top of page

29 Ekim Butik Urfa-Mardin-Nemrut Turu

(2 Gece 3 Gün) Nemrut'ta Günbatımı

2.549 ₺

Havale/Eft

3
gün
PROGRAM:

1.GÜN (29 Ekim 2021) HASANKEYF - MİDYAT - MARDİN

29 Ekim Butik Urfa Mardin Nemrut Turu için Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman tarifeli uçuşu 06:15 kalkış-08:10 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 55 dk. sonra Batman Havaalanına inmiş oluyor. Batman Havaalanı Hasankeyf'e en yakın havaalanı ve sadece 45 km. mesafede. Rehberimiz sizi Batman Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonrailk gün gezi programımıza başlıyoruz. İlk durak Hasankeyf. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra yola devam ederek Midyat'a geçiyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda dizi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Mardin tarihi merkeze geçerek burada öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek molası sonrası Deyrül Zaferan Manastırını geziyoruz. Ardıdan yürüyerek Mardin merkezini geziyoruz.  Kırklar Kilisesi, Ptt Evi, Ulucami gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: MARDİN RAMADA PLAZA HOTEL BY WYNDHAM (5*)

 

2.GÜN (30 Ekim 2021) ADIYAMAN - NEMRUT

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Adıyaman'a doğru yol almaya başlıyoruz. Yaklaşık 270 km'lik yolculuğun ardından öğle saatlerinde Kahta'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeği için Kâhta'da Atatürk Baraj gölü kıyısında mola verdikten sonra dağa çıkış için kullanılan minibüslere binip, Nemrut Dağı Milli Parkı içerisinde bulunan, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, ve Arsemia'yı takip ederek unutulmaz bir gün batımı için Nemrut Dağı'na ulaşıyoruz. Programın tamamlanmasının ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.

KONAKLAMA: ADIYAMAN BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 

3.GÜN (31 Ekim 2021) ŞANLIURFA -GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle otelden ayrılıyoruz ve Şanlıurfa'ya doğru yola çıkıyoruz. Gün içinde ilk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından Harran'a gidiyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Urfa şehir merkezine geçerek öğle yemeği molası veriyoruz. Urfa lezzetleri bizi bekler. Mola sonrası mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından programımızı tamamlayarak Havaalanına hareket ediyoruz. 16:45 itibariyla misafirlerimizi Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüşümüz 17:50 kalkışlı Anadolu Jet Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı tarifeli seferi ile.

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (29 Ekim 2021 Cuma)

PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Batman Havaalanı 06:15 kalkış - 08:10 varış

 

Dönüş (31 Ekim 2021 Pazar)

ANADOLU JET HAVA YOLLARI Şanlıurfa - İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 17:50 kalkış - 19:40 varış

 

Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları İstanbul Sabiha Gökçen - Batman uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

 • Anadolu Jet Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Sabiha Gökçen  uçak bileti (Eco kategori bilet / 15 bagaj hakkı)i

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Mardin Ramada Plaza By Wyndham Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Adıyaman Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 2 sabah kahvaltısı

 • 2 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Kişisel harcamalar

 • 15 kg. üzeri bagaj ücretleri / online check in ücretleri


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 

COVID-19 TEDBIRLERI

:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.

:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 

:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.

 • 29-31 Ekim 2021

Single Farkı: 2.949 ₺ (Havale/Eft)

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.249 ₺ (Havale/Eft)

Kartlara tek çekim ve taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

WhatsApp Image 2021-08-23 at 12.21.23.jpeg
bottom of page