top of page

29 Ekim Butik Kemaliye Sivas Turu

(2 Gece 3 Gün)
Avatar 95
PROGRAM:
 

1.GÜN (29 EKİM 2021) MALATYA - OCAK KÖYÜ - KEMALİYE

29 Ekim Uçakla Butik Kemaliye Sivas Turu için Pegasus Hava Yolları tarifeli seferiyle İstanbul Sabiha Gökçen - Malatya seferi. 07:30 kalkış / 09:10 varış

Rehberimiz misafirlerimizi Malatya Havaalanında karşılıyor ve ardından Malatya'ya hareket ediyoruz. Araçla gerçekleştireceğimiz Malatya şehir turu sonrası Hıdır Abdal Sultan tarafından kurulan ve günümüze kadar 700 yıllık geçmişi ile tarihi ve turistik değerlere sahip, dik bir yamaçta, bahçeler arasında havası ve suyunun temizliği ile dikkat çeken Ocak Köyü’ ne hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölgenin ilk ve tek müzesi olan Ali Gürer Müzesi’ ni gezebilirler. Sonrasında Kemaliye'ye hareket. Öğle yemeği molası ardından Kemaliye’yi gezmeye başlıyoruz. Yürüyerek Kemaliye şehir merkezinde tarihi hamam, değirmen, Taşdibi Mahallesi, Zincirli Kaya'yı içeren gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Manili Yol’a çıkıyor, tüm o hasret ve sevda dolu manileri okuduktan sonra her bir kapı tokmağı seyirlik olan evlerin arasından aşağı doğru iniyor, arada dut ve pekmezin dövülerek yapıldığı lök (dövmeç) ile dut, beşateş, oricik, pekmez ve bal gibi şifalı ürünlerin satışının yapıldığı Lökhane’de mola veriyoruz. Daha sonra Kemaliye merkezindeki programımızı tamamlayarak otele geçiyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir.

Konaklama: Kemaliye Eğin Konağı

 

2.GÜN (30 EKİM 2021) KARANLIK KANYON-TAŞ YOL-ONAR KÖY-YEŞİLYURT KÖYÜ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dünya’nın ikinci büyük kanyonu olan 12 km uzunluğundaki  Karanlık Kanyon’da önce tepeden manzara seyri ardından tekne gezisi yapıyoruz (tekne gezisi isteğe bağlıdır-ekstra) Öğle yemeği molası ardından yapımı tam 132 yıl süren Dünya’nın en keskin yollarından birisi olan ve 8 km uzunluğunda Kemaliye’yi Divriği’ ye bağlayan “Taş Yol”u görüyoruz. Ardından öğle yemeği molası verdikten sonra Onar Köyü’ ne hareket ediyoruz. Burada bulunan Göktürkçe yazılı mezar taşları ve tarihte bilinen en eski Cem Evi’ni geziyoruz. Günün sonunda eşsiz manzarası ve dokusu muhafaza edilmiş Eğin evleriyle öne çıkan Yeşilyurt Köyü’ nü ziyaret ediyor ve ardından programımızı tamamlayarak Kemaliye’ ye dönüyoruz. Akşam yemeği set menü olarak servis edilecektir. Konaklama: Kemaliye Eğin Konağı

 

3.GÜN (31 EKİM 2021) SIRAPINAR KÖYÜ-APÇAĞA KÖYÜ-DİVRİĞİ ULUCAMİ-SİVAS

Gün içinde ilk olarak Sırakonak Köyü’ne giderek burada yürüyüşe başlıyoruz. Vadi manzarası eşliğinde yürüyerek Kültür Bakanlığı tarafından, tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelebildiği için ödüle layık görülen Apçağa Köyü’ne varıyoruz. Burada aracımızla buluşarak Divriği'ye hareket ediyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculukla ulaştığımız Divriği'de, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve eşsiz bir mimari şaheser olan Divriği Ulucami'nin dış cephesini görüp bilgi alacağız (restorasyon nedeniyle içini gezemiyoruz) Divriği gezisi ardından Sivas merkeze hareket ediyoruz. Yöresel lezzetlerden tatmak üzere öğle yemeği molası ardından Tarihi Kongre Binası, Gök Medrese ve Çifte Minareli Medrese'yi içeren şehir turu sonrası 15:30 itibarıyla misafirlerimizi Sivas Havaalanına bırakarak vedalaşıyoruz.Dönüş 16:30 kalkışlı Pegasus tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na. 18:00 İstanbul'a varış.

Not: Programdaki yerlerin gezi sıralaması şartlara göre rehber tarafından tekrar düzenlenebilir. 

Not: Bu turda buluşma Malatya Havaalanındadır. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul S.Gökçen - Malatya uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • Pegasus Hava Yolları ile Sivas - İstanbul S. Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

 • 2 gece Kemaliye'de Eğin Konağı'nda konaklama

 • 2 kahvaltı

 • 2 set menü akşam yemeği

 • Profesyonel rehberlik hizmeti

 • Bölgedeki ulaşımlar

 • Türsab zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Tüm müze ve ören yeri girişleri

 • 15 kg den fazla bagaj getirilmesi halinde havayolu şirketine ödenecek ek bagaj ücreti

 • Kanyonda Tekne turu

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU

 

KURAL VE KOŞULLAR

T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.

 

T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.

 

Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.

 

Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.

 

Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.

 

Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılanamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentemiz sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

2.549 ₺

Havale/Eft

3
gün
 • 29-31 Ekim 2021

Single Farkı:  3.299 ₺ (Havale/Eft)

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş):  2.249 ₺ (Havale/Eft)

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page