfa-Nemrut Turu

(2 Gece 3 Gün) Nemrut'ta Günbatımı
PROGRAM:

1.GÜN (29 EKİM 2021) GAZİANTEP

29 Ekim Butik Antep Urfa Nemrut Turu için Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Gaziantep tarifeli uçuşu 08:50 kalkış-10:40 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 50 dk. sonra Gaziantep Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Gaziantep Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra araçla panoramik Gaziantep şehir turu yaparak kentin görülmesi gereken yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Bey Mahallesinde bulunan 200 yıllık bir geçmişe sahip yöresel Ermeni Konağında çay ve zahterlerimizi yudumlayarak gezimizi tamamlıyoruz  ve otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)

 

2.GÜN (30 EKİM 2021) HALFETİ- ADIYAMAN - NEMRUT

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ve Savaşan Köyü'nün görülmesi ardından Adıyaman'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği için Kâhta'da Atatürk Baraj gölü kıyısında mola verdikten sonra dağa çıkış için kullanılan minibüslere binip, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, ve Arsemia'yı takip ederek unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

3.GÜN (31 EKİM 2021) ŞANLIURFA -GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılıyoruz ve Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Gün içinde ilk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Harran'a gidiyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Urfa şehir merkezine geçerek öğle yemeği molası veriyoruz. Urfa lezzetleri bizi bekler. Mola sonrası mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından Gümrük Han'da soluklanıp menengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında çarşıda serbest zaman veriyoruz. Ardından buluşarak Havaalanına hareket ediyoruz. 19:00 itibariyla misafirlerimizi Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüşümüz 20:00 kalkışlı Türk Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Havaalanı tarifeli seferi ile.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (29 Ekim 2021 Cuma)

TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:50 kalkış - 10:40 varış

 

Dönüş (31 Ekim 2021 Pazar)

TÜRK HAVA YOLLARI Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 20:00 kalkış - 21:55 varış

 

Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg

 

Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Gaziantep uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Türk Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece Gaziantep 5* Grand Hotel'de konaklama

 • 1 gece Adıyaman 4* Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Halfeti tekne turu (isteğe bağlı)

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

 • Uçakta online checkinde koltuk seçimi

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

2.399 ₺

Havale/Eft

3
gün
 • 29-31 Ekim 2021

Single Farkı:   2.769 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.199 ₺

 

Kartlara tek çekim ve taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page