top of page

29 Ekim Butik Nemrut-Urfa-Mardin Turu 2

(3 Gece 4 Gün) Nemrut'ta Gündoğumu

2.399 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
1.GÜN (26 EKİM 2019) HASANKEYF - MİDYAT - DEYR'UL UMUR MANASTIRI - SAVUR - DEREİÇİ (KILLIT) KÖYÜ
Türk Hava Yolları İstanbul Yeni Havaalanı - Batman 05:40 kalkış-07:50 varış tarifeli seferi ile Batman'a uçuyoruz. İstanbul'dan kalkan uçağınız iki saat sonra Batman Havaalanına inmiş oluyor. Buluşma noktamız ve saatimiz Batman Havaalanı 08:00'dir. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra 45 km. mesafedeki Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Eşsiz bir manzaraya sahip Hasankeyf'te Hasankeyf Köprüsü,  El Rızk Camii gibi mekanları görebileceğimiz gezinin ardından Midyat'a hareket ediyoruz. Öğle yemeği molası verdikten sonra Midyat yakınlarındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını ziyaret ediyoruz. Ardından Midyat'a geçerek bu tarihi ilçeyi geziyoruz. Midyat gezimiz geçmişte Sıla dizisi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi, Midyat sokakları ve telkari işçiliğinin özel örneklerinin sunulduğu çarşıyı kapsıyor.  Midyat'ın ardından minyatür Mardin diyebileceğimiz Savur kasabasına ulaşıyoruz. Kasabanın dik sokakları bizi geleneksel mimarideki konaklardan birine ulaştırıyor. Burada bir Savur Evi'ne misafir oluyoruz. Yerel yaşantı hakkında bilgi alıp Savur'u gezdikten sonra misafirperver Savurlulara veda edip büyük bir kısmı metruk durumda olan, taş yapılarıyla etkileyici bir atmosfere sahip eski bir Süryani köyüne uğruyoruz. Köyde yaşayanların tamamı Süryani olan, taş mimaride evleri ve Süryani şarapları ile öne çıkan bu köyün sokakları fotoğraf çekmek için harika bir plato durumunda. Köyü gezdikten sonra Mardin'e hareket. Otele yerleşme ve ardından akşam yemeği.
KONAKLAMA: MARDİN ERDOBA ELEGANCE HOTEL (5*)
 
2.GÜN (27 EKİM 2019) MARDİN - DEYR'UL ZEFERAN MANASTIRI - DİYARBAKIR - ADIYAMAN

Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Mardin gezimize başlıyoruz. Gezi programımızda ilk olarak Mardin mimarisi ve çok renkli kültürlülüğünün en güzel simgelerinden birisi olan Deyr-ül Zeferan Manastırını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Mardin merkeze dönerek Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi, Ulucami, Ptt Evi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfettikten sonra öğle yemeğinde eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Arzu ederseniz yörenin meşhur yemeği kaburga dolmasını tadabilirsiniz. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz. Ulu Cami ve tarihi Diyarbakır surlarını görebileceğimiz şehir turu ardından Adıyaman'a doğru yola devam ediyoruz.  Akşam üzeri Adıyaman'a ulaşarak otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: ADIYAMAN GRAND ISIAS veya BOZDOĞAN HOTEL (4*)

 
3.GÜN (28 EKİM 2019) NEMRUT'TA GÜNDOĞUMU - HALFETİ - BİRECİK

Gece 02:45 te uyanarak Nemrut Dağına gündoğumuna gidiyoruz. Bu eşsiz deneyimi yaşadıktan sonra dönüşte Arsemia ve Cendere Köprüsü'nü görerek Halfeti'ye geçiyoruz. İsteğe bağlı ekstra tekne turu ardından Fırat Nehri kıyısında öğle yemeği molası veriyoruz. Öğleden sonra Birecik'e ulaşarak Birecik'i ve Kelaynak Çiftliği'ni geziyoruz. Ardından Urfa'ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelde. Dileyen misafirlerimiz  ekstra sıra gecesi programına katılabilirler.
KONAKLAMA: ŞANLIURFA MANİCİ HOTEL (Özel Belgeli)

 

4.GÜN (29 EKİM 2019) ŞANLIURFA -GÖBEKLİTEPE - HARRAN

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız Göbeklitepe. Dünyanın en eski tapınağına evsahipliği yapan Göbeklitepe'nin görülmesinin ardından ikinci durağımız Harran. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa merkeze dönerek öğle yemeği molası veriyoruz. Lezzetli Urfa kebapları bizi bekler.Yemek sonrası kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'yı gezmeye başlıyoruz. Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının ardından Urfa çarşılarında alışveriş için serbest zaman. Gümrük Han'da soluklanıp menengiç kahvesi yada mırra da içebilirsiniz. Sonrasında buluşarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 18:45 itibariyla misafirlerimizi Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüşümüz 20:00 kalkışlı Türk Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Yeni Havaalanı tarifeli seferi ile.

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

 

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni H. - Batman Havaalanı 05:40 - 07:35
 
Gidiş (29.10.2019 Salı)

TÜRK HAVA YOLLARI  Şanlıurfa - İstanbul Yeni H. 20:00 kalkış - 22:15 varış

 

Not: Rehber grubu Batman Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Atatürk Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı - Batman ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Türk Hava Yolları ile Şanlıurfa- İstanbul Yeni Havaalanı ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 1 gece 5* Mardin Erdoba Elegance Hotel'de konaklama

 • 1 gece Şanlıurfa Manici Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Adıyaman Grand İsias yada Bozdoğan Hotel'de konaklama

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Nemrut Dağı minibüs ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 •  Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

 • Sıra Gecesi (isteğe bağlı)

 • Halfeti'de tekne turu (isteğe bağlı)

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 26-29 Ekim 2019

KK Tek Çekim: 2.461 ₺

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre   2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır. (otel odasının büyüklüğüne göre 3.kişi ek yatak olabilir..)

Single :  2.899 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.974  ₺

Single kontenjanı sınırlıdır

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 2.099 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.153 ₺

.

: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup (Sadece konaklama kısmı) 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

 

***Kredi Kartlarına taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

bottom of page