top of page

29 Ekim Butik Urfa-Mardin Turu

(3 Gece 4 Gün) Kesin Hareketli

2.399 ₺

4
gün

Havale/Eft

PROGRAM:
1.GÜN (26 EKİM 2019) GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Anadolu Jet Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Havaalanı - Şanlıurfa  12:30 kalkış-14:15 varış.
İstanbul'dan kalkan uçağınız 1 saat 45 dk. sonra Şanlıurfa Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi Şanlıurfa Havaalanında karşılıyor ve bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Şanlıurfa gezimize başlıyoruz. İlk durağımız dünyanın en eski tapınağının bulunduğu Göbeklitepe.  Ardından bir sonraki durağımız Harran. Harran'da Harran Antik Kenti, Harran Ulu cami, Harran Üniversitesi, Konik Kubbeli tarihi Harran evleri, Harran Kalesi ve şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa şehir merkezine hareket  ve otele yerleşme. Set menü akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz ekstra Sıra Gecesi programına katılabilirler.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)

2.GÜN (27 EKİM 2019) ŞANLIURFA - MARDİN - DARA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Şanlıurfa'yı geziyoruz. Şanlıurfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Bedesten ve Sipahi Pazarı'nı içeren gezi programının ardından meşhur Gümrük Han'a geçiyoruz. Burada dileyen misafirlerimiz mırra veya menengiç kahvesini tadabilirler. Sonrasında öğle yemeği molası. Lezzetli urfa kebaplarından tadabilirsiniz. Yemek sonrasında Mardin'e hareket ediyoruz. Öğleden sonra uşatığımız Mardin'de bölgenin en büyük ve etkileyici antik kentlerinden olan Dara'ya giderek köyü ve antik kalıntıları gezerek Mardin merkeze geçiyoruz. Otele yerleşme ve set menü akşam yemeği.
KONAKLAMA: MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL (5*)

 
3.GÜN (28 EKİM 2019) MARDİN - SAVUR - DEREİÇİ (KILLIT) KÖYÜ

Mardin'de gün içerisinde ilk olarak kent merkezini geziyoruz. Merkez gezimiz Kırklar Kilisesi, Ulucami, Otantik Çarşılar ve Kayseriye Bedesteni, Tarihi Mardin Evleri ve abbaralar gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapılar oluşturuyor. Programın tamamlanmasının ardından eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşmak üzere öğle yemeği arası veriyoruz. Yemek sonrası Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zafaran Manastırını ve Kasımiye Medresesini ziyaret ediyoruz. Ardından minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra Mardin merkeze dönüyoruz. Otelde set menü akşam yemeği KONAKLAMA: MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL (5*)

 

4.GÜN (29 EKİM 2019) MİDYAT - HASANKEYF - MALABADİ KÖPRÜSÜ - DİYARBAKIR

Otelimizde alınan kahvaltı sonrası otelimizden ayrılarak Midyat'a hareket ediyoruz. İlk olarak Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat'a geçerek bu tarihi ilçeyi geziyoruz. Midyat gezimiz yakın zamanda dizi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor. Programın tamamlanmasının öğle yemeği molası verip ardından Hasankeyf'e doğru yola devam ediyoruz. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'in görülmesi ardından Diyarbakır'a doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olmuş Malabadi Köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından yaklaşık 2 saatlik yolculuk yaparak Diyarbakır'a ulaşıyoruz. Zaman uygunluğuna göre yapılacak Panoramik şehir turu ardından 19:00 itibarıyla konuklarımızı Diyarbakır Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Anadolu Jet Hava Yolları Diyarbakır- İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı 20:15 kalkışlı tarifeli uçuşu ile.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.


UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  İstanbul Sabiha Gökçen H. - Şanlıurfa Havaalanı 12:30 kalkış - 14:15 varış

 

Dönüş (29.10.2019 Salı)
ANADOLU JET HAVA YOLLARI  Diyarbakır - İstanbul Sabiha Gökçen H. 20:15 kalkış - 22:15 varış

 

Rehber grubu Şanlıurfa Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1,5 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Anadolu Jet Hava Yolları ile İstanbul Sabiha Gökçen H. -Şanlıurfa ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Anadolu Jet Hava Yolları ile Diyarbakır-İstanbul Sabiha Gökçen H. ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

 • 2 gece 5* Mardin Erdoba Elegance Hotel'de konaklama

 • Otellerde 3 sabah kahvaltısı

 • Set menü 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Sıra gecesi

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 26-29 Ekim 2019

KK Tek Çekim: 2.461 ₺

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre   2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır. (otel odasının büyüklüğüne göre 3.kişi ek yatak olabilir..)

Single : 2.799 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.871 ₺

.: Single kontenjanı sınırlıdır

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.099 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.155 ₺

 

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup (Sadece konaklama kısmı) 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

 

***Kredi Kartlarına taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

bottom of page