top of page

29 Ekim Van-Doğubeyazıt Turu

(3 Gece 4 Gün) 

2.089 ₺

Havale/Eft

4
gün
PROGRAM:
 
1. GÜN (26 EKİM 2019)  VAN

Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı'ndan 05:35'te Van'a uçuş. 07:50'de Van'a varış. Rehber grubu Van Havaalanında karşılıyor ve meşhur Van Kahvaltıcılarından birinde Van kahvaltısı ile güne başlıyoruz.  Sonrasında Van gezisine başlıyoruz. İlk olarak Urartu Kralı I. Sarduri tarafından MÖ. 840–825 yılları arasında yaptırılmış Van Kalesi'ni geziyoruz. Kale gezimiz sonrasında dünyaca meşhur Van Kedilerinin koruma altına alındığı Kedi Evi'ni gezerek programımıza devam ediyoruz. Ardından Halı ve Kilim deyince Doğu Anadolu'nun açık ara öne çıktığı ve bölgedeki en güzel örnekleri görebileceğimiz Kilim Atölyesini ziyaret ediyoruz. Sonrasında şehirde kısa bir mola veriyor, serbest zaman ardından otele yerleşme. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: VAN BÜYÜK URARTU HOTEL (4*)

2. GÜN (27 EKİM 2019) AHLAT - NEMRUT KRATER GÖLÜ - GEVAŞ - AKDAMAR ADASI     Kahvaltı sonrası hareketle Van Gölü'nün manzarası eşliğinde Ahlat'a ulaşıyoruz. Ermenilerin “Şaleat” ,Süryanilerin “Kelath”, Arapların “Hil'at” dedikleri Ahlat'a varıp, 1481 yılı ramazan ayında ölen Melik Bayındır Bey ibni Rüstem'e ait olan Emir Bayındır Kümbeti, Karakoyunlu Emir Ali kızı Erzen Hatun için 1396-1397'de yaptırmış Erzen Hatun Kümbeti ve sonrasında 12.yy başından 16.yy'ye kadar tarihlenen muhtelif tiplerde takriben bin kadar mezar taşı bulunan Meydan Kabristanı'nı gördükten sonra bizi bekleyen minibüslerimizle Türkiye'nin en büyük krater gölü olan, adını Babil Hükümdarından alan 1441 yılında faaliyete geçen Nemrut Krater Gölü'ne çıkıyoruz. Doğanın eşsiz güzelliğini seyreyledikten sonra Tatvan'a ulaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Büryan Kebabı tavsiye olunur.  Yemeğin ardından Akdamar Adasına gidiyoruz. Gevaş'a varıp teknemize binerek Akdamar Adası'na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sonra Akdamar Adasına vardığımızda Gagik Kilisesi'ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından programımızı tamamlayarak Van'da konakladığımız otele dönüyoruz. Akşam yemeği otelde
KONAKLAMA: VAN BÜYÜK URARTU HOTEL (4*)
 
3. GÜN  (28 EKİM 2019) MURADİYE ŞELALESİ – TENDÜREK DAĞI GEÇİDİ – DOĞUBEYAZIT - İSHAKPAŞA SARAYI

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. Bendi Mahi Çayı üzerindeki Muradiye Şelalesi'nde de fotoğraf molası verdikten sonra yola devam ederek Tendürek Dağı Geçidi'nden (2644 m) geçerken katılaşmış lavları göreceğiz. Sonrasında öğle yemeği molası. Ardından Doğubeyazıt'a varış.  Çıldıroğullarından II. İshak Paşa ile Çolak Abdi Paşa tarafından 1685'te yaptırılan, 1784'te son şekli verilen Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devrindeki son büyük anıt yapısı İshak Paşa Sarayı`nı gezdikten sonra Kars'a hareket. Akşam saatlerinde otele yerleşme ve akşam yemeği.
KONAKLAMA: KARS KALE HOTEL veya KARS PARK HOTEL (4*)

 

4. GÜN (29 EKİM 2019ANİ HARABELERİ - KARS

Sabah otelden ayrılarak yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla Ocaklı köyü'ne ulaşıyoruz. Türkiye-Ermenistan sınırına yakın , Arpaçay nehri kenarında bulunan Ani Harabeleri'ni gezmeye başlıyoruz. Ermeni mimarisinin seçkin örneklerinin yanı sıra,Gürcü ve Selçuklu mimarisinin örneklerini de izleyerek,İpek yolu üzerindeki , dönemin bu zengin şehrinde; Surlar,Zerdüşt ateşgede'si,Büyük Katedral, Eb'ul Menucehr Camii,Aziz Gregor Kilisesi ziyaret yerlerimiz arasında olacak. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleşecek bu etkileyici gezide, Arpaçay'ı, Ermenistan taş ocaklarını görme fırsatınız olacak.
Öğle saatlerinde Kars merkeze dönüyoruz. 'Kars'ın kızı Kaz'dır' sözünü doğrulayacak ilgiyi görmek üzere, hem Kaz etinin tadına bakmaya hem de Kafkas kültürünün sentezi olan meşhur yöresel yemekleri tatmak üzere öğle yemeği molası veriyoruz.
Yemeğimizin ardından Kars'ı gezmeye başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde, Baltık mimarisinin en güzek örneklerini görebileceğiniz caddelerde yürüyerek, Aleksandr Puşkin'in izlerini taşıyan sokakları; Osmanlı taş köprüleri ve hamamlarını, şehirdeki ermeni kilislerinden biri olan 12 Havariler Kilisesi'ni ( Kümbet Camii) geziyoruz. Programın tamamlanmasının ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyor,  Türk Hava Yollarının 15:05 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul'a dönüyoruz. 17:35'te İstanbul Yeni Havaalanına varış ve turumuzun sonu.

 

Not: Turun 3. ve 4. günlerinde program gereği erken hareket edilecektir. (07:00)

 

Turumuz 25 kişilik kontenjan ile sınırlandırılmış Butik Turdur.

UÇUŞ DETAYLARI

Gidiş (26.10.2019 Cumartesi)
TÜRK HAVA YOLLARI  İstanbul Yeni Havaalanı - Van Havaalanı 05:35 kalkış - 07:50 varış
 
Dönüş (29.10.2019 Salı)

TÜRK HAVA YOLLARI  Kars - İstanbul Yeni Havaalanı 15:05 kalkış - 17:35 varış


Not: Rehber grubu Van Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile İstanbul Yeni Havaalanına ulaşarak check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan GeziciYAK sorumlu tutulamaz.

 

Not:

.: Program akışı rehber tarafından belirlenir.

.: Rehber, hava, deniz, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb.
nedenlerle program günlerinde, öğle yemeği alınacak mevkilerde, değişiklik yapabilir.

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul Yeni Havaalanı -Van ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Türk Hava Yolları ile Kars-İstanbul Yeni Havaalanı ekonomi sınıfı uçak bileti

 • Bölgedeki ulaşım ve transferler

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

 • 2 gece 4* Van Büyük Urartu Hotel'de konaklama

 • 1 gece 4* Kars Kale veya Kars Park Hotel'de Konaklama

 • İlk gün Van kahvaltısı

 • 3 sabah kahvaltısı

 • 3 akşam yemeği

 • Program dahilindeki çevre gezileri

 • Akdamar Adası tekne ulaşımı

 • Zorunlu seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Öğle yemekleri

 • Akşam yemeklerindeki içecekler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 • Kişisel harcamalar


*Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

 • 26-29 Ekim 2019

KK Tek Çekim: 2.145 ₺

 

Single Farkı: 2.390 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 2.452 ₺

 

Çocuk Fiyatı (02-12 yaş): 1.790 ₺ (Havale/Eft)

KK Tek Çekim: 1.836 ₺

 

Kartlara taksit seçenekleri için ofisimizden bilgi alabilirsiniz

 

Kredi kartları diğer taksitli ve tek çekim fiyatlarımızı sorunuz.

.: [Varsa] Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında 3. kişi olarak geçerlidir.

: [Varsa] 02-06 yaş konaklamalarında 1.çocuk ücretsiz olup 2. çocuk için 07-12 yaş fiyatı uygulanmaktadır.

.: Fiyatlar katılımcı tercihine göre 2 ya da 3 kişilik odada kişi başınadır.

.: Single kontenjanı sınırlıdır 

bottom of page