top of page

Balkanlar Turu (Ramazan Bayramı)

8 gece 9 gün                     

Trenle Balkanlar Turu

499€

havale/eft

9
gün

PROGRAM:

 

1.Gün Cuma İstanbul Selanik
Turumuz akşam özel otobüsler ile ilk kalkış noktamız saat 23:30’da Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü , 24:00 Mecidiyeköy Ziraat Bankası önü ve 24:30 İncirli Ömür Plaza önünden hareketle başlayacaktır.(Buluşma ve kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir)

2.Gün Cumartesi İstanbul, Kavala, Selanik
İİstanbul üzerinden İpsala sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin kontrolü sonrasında Yunanistan’a geçerek, Batı Trakya üzerinden Kavala’ya hareket ediyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzun ardından Selanik’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi ve Osmanlı ve Bizans eserlerini, Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi’ni gördükten sonra ATATÜRK'ün evini ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası otelimize yerleşiyor ve  Tavernamıza  gidiyoruz.Geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız. (İstanbul- Selanik yaklaşık 596 km dir.)

 

3.Gün Pazar Selanik, Manastır, Resne, Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Makedonca’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız. Serbest zamanın ardından Manastır sonrasındaki ilk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evinin şehrinden otobüs ile geçilerek Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardında şehir turumuzda Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hıristiyanlığı’nın en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezimizin ardından otelimize transfer Akşam Yemeğimiz Ohrid’de yerel bir Restaurantta. Rumeli müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet.Geceleme Ohrid’de ki otelimizde. ( Selanik - Ohrid arası yaklaşık 288 km)
 

4.Gün Pazartesi Ohrid, Tiran, İskodra, Sv Stefan, Podgorica
Sabah, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel aracımız ile Arnavutluk’a geçiyoruz. Yol üzerinde Elbasan şehirlerin panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Lezhe ve İşkodra üzerinden 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’a geçiyoruz. Adriyatik Sahili’ndeki olağanüstü manzaralı yollardan geçerek, doğasıyla büyüleyici kasabalar olan Bar ve Petrovac üzerinden geçerek Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Gezimizin ardından Podgorica’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde. ( Ohrid - Podgorica arası yaklaşık 294 km)

 

5.Gün Salı Podgorica, Budva, Kotor, Dubrovnik, Trebinje
Oteldeki kahvaltı sonrası son yıllarda Güney Avrupa’nın en gözde tatil mekânlarından birisi hâline gelen Budva panoramik turumuza başlıyoruz. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında Adriyatik'in incisi Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Varışımız ile Dubrovnik Şehir Turu'nda eski şehir meydanı, kuleler, muhteşem surlar, Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları ve diğer önemli yapılar görülecek yerler arasında. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde. ( Podgorica - Trebinje arası 188 km)

 

6.Gün Çarşamba Trebinje, Mostar, Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi ile birlikte Eski Hamam ,Eğri köprü, Tabaşica Cami’de görülecek yerler arasındadır ardından çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımız oluyor. Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak ve turumuza sembol olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Akşam Yemeği ve Geceleme Saraybosna’da ki otelimizde.( Trebinje - Saraybosna arası yaklaşık 203 km)

 

7.Gün Perşembe Saraybosna, Belgrad

Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’ta panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol (İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkânlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Akşam Yemeği Yerel bir Restaurantta Sırp müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet.Geceleme Belgrad’da ki otelimizde. ( Saraybosna - Belgrad yaklaşık 292 km)

 

8.Gün Cuma Belgrad, Üsküp
Sabah kahvaltımızın ardından Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından turumuza panoramik olarak Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam Yemeği  Rumeli müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet. Geceleme Üsküp’te ki otelimizde. ( Belgrad - Üsküp arası yaklaşık 435 Km)

 

9.Gün Cumartesi Üsküp, Sofya, İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu süre içerisinde pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul varışımızın ardından gezimiz sona eriyor ( Üsküp - İstanbul arası yaklaşık 804 km)

 
*** PASAPORTUNDA KIBRIS MÜHÜRÜ OLAN VATANDAŞLARIMIZ YUNANİSTANA GİRİŞ YAPAMAMAKTADIR

*** ÜLKE GİRİŞLERİNDE DOĞABİLECEK: PASAPORT PROBLEMLERİ VEYA ÜLKEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN MİSAFİRLERİMİZDEN ACENTAMIZ SORUMLU DEĞİLDİR.
FİYATA DAHİL HİZMETLER:​
 • Tur Boyunca Lux Otobüs ile Yolculuk

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar

 • Zorunlu Belgrad, Dubrovnik, Kotor Yerel Rehber

 • Tur Boyunca Türkçe Rehberlik Hizmetleri

 • Belirtilen Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama ( Sabah Akşam Yemekleri)

 • Belgrad, Ohri ve Üsküp'te Yerel Restaurantlarda Müzik Eğlenceli Akşam Yemekleri

 • Selanik'te Tavernada Akşam yemeği ( Limitli içkili )

 • Zorunlu Seyahat ve 30.000 Euro Teminatlı Sağlık Sigortası

 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
 • Çok Girişli Shengen Vizesi ( 125 EURO )

 • Yurtdışı çıkış harcı

 • Yemeklerde alınan içecekler

 • Öğle Yemekleri

 • Müze Ören Yeri Girişleri

 • Otellerde yapılacak kişisel harcamalar

 

Buluşma Yeri ve Saati


23:30,Kadıköy Evlendirme Dairesi  Otopark Önü
24:00 Mecidyeköy Ziraat Bankası Önü 
24:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza önünden hareket 

 
UNUTMAYIN:​
 • Program akışı rehber tarafından belirlenir.

 • Rehber, hava, yol, sosyal, doğal, zamanlama vb. nedenlerle programda değişiklik yapabilir.

 • 31 Mayıs-08 Haziran 2019

2/3 Kişilik Odalarda Kişi Başı         

Kredi kartı tek çekim: 512 

Odada Tek Kişi Konaklama : 649 €

Kredi kartı tek çekim: 666 

06-12 yaş çocuk : 599 €

Kredi kartı tek çekim: 615 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanındaki konaklamalarda geçerlidir.

 

Kredikartı taksit imkanları için ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman
.
Nerede
Doğu Karadeniz
 • Google+ Basic Black
 • Twitter Basic Black
 • Facebook Basic Black
bottom of page